Energy Sistem prezanton gamën e saj të re të altoparlantëve

Lojërat audio të Sistemit Energy Sistem

Së bashku me gamën e tij të re të lojrave audio, Energy Sistem na lë me shumë risi të tjera në ngjarjen e prezantimit në IFA 2019. Marka e njohur gjithashtu na lë me një gamë të re të folësve. Megjithëse është një gamë që gjithashtu mban shumë elementë të destinuar për lojëra, një aspekt që duhet të merret parasysh në këtë drejtim në gamën e produkteve të markës.

Energy Sistem thotë se këta folës janë krijuar për të jepni përvojën më të mirë të mundshme të lojrave për përdoruesit. Pra, angazhimi i markës për të patur një prani më të madhe në këtë segment të tregut është i qartë. Për këtë arsye, ata na lënë me dy modele altoparlantësh në këtë rast, për të cilat tashmë kemi të dhënat kryesore.

Kryetari i lojrave ESG 5 Thunder, ndjeni basin dhe maksimizoni përvojën tuaj të lojrave

ESG5 Bubullima

Modeli Gaming Speaker ESG 5 Thunder është një sistem i 2.1 altoparlantë stereo me fuqi maksimale 100 W (50 W RMS). Ajo gjithashtu ka drita të integruara RGB, të dizajnuara për të ofruar një përvojë krejtësisht të lojrave. Krijuar për të maksimizuar këtë përvojë të lojrave.

Ky sistem zanor përmban një nën-vufer për përmirësimin e basit, duke lejuar përdoruesin të zhyten në lojë. Përveç kësaj, ai gjithashtu përfshin refleks bas dhe dy folës me rreze të plotë, plus barazues manual dhe barazues i trefishtë. Kjo është diçka që ju lejon të rregulloni mënyrën në të cilën altoparlantët do të riprodhojnë çdo tingull kur ato përdoren.

Lidhur me lidhjen, Kryetari i Lojërave ESG 5 Thunder ofron një mori mundësish. Meqenëse mund ta përdorim pa tel. në sajë të pranisë së Bluetooth 5.0 klasës I. Por është gjithashtu e mundur që t'i lidhni ato me kabëll. Falë dy hyrjeve të tij dixhitale: Hyrja Optike Dixhitale dhe HDMI ARC si dhe hyrja analoge mini jack 3,5 mm. Gjithashtu lejon mundësinë e luajtjes së muzikës së ruajtur në kujtesat e jashtme USB

Altoparlanti i lojrave ESG 3 Immersive, e gjithë fuqia e tingullit stereo

ESG3 Zhytës

Altoparlanti i lojrave ESG 3 Immersive është gjithçka një sistem zanor stereo 2.0 me drita të integruara RGB, krijuar për të ofruar një përvojë të plotë të lojrave. Në këtë rast, është një sistem që shquhet mbi të gjitha për fuqinë, të cilën do të na ofrojë, për një përvojë të mirë të përdoruesit.

Altoparlanti ka një fuqi kulmore të 60W (30W RMS) për ato momente kur duhet të dëgjoni çdo detaj të lojës qartë dhe realisht. Përveç kësaj, ai përfshin refleks bas dhe dy altoparlantë me gamë të plotë, si dhe një barazues bas dhe trefishtë, i cili na lejon të rregullojmë mënyrën në të cilën altoparlantët do të riprodhojnë secilin tingull ndërsa ne e përdorim atë.

Lidhur me lidhjen, Altoparlanti i Lojërave ESG 3 Immersive ofron një mori mundësish: nga mënyrë wireless - Bluetooth 5.0 klasa II - si me kabëll, me hyrjen mini jack 3,5 mm; dhe lejon mundësinë e luajtjes së muzikës së ruajtur në USB të jashtme.

Të dy pajisjet kanë një dritë para dhe një dritë të fuqishme të pasme që projektohet drejtpërdrejt në mur. Modalitetet tuaja të ndriçimit RGB LED Ato janë një tjetër nga avantazhet e saj të mëdha, pasi ato përfitojnë nga ngjyrat e ndryshme për të përmirësuar atmosferën dhe zhytjen në secilën lojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.