Energy Sistema prezanton Smart Speaker Wake Up, një altoparlant alarmi me Alexa

Altoparlanti zgjuar zgjohet

E fundit nga produktet që Energy Sistem na lë në IFA 2019 është ndoshta më novatorja ose befasuesja nga të gjitha. Kompania prezanton Smart Speaker Wake Up, i cili është një altoparlant i orës me zile, i cili vjen me Alexa të integruar si asistent. Një produkt që mbetet brenda kategorisë audio, edhe pse në këtë rast me një numër përdorimesh të ndryshme.

Ky model është lansuar për të kompletuar gamën në rritje të altoparlantëve të firmës. Për më tepër, Smart Speaker Wake Up është altoparlanti i parë inteligjent për të lëshohet në treg që përdor një funksion alarmi radio dhe ka një ekran të madh. Një produkt me të cilin Energy Sistem kërkon të befasojë përdoruesit.

Altoparlanti zgjuar zgjohet prezantohet për të kompletuar gamën e markës. Isshtë një model që ka gjithçka që ju nevojitet për të filluar ditën në mënyrën më të këndshme dhe të personalizuar të mundshme. Kjo pajisje ka teknologji me shumë dhoma dhe mundësi të ndryshme luajtjeje të pajtueshme me Spotify dhe Airplay për të shoqëruar përdoruesin me muzikën e tyre të preferuar gjatë gjithë ditës.

Altoparlanti zgjuar zgjohet

Përveç përfshirjes së asistentit virtual Alexa, ai ka altoparlantë me teknologjinë Bluetooth 5.0 dhe sistemin e tij me shumë dhoma për të dëgjuar muzikë pa tel kur të doni. Ofron një tingull stereo 2.0 dhe 10 W fuqi me një sistem të zgjerimit të basit, përmes një membrane pasive të dyfishtë që do ta bëjë përdoruesin të shijojë një tingull të qartë dhe me cilësi të lartë. Energy Sistem gjithashtu prezanton një karikues wireless e pajtueshme me standardin Qi.

Altoparlant i zgjuar Wake Up gjithashtu ka një port karikimi USB dhe një hyrje ndihmëse audio në minijack 3,5 mm, për të lidhur çdo pajisje tjetër. Të gjitha këto mundësi janë gjithashtu të konfigurueshme në mënyrën e orës me alarm. Ai gjithashtu integron një ekran të madh për shikim të përsosur në të gjitha kushtet e dritës dhe ofron mundësinë e rregullimit të intensitetit të tij.

Ky altoparlant alarmi ju lejon të programoni deri në dy alarme në mënyrë të pavarur. Për shembull, mbështet një për ditët e javës dhe një për fundjavën. Për më tepër, ai ka një funksion vonesë dhe përgjum çdo 10 minuta. Pa dyshim, një produkt mahnitës nga Energy Sistem.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.