Si të vendosni sfonde të ndryshme në monitorë të ndryshëm në Windows 10

Dritaret 10

Ne jemi para një prej atyre funksionaliteteve që kemi pasur në Windows 8 dhe papritmas është zhdukur në Windows 10 me magji. Me siguri djemtë nga Redmond kanë arsyet e tyre, por ata prej nesh me konfigurime me shumë monitor, prej të cilëve jemi gjithnjë e më shumë, mund të lihen pak vetëm në këtë drejtim kur më parë do të mund të shijonim një tipar kaq të jashtëzakonshëm.

Edhe pse jo gjithçka është e humbur, pasi që nga këto rreshta në Vrasin e Vrasësit Ne do t'ju tregojmë se si ta ktheni këtë detaj të vogël por me një rëndësi të tillë për përdorues të caktuar që zakonisht kënaqen me Windows me dy ose tre monitorë në ditën e tyre të përditshme. Nga rruga, duke komentuar këtë, kur dikush mësohet me këtë konfigurim duket se një monitor i duket pak.

Dritaret Ka një mundësi shumë të lehtë që ju lejon të përdorni sfonde të ndryshme në një konfigurim me shumë monitor. Një opsion që ata të Redmond kanë parashikuar ta eleminojnë atë si parazgjedhje në Windows 10 për habinë e disave. Për fat të mirë ne gjithmonë kemi mundësinë të rregullojmë diçka në softuer për t'i rikthyer këto karakteristika.

Me ndihmën e një komande ju mund ta riktheni këtë funksionalitet në Windows në mënyrë që të funksionojë ashtu si veproi në Windows 8.

Si të vendosni sfonde të ndryshme me shumë vëzhgues

 • Ejani së pari në menunë e ekzekutimit që kemi në Windows 10. Për të hyrë në të duhet të shtypim tastet e shkurtoreve Windows + R.
 • Pasi të jetë bërë kjo, menuja e ekzekutimit të programit do të shfaqet ku ne duhet të shtypim ose ngjisim sa vijon:

kontrolli / emri Microsoft. Personalizimi / faqja e faqes Wallpaper

Hapi i parë

 • Ne shtypim enter dhe vendosjen për të shtuar një imazh në «Wallpaper» do te shfaqet. Nga këtu, me një klik të djathtë të miut mbi një imazh mund të zgjidhni monitorin ku dëshirojmë të shfaqet.

Hapi i dytë

Të gjitha pak virtyt që tashmë e keni përsëri me ju në Windows 10 të fundit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Laura Victoria dijo

  komenti është perfekt, thjesht nuk i ruan ndryshimet.

 2.   Laura Victoria dijo

  Unë tashmë e gjeta zgjidhjen. Duhet të keni dy imazhe të ruajtura në të njëjtën dosje (në varësi të numrit të vëzhguesve që kemi, në rastin tim vetëm 2). Më pas duhet të shtypni tastin CTRL dhe pastaj pa ndaluar së shtypuri këtë tast zgjedhim imazhin e parë që do të korrespondojë me ekranin e parë, pastaj imazhin e dytë që do të korrespondojë me ekranin e dytë, pastaj klikojmë me të djathtën dhe zgjedhim opsionin për të vendosur si sfond i ekranit dhe çështjes fikse.

bool (e vërtetë)