Samsung prezanton Galaxy Tab S5e, tabletin më të gjithanshëm dhe elegant në tregun Android

Galaxy Tab S5e

Tregu për tabletët Android është praktikisht i kufizuar në produktet që kompania koreane hedh në treg, pasi që prodhuesit e tjerë vështirë se na ofrojnë modele dhe ato që ofrojnë, ato kanë përfitime me të vërtetë shumë të drejta duke kufizuar përdorimin që mund të japim për të parë faqet e internetit, për të lexuar postën dhe pak më shumë.

Nëse duam të konsumojmë përmbajtje multimediale dhe të luajmë ndonjë lojë tjetër të fuqishme, opsioni i vetëm i cilësisë në treg ofrohet nga Samsung. Samsung sapo ka prezantuar një tabletë të ri, Galaxy Tab S5e, një tabletë i krijuar për të ofruar përvojën më të mirë argëtuese dhe të lidhjes. Këtu ju tregojmë të gjitha detajet.

Dizajni i Galaxy Tab S5e

Galaxy Tab S5e

Galaxy Tab S5e i ri jo vetëm që shquhet për përfitimet e tij, por gjithashtu nuk heq dorë nga dizajni në çdo kohë. Tab S5e na ofron një Trup metalik i trashë 5,5 mm dhe vetëm 400 gram peshë, gjë që e bën atë një nga më të shkathët dhe më të lëvizshëm në treg. Përveç kësaj, është në dispozicion në argjend, të zezë dhe të artë, në mënyrë që përdoruesi të mund të zgjedhë modelin që i përshtatet më së miri shijes së tyre.

Galaxy Tab S5e

Autonomia ka qenë gjithmonë një nga aspektet më të rëndësishme të një tableti dhe Tab S5e nuk na zhgënjen në atë kuptim, pasi arrin një autonomi prej 14,5 orë, në sajë të optimizimit të performancës së tij si kur shfletoni, luani lojëra, konsumoni përmbajtje ...

Inteligjencë e integruar falë Bixby

Galaxy Tab S5e

Asistentët virtualë janë bërë në shumë familje një nga familjet. Ky tablet i ri përfshin Bixby 2.0, asistentin Samsung me të cilin ne mund të bashkëveprojmë jo vetëm për të bërë pyetjet tipike në lidhje me motin ose sa i zënë është orari ynë, por gjithashtu bëhet qendër e aktivitetit për të kontrolluar të gjitha pajisjet e lidhura.

Falë Bixby, ne mund të kryejmë detyra së bashku, të tilla si ndizni televizorin dhe lini dritat të zbehin fuqinë e tyre dhe ndryshojnë në një ngjyrë më të ngrohtë. Por për të marrë maksimumin prej tij, në varësi të përdorimit që duam të bëjmë, falë tastierës së tij (e cila shitet në mënyrë të pavarur) ne mund ta kthejmë Tab S5e në një kompjuter falë Samsung DeX.

Samsung DeX është platforma mobile / desktop që Samsung na vë në dispozicion, duke na ofruar mundësi që shumë prej nesh i kanë ëndërruar në të kaluarën dhe që gjithashtu Isshtë gjithashtu i disponueshëm në terminalet e nivelit të lartë të kompanisë si Galaxy S9 dhe Galaxy Note 9.

Karakteristikat e kinemasë

Galaxy Tab S5e

Nëse një nga përdorimet që do të japim tabletin është të konsumoni video në transmetim, ose të shkarkoni direkt në pajisje, falë Ekran super AMOLED, ne do të jemi në gjendje ta bëjmë atë me stil. Ekrani na ofron një raporti prej 16:10 dhe 10,5 inç me korniza të reduktuara që na ofron një ndjenjë gjithëpërfshirëse që vështirë se do ta gjejmë në tableta të tjerë në treg.

Nëse nuk kemi ndonjë shërbim video streaming, kur të blejmë Tab S5e, do të jemi në gjendje shijoni YouTube Premium falas dhe për 4 muaj, shërbimi i transmetimit të muzikës dhe videos së gjigantit të kërkimit.

Tingulli është një pjesë tjetër e rëndësishme që duhet të marrim parasysh kur blejmë një pajisje të këtij lloji dhe Galaxy Tab S5e nuk mbetet i shkurtër në këtë drejtim. Ky model na ofron një cilësi mjaft të lartë të zërit falë 4 altoparlantë që përfshijnë teknologji stereo rrotulluese automatike Ato ofrojnë audio të fuqishme që përshtatet me mënyrën e mbajtjes së tabletës.

Galaxy Tab S5e

Përveç kësaj, ajo na ofron integrimi me teknologjinë Dolby Atmos dhe tingullin e nënshkrimit AKG që na ofron një tingull rrethues 3D. Për të shijuar cilësinë e zërit të ofruar nga Tab S5e, Samsung na ofron një abonim premium falas në Spotify për 3 muaj, një promovim që i shtohet atij të ofruar nga YouTube me platformën e tij video streaming

Specifikimet e Galaxy Tab S5e

Samsung Galaxy Tab S5e
Ekran 10.5 ”WQXGA Super AMOLED që na lejon të riprodhojmë video UHD 4K me 60 fps.
Processor Procesor okta-core 64-bit (2 × 2.0 GHz & 6 × 1.7 GHz)
Kujtesa dhe ruajtja 4 GB + 64 GB ose 6 GB + 128 GB - microSD deri në 512 GB
Audio 4 altoparlantë AKG me teknologji Dolby Atmos
Dhoma kryesore Rezolucion 13 mpx me të cilin mund të regjistrojmë video në UHD 4K (3840 × 2160) @ 30fps
Kamera e pasme Rezolucioni 8 mpx
portet USB-C
sensore Accelerometer - Sensori i gjurmës së gishtit - Xhiroskopi - Sensori gjeomagnetik - Sensori i sallës - Sensori i dritës RGB
Conectividad Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac 2.4G + 5GHz - VHT80 MU-MIMO - Wi-Fi Direct - Bluetooth v5.0
përmasat 245.0 x 160.0 x 5.5mm
peshë 400 gram
bateri 7.040 mAh me mbështetje të ngarkimit të shpejtë
Sistemi operativo Android Pie 9.0
ACCESORIOS Kopertina e librit të tastierës - Baza e karikimit POGO - mbulesa e dritës

Çmimi dhe disponueshmëria e Galaxy Tab S5e

I riu Samsung Galaxy Tab S5e do të dalë në treg në Prill, por për momentin, çmimet e modelit bazë me 4 GB RAM dhe 64 GB hapësirë ​​nuk janë njoftuar. Sapo të njoftohen, ne do t'ju informojmë menjëherë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.