Energy Sistem prezanton zyrtarisht gamën e saj të re të altoparlantëve inteligjentë me Alexa

Duke përfituar nga fakti që tani Alexa, ndihmësi i Amazon, flet spanjisht, kompania spanjolle Energy Sistem sapo prezantoi tre altoparlantë të rinj inteligjentë, të gjitha menaxhohen nga Alexa, me të cilën ne do të jemi në gjendje të nxjerrim më shumë prej saj dhe të cilat janë gjithashtu të dizajnuara për t'u përshtatur praktikisht në çdo dhomë në shtëpinë tonë.

Energy Sistem kështu bëhet kompania e parë spanjolle që integroi asistentin Alexa në produktet e saj Dhe rastësisht një alternativë e qartë për të dy Google Home dhe Amazon Echo vetë. Tre modelet që kompania ka prezantuar janë: Energy Smart Speaker 7 Tower, Energy Smart Speaker 5 Home dhe Energy Smart Talk Talk.

Gama e re e altoparlantëve Energy Smart nga Energy Sistem vë në dispozicionin tonë tre modele të ndryshme me të cilat synon mbulojnë të gjitha nevojat që mund të kenë përdoruesit, nga ata që i duan për kuzhinë, tek ata që duan të shijojnë tinguj të shkëlqyeshëm në dhomën e ndenjes, përmes atyre që e duan atë për zyrën ose dhomën e tyre të gjumit.

Altoparlant i zgjuar i energjisë 3 Biseda

Ky altoparlant portabël, Energy Smart Speaker 3 Talk, përveç përfshirjes
Amazon Alexa, përfshin lidhjen Wi-Fi për të krijuar një sistem me shumë dhoma,
Prodhimi Bluetooth dhe fole 3,5 mm, si dhe Jetëgjatësia e baterisë 6 orë e integruar. Ai gjithashtu ka dy mikrofona gjithpërfshirës dhe një sistem të njohjes së zërit në largësi.

Karakteristikat e Altoparlantit Smart Smart 3 Biseda

 • 2.0 sistem zanor stereo
 • Fuqia 5W
 • Altoparlantë me rreze të plotë 1 x 5W
 • 1 x 5w postues në Twitter
 • Refleks bas
 • Përgjigja e frekuencës 50Hz-18Hz
 • THD <1%
 • Raporti i sinjalit ndaj zhurmës> 90 dB
 • 2 mikrofonë omni-drejtuar
 • Bluetooth 4.1 klasa 2 -Frekuenca e punës: 2.4 GHz
 • Lidhja Wi-Fi - Frekuenca e punës: 2.4 GHz
 • Lidhje mini jack 3,5 mm
 • Multiroom i pajtueshëm me:
  • Energjisë Portable Wi-Fi Multiroom
  • Energji Kullë multiroom Wi-Fi
  • Altoparlant i zgjuar i energjisë 3 Biseda
  • Altoparlant Smart Smart 5 Shtëpi
  • Altoparlant Smart Smart 7 Kulla
 • Sistem audio pa tel i pajtueshëm: AirPlay, DLNA, Spotify Connect

El Altoparlant i zgjuar i energjisë 3 Biseda do të jetë në dispozicion nga 13 dhjetori për 69,90 euro.

Altoparlant Smart Smart 5 Shtëpi

Nga ana tjetër, Energy Smart Speaker 5 Home është një Altoparlant i zgjuar 16W me Amazon Alexa të integruar, dhe kjo na ofron të njëjtat opsione të lidhjes si modeli i mëparshëm, disa prej tyre u përmirësuan.

Karakteristikat e Altoparlantit Smart Smart 5 Home

 • 2.0 sistem zanor stereo
 • Fuqia 16W
 • Altoparlantë me rreze të plotë 2x 8W
 • Përgjigja e frekuencës 40Hz-18Hz
 • THD <1%
 • Raporti i sinjalit ndaj zhurmës> 90 dB
 • 2 mikrofonë omni-drejtuar
 • Bluetooth 2.1 klasa 2 -Frekuenca e punës: 2.4 GHz
 • Lidhja Wi-Fi - Frekuenca e punës: 2.4 GHz
 • Lidhje mini jack 3,5 mm
 • Multiroom i pajtueshëm me:
  • Energjisë Portable Wi-Fi Multiroom
  • Energji Kullë multiroom Wi-Fi
  • Altoparlant i zgjuar i energjisë 3 Biseda
  • Altoparlant Smart Smart 5 Shtëpi
  • Altoparlant Smart Smart 7 Kulla
 • Sistem audio pa tel i pajtueshëm: AirPlay, DLNA, Spotify Connect

El Altoparlant Smart Smart 5 Shtëpi Ajo është bërë në dispozicion me një çmim prej 99,90 euro.

Altoparlant Smart Smart 7 Kulla

Pajisja e tretë, Energy Smart Speaker 7 Tower, është një kullë zanore 40W me një dizajn tërheqës që përshtatet dhe duket mirë çdo cep i shtëpisë. Përveç kësaj, falë funksionit Multiroom, ne mund të lidhim pajisje të ndryshme përmes lidhjes Wifi për të luajtur të njëjtën përmbajtje në të gjithë altoparlantët.

Karakteristikat Altoparlant Smart Smart 7 Kulla

 • 2.0 sistem zanor stereo
 • Fuqia 40W
 • Altoparlantë me rreze të plotë 2x 20W
 • 1 x 5w postues në Twitter
 • Refleks bas
 • Përgjigja e frekuencës 30Hz-19Hz
 • THD <1%
 • Raporti i sinjalit ndaj zhurmës> 90 dB
 • Mikrofoni i të gjitha drejtimeve
 • Bluetooth 2.1 klasa 2 -Frekuenca e punës: 2.4 GHz
 • Lidhja Wi-Fi - Frekuenca e punës: 2.4 GHz
 • Lidhje mini jack 3,5 mm
 • Multiroom i pajtueshëm me:
  • Energjisë Portable Wi-Fi Multiroom
  • Energji Kullë multiroom Wi-Fi
  • Altoparlant i zgjuar i energjisë 3 Biseda
  • Altoparlant Smart Smart 5 Shtëpi
  • Altoparlant Smart Smart 7 Kulla
 • Sistem audio pa tel i pajtueshëm: AirPlay, DLNA, Spotify Connect

El Altoparlant Smart Smart 7 Kulla do të jetë në dispozicion nga 13 dhjetori për 129 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.