Si të keni shumë llogari Hotmail në një bashkim të vetëm

bashkohuni në llogari të shumëfishta të hotmail

A ju pëlqeu hileja për Windows Live Messenger? Epo, kush nuk e bën, kjo sepse një numër i madh i njerëzve tani mund të fillojnë të bisedojnë me këtë shërbim mesazhesh, i cili është një nga më të thjeshtë dhe më optimal që është propozuar gjatë gjithë historisë së tij, të qenit në gjendje të lini mënjanë (vetëm për videokonferenca) Skype. Sigurisht, ka disa kufizime me këtë truk që përmendëm më lart, dhe kjo është që mesazhet që mbërrijnë në kutinë tonë të Hotmail nuk do të shfaqen me numrin e tyre përkatës brenda ndërfaqes Live Messenger siç tregohej më parë.

Sidoqoftë, hileja që sugjerojmë mund të përdoret për të vazhduar bisedën në një dritare të veçantë me miqtë ose familjen (kontaktet tuaja) dhe mënyrën se si emoticon-et përkatëse që jemi mësuar të përdorim gjithmonë, por në Windows 8.1 kryesisht; Sot ne do të përmendim një mashtrim tjetër interesant që mund ta kryeni lehtësisht, i cili do të lehtësojë detyrën e kontrolloni shumë llogari të Hotmail në njëKjo është nëse ndjekim një mashtrim të vogël ku mund t'i bashkojmë të gjithë në një, kjo e fundit është ajo që ne e konsiderojmë kryesore.

Krijoni një llogari shtesë Hotmail

Më parë ne kishim sugjeruar një video ku kishit mundësinë krijoni një llogari të re Hotmail që është "e lidhur" me atë kryesore që i trajtojmë rregullisht; Pa dyshim, kjo është një ndihmë e madhe që ne mund të përdorim nëse nuk duam ta lidhim llogarinë e konsideruar si të paracaktuar (kryesore) me çdo lloj rrjeti social, duke qenë në gjendje krijoni llogari Hotmail përveç tij, keni Facebook, Twitter, LinkedIn ose ndonjë rrjet tjetër social që ne duam ta lidhim. Në këtë mënyrë, kryesorja do të na shërbejë vetëm për çështje personale ose profesionale ndërsa e dyta, mund të na shërbejë për t'u pajtuar në rrjete të ndryshme sociale.

Kështu që ju keni një njohuri më të mirë të çfarë mund të bëhet me një llogari sekondare (Microsoft e quan atë si një pseudonim në Hotmail), ne ju sugjerojmë të rishikoni videon e propozuar në krye dhe që i përket Kanali në YouTube i Vinagre Asesino, ku mund të rishikoni edhe disa mësime video më shumë, në aspekte me interes të madh për një komunitet të madh.

Tani, në këtë video tutorial ne jemi të përkushtuar krijoni një llogari shtesë të hotmail brenda asaj kryesore, që do të thotë se atje do të kemi 2 ambiente Hotmail për tu menaxhuar me lehtësi. Ajo që do të bëjmë në këtë moment është të lidhemi me ndonjë llogari tjetër Hotmail që kemi të veçantë ose të pavarur, e cila do të vepronte si "sekondare" (aliases) dhe që të gjitha do të bashkoheshin në një vend.

Si ta lidhni llogarinë tonë kryesore Hotmail me ato të ndryshme?

Ajo llogari e Hotmail që ne e konsiderojmë kryesore dhe të tjerët që ne i kemi quajtur "ndryshe" duhet t'i përkasin të njëjtit autor, sepse për të kryer këtë bashkim, do të na duhen domosdoshmërisht kredencialet përkatëse të secilës prej llogarive të veçanta . Procedura është më e lehtë për tu ndjekur, madje edhe më shumë nëse keni arritur rishikoni udhëzuesin video që ne propozuam në pjesën e sipërme; disa hapa për të ndjekur do të ishin më poshtë:

 • Ne hapim shfletuesin tonë të Internetit (nuk ka rëndësi se cilin përdorni).
 • Ne hyjmë në sitin Hotmail.com (ose gjithashtu Outlook.com).
 • Ne fillojmë një sesion me kredencialet tona përkatëse (emrin e përdoruesit ose postën elektronike dhe fjalëkalimin).
 • Sapo të futemi, ne klikojmë në emrin e profilit tonë të vendosur në pjesën e sipërme të djathtë.
 • Nga opsionet e treguara zgjedhim atë që thotë «Cilësimet e llogarisë".

bashkohuni në llogaritë e shumta të postës hotmail 01

 • Ne do të kalojmë në një skedë tjetër të shfletuesit të Internetit ku do të duhet të vendosim fjalëkalimin për emailin tonë kryesor.
 • Ne shkojmë në shiritin anësor të majtë dhe zgjedhim opsionin «Pseudonim".
 • Në anën e djathtë ne zgjedhim lidhjen që thotë «shtoni pseudonime".
 • Tani zgjedhim kutinë që thotë «shtoni një adresë email ekzistuese ...".
 • Ne shkruajmë emailin e llogarisë Hotmail që trajtojmë veçmas.

bashkohuni në llogaritë e shumta të postës hotmail 02

Pas shkrimit të postës elektronike në hapësirën e sugjeruar më sipër, do të na duhej vetëm shtypni butonin blu që thotë "shtoni pseudonime", Më pas, duhet të futni fjalëkalimin tuaj përkatës, një fakt shumë i rëndësishëm sepse me këtë ne do të sigurojmë shërbimin që tha llogaria Hotmail gjithashtu na përket. Dobia e kryerjes së kësaj procedure është e madhe, pasi që nëse më parë do të kishim hapur një numër të madh të llogarive Hotmail dhe për të kontrolluar kutinë e tyre do të duhej të linim njërën për të hyrë në tjetrën, tani e tutje do të mund t'i shihnim të gjitha ato ato brenda asaj kryesore, sepse të gjitha janë shkrirë.

Procesi është i pakthyeshëm, domethënë, nëse në një moment të caktuar ju doni të shkëputni ndonjë nga llogaritë e Hotmail dytësore ndaj asaj kryesore, mund ta bësh në heshtje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

14 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   faqe elmer dijo

  Postim i shkelqyer, faleminderit shume mik, do te me ndihmoje shume dhe do te pres me shume postim

  1.    Rodrigo Ivan Pacheco dijo

   Faleminderit për komentin tuaj Elmer… Nëse keni ndonjë sugjerim për diçka që dëshironi të shihni, na tregoni me besim që të mund ta hetojmë dhe diskutojmë atë. Përshëndetje dhe faleminderit për vizitën tuaj.

 2.   Ricardo Marquina F. dijo

  Më shumë sesa koment, ajo që unë po kërkoj ndihmë për të eleminuar bandën reklamuese që shfaqet në kufirin e djathtë të dritares. Nuk më lejon të shoh të gjithë mesazhin. Monitori im është 17 inç. Faleminderit.

 3.   Rodrigo Ivan Pacheco dijo

  I dashur Ricardo. Për cilin band reklamash po i referoheni? Unë kam hyrë në llogarinë time të hotmail dhe në panelin kryesor nuk shoh ndonjë prej tyre në anën e djathtë. Nëse i referoheni Gmail, ne mund të kërkojmë ndihmë për sa kohë që është në duart tona. Faleminderit shumë për vizitën dhe komentin tuaj.

 4.   Jezu dijo

  Përshëndetje, procesi është "i kthyeshëm" jo "i pakthyeshëm"

  1.    Rodrigo Ivan Pacheco dijo

   Sa mirë që Jezusi i ka shërbyer informacionit. Përshëndetje dhe faleminderit për komentin tuaj.

 5.   Rodrigo Ivan Pacheco dijo

  faleminderit për dimensionimin. një përshëndetje.

 6.   Jonathan dijo

  Përshëndetje mik, unë kam një pyetje, kur shtoj postën elektronike ekzistuese për ta bërë atë një pseudonim, unë e marr këtë mesazh
  Kjo adresë e-mail është pjesë e një domeni të rezervuar. Vendosni një adresë tjetër emaili.
  Çfarë do të thotë kjo?? dhe si ta bëj të mundur bashkimin e tij Faleminderit

 7.   Sebastian dijo

  Përshëndetje Rodrigo, unë kam të njëjtin problem si Jonathan, ju do ta dini se cila është zgjidhja për këtë.

 8.   Ugetsu_Eldalie dijo

  Një tjetër me problemin e Jonathanit ... a ka gjetur dikush se si ta zgjidhë atë?

 9.   Dhimbsuri dijo

  Përshëndetje! Unë dua të lidh një llogari jo-Outlook me llogarinë time Outlook, por nuk shoh të njëjtat hapa siç përmenden në këtë post, dhe as nuk gjej informacione të vlefshme dhe / ose të azhurnuara diku.
  Mund të më ndihmoni mua? Faleminderit paraprakisht

 10.   Sofja dijo

  Unë kam të njëjtin problem si Jonathan… ndihmë! : /

 11.   Carolina dijo

  Përshëndetje, ndoqa hapat, por kur futa adresën e llogarisë që do të lidhja, mora këtë mesazh: «Kjo adresë e-mail është pjesë e një domeni të rezervuar. Ju lutemi shkruani një adresë tjetër emaili.
  Cila është metoda që duhet ndjekur?

 12.   John Perez dijo

  «Kjo adresë e-mail është caktuar tashmë. Provo një tjetër. »