Surface Pro 4 merr një përditësim të ri firmware

microsoft

Një nga pajisjet më të fundit që Microsoft ka hedhur në treg vitet e fundit është tableti / laptopi Suface Pro, duke lënë mënjanë modelin RT. Surface Pro 4 është një mrekulli e lëvizshme që vitet e fundit është bërë alternativa më e mirë që mund të gjejmë në treg nëse nevojat tona kalojnë përmes një tableti, por me fuqinë dhe produktivitetin që mund të na japë një PC. Përveç ekranit të saj me prekje na lejon të ndërveprojmë në një mënyrë më të shpejtë me përmbajtjen që po krijojmë pa pasur nevojë të përdorësh kërkimin e miut ose, duke dështuar atë, tastierën. Kjo është një nga karakteristikat që diferencon më shumë Surface Pro nga MacBook, diçka që Microsoft vë shumë theks në reklamat e saj.

Që nga lindja e tij, Surface Pro ka hasur në probleme të ndryshme të funksionimit, probleme me jetëgjatësinë e baterisë ose probleme me karikimin e tij tani. Për fat të mirë, këto probleme janë zgjidhur shpejt, edhe pse ndonjëherë kompania ka marrë më shumë kohë se normalisht. Djemtë nga Redmond, sapo lëshuan një azhurnim të ri në Surface Pro 4, një azhurnim i firmuerit përmirëson stabilitetin e sistemit përveç përmirësimit të performancës së Cortana. Ky azhurnim mbart numrin e versionit 6.0.1.7895.

Përveç kësaj, ky firmware gjithashtu azhurnon drejtuesit e kartës audio të integruar Realtek Semiconductor High Definition Audio (SST). Ndryshe nga azhurnimet mujore që Microsoft premtoi, ky azhurnim është jashtë asaj periudhe, kështu që ka të ngjarë që djemtë të kenë zbuluar një problem dhe para se të bëhet problem për përdoruesit, ata kanë vendosur ta lëshojnë atë. Së bashku me këtë azhurnim të firmuerit, Microsoft ka lëshuar edhe azhurnimin që mbart numrin e ndërlikimit 14.393.479.

Këtë vit Microsoft nuk ka lëshuar versionin e pestë të Surface Pro 5Për momentin, modeli i fundit në dispozicion është Surface Pro 4, një model me performancë shumë të lartë që ka të ngjarë të shohë rinovimin e tij vitin e ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)