Si të postoni foto panoramike pa ndërprerje në Instagram

Panoragrami

Sigurisht që a keni parë disa postime në Instagram të fotove të zgjatura pa prerje pa ndarje. Fotografitë që mund t’i shihni të plota duke lëvizur nga e majta në të djathtë. Diçka që mund të bëhet duke përdorur mjetin për të publikuar disa fotografi dhe që mund t'i japë një prekje mjaft të habitshme llogarisë tuaj. Panoragram është aplikacioni më i përshtatshëm për atë.

Sot le te shpjegojme hap pas hapi si mund të postoni foto panoramike në Instagramin tuaj dhe se ato duken shumë mirë. Falë një aplikacioni të krijuar ekskluzivisht për të përfituar më shumë nga mundësia për të publikuar disa fotografi në një postim të vetëm. Ne tregojmë gjithçka për mënyrën e përdorimit Panoragrami.

Panoragram na ndihmon me fotot panoramike në Instagram

Nëse nuk keni dëgjuar ende për këtë aplikacion, sot do t'ju tregojmë gjithçka për të. Janë disa aplikacione që i janë dedikuar ekskluzivisht zbatimit të mjeteve vendase Instagram.  Një nga më të suksesshmit, dhe ende është, është "Riposto" me të cilën mund të "rishpostojmë" botimin e një llogarie tjetër në tonën.

Falë zhvillimit të softuerit, aplikacionet e jashtme janë në gjendje të zgjeroni mundësitë e ofruara nga aplikacioni par ekselencë për dashamirët e fotografisë. Gjithnjë e më shumë njerëz janë "profesionalisht" të përkushtuar ndaj Instagram përmes sponsorizimeve ose për të reklamuar. Për këtë ata janë gjithmonë në kërkim mënyra origjinale për tu dalluar nga llogaritë e tjera dhe të bëjë postime të ndryshme. 

Përtej cilësisë së fotove ose vështirësisë së shkrepjeve, është interesante të marrësh botime më pak të zakonshme. Ne kemi parë aplikacione që krijojnë, duke ndarë një foto të vetme në disa rrjete dhe duke bërë disa botime, një foto të madhe që mund të shihet në profil si një mozaik. Panoragram kërkon vetëm një postim dhe do të shihni që rezultatet janë shumë të mira.

Përdorni Panoragram hap pas hapi

Gjëja e parë që duhet të bëjmë, sigurisht, është shkarkoni aplikacionin. Dhe një detaj i rëndësishëm është për të cilin flasim një aplikacion falas. Gjithashtu nuk ka reklama  "E detyrueshme", megjithëse nëse duam që botimi ynë përfundimtar të mos ketë një ujëra nga vetë Aplikacioni, do të duhet të shikojmë një video reklamuese 30 sekondëshe.

Sapo të hyjmë në aplikacion, Ata automatikisht do të duket se janë në gjendje të zgjedhin të gjitha fotot panoramike që kemi në mbështjellësen tonë të fotografive. Nëse fotografia që duam të botojmë pa prerje duke përdorur botimin e shumëfishtë nuk shfaqet, kjo është për shkak se matjet e saj nuk përshtaten në një foto panoramike. Për këtë, këshillohet që ta shkurtoni atë nga sipër dhe poshtë (horizontalisht) në mënyrë që të ketë një formë më të zgjatur.

Zgjidhni imazhin

Ne zgjedhim imazhin që duam ta botojmë midis opsioneve të disponueshme midis tonave. Ekrani që na tregon aplikacioni është i tillë.

Zgjidh fillimin e Panoragramit

Pasi të zgjidhen imazhi, udhëzimet që duhen ndjekur në mënyrë që botimi ynë të shfaqet ashtu si dëshironi. Kur zgjedhni foton e dëshiruar, vetë aplikacioni është përgjegjës për ndarjen e tij në dysh ose më shumë pjesë nëse është e nevojshme, varësisht nga madhësia. Kështu që do të duhet të zgjedhim duke klikuar në botim të shumëfishtë dhe zgjidhni pjesët e krijuara të fotografive në rendin e duhur.

Udhëzimi për zgjedhjen e panoragramit

Hiq logon nga Aplikacioni

Kur aplikimi na tregoni pamjen paraprake se si do ta shohim imazhin panoramik në aplikacion, kjo Ka një ujëra të vogël të futur me emrin e Panoragram App. Siç ju thamë në fillim, Panoragram nuk ka reklama. Por Nëse duam të heqim logon nga Aplikacioni, mund ta bëjmë duke parë një video reklamuese 30 sekondëshe. Nëse nuk doni që imazhi juaj të ketë shenja, na duket një çmim i arsyeshëm. Aplikacionet e tjera e bëjnë këtë vetëm nëse shkarkojmë versione me pagesë. 

Logoja e fshirjes së Panoragramit

Pasi të klikojmë në buton "Hiq logon" Një ekran do të shfaqet aty ku shfaqet opsioni "Shiko tani". Do të luhet videoja e vogël reklamuese, e cila gjithashtu lidhet me Aplikacione të tjera që lidhen me fotografinë, me një orë me një numërim mbrapsht prej 30 sekondash. Pasi të kenë kaluar ne do të shohim se si duket fotografia jonë pa logon nga Panoragram.

Panoragram shih videon

Posto në Instagram

Timeshtë koha të postojmë fotografinë tonë panoramike të paprerë në Instagram. Për atë kliko në "Shpërnda në Instagram". Tani aplikacioni na pyet nëse duam të bëjmë një botim në pjesën e tregimeve ose lajmeve. Logjikisht ne duhet të zgjedhim botimin e lajmeve ku mund të shohim foton tonë panoramike pa prerje.

Postimi i Panoragramit

Ky është botimi ynë

Ajo është bërë, A nuk është super e lehtë? Nëse keni menduar se për të qenë në gjendje të bëni këtë lloj botimesh me Instagram, ju duhej njohuri e shkëlqyeshme, ose ndonjë lloj programi specifik, do të keni verifikuar që jo. Beqare duke shkarkuar Panoragram dhe duke ndjekur këto hapa të thjeshtë ju mund të mbështeteni në një botim cilësor. 

Botim panoramik panoramik

Panoragram, një bonus cilësor në llogarinë tuaj në Instagram

Siç mund ta shihni, ofrimi i një pike cilësie në llogarinë tuaj në instagram nuk është aspak e vështirë. Shihni botime si ky që ju kemi treguar sot ato ofrojnë një imazh shumë profesional nëse doni që biznesi juaj të shquhet. Dhe gjithashtu përmirëson shumë pamjen e llogarisë tuaj private me foto panoramike pa prerje që tërheqin vëmendjen.

A nuk e keni shkarkuar ende aplikacionin? Këtu ju lëmë lidhjen.

PanoPano
PanoPano
zhvilluesi: Duck Dev SA
Çmimi: Free+


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)