Si të provoni Google Stadia Pro falas për 2 muaj

Google Stadia

Në fund të vitit 2019, Google filloi zyrtarisht Google Stadia, fplatforma e lojërave video streaming Me të cilën ai dëshiron të futë një metodë tjetër në mënyrë që lojtarët sporadikë ose të zakonshëm të mund të shijojnë titujt e fundit, përveç klasikëve, pa kufizimet e një skuadre të vjetër.

Që nga 8 Prilli i kaluar, Google na lejon të provojmë për dy muaj dhe plotësisht falas shërbimi i pagesës Google Stadia Pro, një shërbim që na lejon të shijojmë nga telefoni inteligjent Android ose tablet dhe PC ose Mac titujt që janë aktualisht të disponueshëm në platformën Google.

Nëse jeni tashmë një përdorues i Google Stadia Pro, para se të shkumëzoni në gojë, duhet të dini se Google nuk do t'ju tarifojë për dy pagesat e ardhshme mujore të këtij shërbimi. Edhe pse katalogu është akoma shumë i vogël, përveç që mund të fitojmë tituj të rinj në dyqan, mund të gjejmë Destiney 2, GRID, The Collection ose Thumper, lojëra për të cilat mund të vazhdoni të luani edhe nëse anuloni pajtimin tuaj në Google Stadia Pro kur të kenë kaluar dy muajt e lirë që na ofron.

Kërkesat e Google Stadia

Google Stadia

Si çdo shërbim video streaming që ofron përmbajtje 4k, edhe shpejtësia e lidhjes është një faktor për t'u marrë parasysh në Google StadiaMegjithëse nëse marrim parasysh uljen e cilësisë që YouTube, Netflix, Disney dhe shërbime të tjera kanë zbatuar për shkak të koronavirusit dhe që Google ka njoftuar se cilësia 4k nuk është mundësuar në këtë provë, kërkesat ulen shumë.

 • Kërkesat e cilësisë 4K në fps 6, HDR dhe zërin 5.1 rrethues, shpejtësia minimale e lidhjes sonë duhet të jetë 35 Mbps.
 • Për të luajtur 1080 me 60 fps, HDR dhe zë rrethues 5.1, na duhet të paktën 20 Mbps.
 • Kërkesat minimale për të qenë në gjendje të shijojnë Google Stadia me 720p dhe 60 fps me tingull stereo, na duhen të paktën 10 Mbps.

Ku mund të luaj Google Stadia

Google Stadia

Ideja e Google Stadia është që të lejojë çdo përdorues të luajë çdo titull të disponueshëm si në tastierë ashtu edhe në PC nga çdo pajisje, qoftë celular, tablet apo kompjuter. I gjithë procesi i ngarkimit bëhet nga serverat e Google, të cilët nga ana tjetër transmetojnë përmbajtjen e lojës përmes një rryme video në pajisjet tona.

Google Stadia është i disponueshëm në Windows, macOS dhe Linux (punon përmes shfletuesit), si dhe në tableta dhe telefona inteligjentë * të menaxhuar nga Android ose ChromeOS. Për këto pajisje të fundit, është e nevojshme, po ose po, të kenë një telekomandë e përputhshme pasi kontrollet në ekran nuk shfaqen. Këtë komandë mund ta lidhim edhe me kompjuterin, megjithëse është shumë më komode të luhet me tastierë dhe mi.

Në rastin e një smartphone, jo të gjitha modelet aktualisht në dispozicion në treg janë të mbështetur. Më poshtë ju tregojmë të gjitha modelet e telefonave inteligjentë të pajtueshëm me Google Stadia:

 • Pixel Nuk përputhet
 • Pixel XL Nuk përputhet
 • Pixel 2
 • Pixel 2 XL
 • Pixel 3
 • Pixel 3 XL
 • Pixel 3a
 • Pixel 3a XL
 • Pixel 4
 • Pixel 4 XL
 • Samsung Galaxy S8
 • Samsung Galaxy S8 +
 • Samsung Galaxy S8 Aktiv
 • Samsung Galaxy Note8
 • Samsung Galaxy S9
 • Samsung Galaxy S9 +
 • Samsung Galaxy Note9
 • Samsung Galaxy S10
 • Galaktikë Samsung s10e
 • Samsung Galaxy S10 +
 • Samsung Galaxy Note10
 • Samsung Galaxy Note10 +
 • Samsung Galaxy S20
 • Samsung Galaxy S20 +
 • Samsung Galaxy S20 Ultra
 • Telefon Razer
 • Telefoni i Razer 2
 • ASUS ROG Telefon
 • ASUS ROG Telefon II

Ku është i disponueshëm Google Stadia

Ashtu si në kohën e nisjes së tij, Google Stadia është në dispozicion në të njëjtat vende si në kohën e nisjes së tij:

 • España
 • Belgjikë
 • Finlandë
 • Kanadë
 • Danimarkë
 • Francë
 • Alemania
 • Irlandë
 • Itali
 • Holandë
 • Norvegji
 • Suedi
 • Angli
 • Shtetet e Bashkuara

Provoni Google Stadia Pro falas

 • Para së gjithash, ne duhet të vizitojmë Uebfaqja zyrtare e Google Stadia dhe kliko mbi Provo tani.
 • Tjetra, ne zgjedhim llogarinë tonë të Google në të cilën duam të shoqërojmë provën 2-mujore që na ofron Google Stadia. Për të hyrë në Stadia përmes një kompjuteri, duhet të përdorim Google Chrome ose ndonjë shfletues tjetër të bazuar në Chromium, ashtu si Microsoft Edge i ri.

Provoni Google Stadia Pro falas

 • Tjetra, ne konfirmojmë se kjo është llogaria me të cilën duam të shoqërojmë Google Stadia. Ky hap është i rëndësishëm, pasi më vonë ne nuk do të jemi në gjendje të ndryshojmë llogarinë me të cilën e shoqërojmë këtë shërbim.

Provoni Google Stadia Pro falas

 • Në hapin tjetër, ne duhet të zgjedhim avatar që do të na përfaqësojë në platformë, një avatar që mund ta ndryshojmë në çdo kohë dhe më pas emër që duam të përdorim në Google Stadia.

Provoni Google Stadia Pro falas

 • Më në fund ne duhet të krijojmë cilësimet e lidhura me privatësinë dhe që mund ta gjejmë në çdo platformë tjetër siç janë:
  • Kush mund të dërgojë kërkesa të mikut
  • Kush mund t'ju dërgojë ftesa në grup dhe biseda zanore.
  • Kush mund t'ju dërgojë ftesa për të luajtur
  • Kush mund ta shikojë listën e miqve tuaj.
  • Dhe brenda tonë AktivitetNe gjithashtu mund të përcaktojmë se kush mund të shohë lojërat dhe logot tona, statusin në internet dhe titullin që po luajmë.
 • Në seksionin Lajme, ne mundemi pajtohuni në Google Na dërgoni një email me të gjitha të rejat si në softuer ashtu edhe në produkte hardware.

Provoni Google Stadia Pro falas

 • Në hapin e fundit, ne duhet të klikojmë në Start test për të qenë në gjendje të hyni në provën dy-mujore falas të ofruar nga Google Stadia Pro. Së fundmi, ne duhet të fusim detajet e kartës sonë të kreditit dhe të regjistrohemi në kalendar, data nga e cila shërbimi do të paguhet përsëri.

Si të luani në Google Stadia Pro

Luaj Stadia Pro

Pasi të jemi regjistruar, imazhi i sipërm do të shfaqet. Për të filluar të shijojmë lojërat që na ofron Google Stadia Pro gjatë dy muajve të ardhshëm, së pari duhet të bashkojini ato me llogarinë tonë duke klikuar në Merrni lojëra.

Luaj Stadia Pro

Më poshtë do të tregohet të gjitha lojërat në dispozicion në platformëSi ato që janë në dispozicion falas, ashtu edhe ato që mund të blejmë përmes kësaj platforme, lojëra që do të shoqërohen gjithmonë me llogarinë tonë dhe ne do të jemi në gjendje të luajmë edhe nëse ndalojmë pagimin e pajtimit në Google Stadia Pro.

Luaj Stadia Pro

Për të lidhur një lojë me llogarinë tonë, ne duhet të klikojmë mbi titullin në fjalë dhe në detajet e saj kliko shkoj.

Luaj Stadia Pro

Pasi ta kemi shoqëruar lojën në llogarinë tonë, duhet vetëm klikoni në butonin play tregohet në kopertinën e saj. Në atë kohë, do të duhet të konfigurojmë opsionet e ndryshme të lojës në fjalë, nëse është hera e parë që e drejtojmë para se të fillojmë ta shijojmë atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.