SmallPDF dhe katër funksionet e tij për të punuar në internet me PDF

trajtojë skedarët PDF

SmallPDF është një aplikacion në internet që aktualisht ofron mundësinë e punës me katër funksione shumë të rëndësishme, ndër të cilat të paktën një do ta përdorim shpesh. Duke qenë një aplikacion në internet, ne mund ta përdorim atë në Windows, Linux ose Mac, një situatë kjo për shkak të faktit se kërkohet vetëm një shfletues i mirë i Internetit për të ekzekutuar SmallPDF.

Ya më parë kishim përmendur një aplikacion i cili na siguroi një numër të madh të shërbimeve kur punojmë me skedarë të ndryshëm që më vonë mund t'i përpunojmë në një PDF, duke qenë SmallPDF një plotësim që duhet ta marrim parasysh pasi që ky mjet në internet nuk kërkon ndonjë regjistrim për të punuar me secilin prej skedarëve tanë, një proces që zhvillohet në kohë reale.

Shërbime të ndryshme për t'u përdorur me SmallPDF

Pasi të drejtohemi drejt SmallPDF Me shfletuesin e Internetit, në pjesën e sipërme (një shirit opsionesh) dhe në të djathtën e poshtme do të gjejmë shërbimet e ofruara nga zhvilluesit e tyre, këto janë:

 • Kompresoni PDF. Me këtë shërbim SmallPDF përdoruesi mund të kompresojë një skedar PDF në një madhësi më të vogël, me qëllim që të jetë në gjendje ta dërgojë atë me email.

SmallPDF 01

 • Imazhi në PDF. Në rast se duhet të kemi disa imazhe në një skedar PDF, me këtë opsion mund ta arrijmë atë pa ndonjë problem dhe në kohë reale. Mund të përdoren më shumë mundësi dhe midis tyre, vendosni kufijtë dhe përqindjen e imazheve kryesisht.

SmallPDF 02

 • PDF në imazh. E kundërta mund të jetë edhe rasti, që do të thotë se nëse në një moment të caktuar kemi fituar një skedar PDF me imazhe të integruara në të, duke përdorur këtë shërbim mund t'i nxjerrim të gjitha në kompjuterin tonë dhe në formatin jpeg.

SmallPDF 03

 • Shkrihet PDF. Me këtë funksion, ne do të kemi mundësinë e bashkimit të një ose më shumë dokumenteve PDF në një skedar të vetëm.

 

Bashkoni shumë dokumente PDF në një me SmallPDF

Ne e konsiderojmë këtë si një nga funksionet më të rëndësishme të ofruara nga ky aplikacion në internet me emrin SmallPDF, e cila është arsyeja pse ne do të përpiqemi të jemi pak më të qartë në përdorimin e disa prej veçorive të tij të përfshira në ndërfaqen e tij. Sapo të zgjedhim këtë shërbim nga poshtë djathtas (siç sugjeruam më lart), një kuti e vogël do të tregohet menjëherë ku i sugjerohet përdoruesit që tërhiqeni te të gjitha ato imazhe që dëshironi të përpunoni; pas kësaj dhe pak më poshtë, do të shfaqen 2 skeda pune:

 1. Modaliteti i arkivimit.
 2. Modaliteti i faqes.

Në mënyrën e parë të punës, ne do t'i bashkojmë të gjithë ata skedarë PDF në një, pavarësisht nga çdo lloj përzgjedhje faqe ose renditje e rastësishme që dikush mund të dëshirojë.

SmallPDF 06

Duke punuar në Modalitetin e Faqes kemi veçori më të mira, ku përdoruesi do të shikojë të gjitha faqet e secilës prej skedarëve të tyre të shfaqur në një ekran të vetëm. Aty mund t'i rirenditni ato sipas nevojës sonë dhe ne gjithashtu mund të eliminojmë cilindo prej tyre nëse kjo është nevoja jonë. Për të arritur këtë opsion të fundit, ne duhet vetëm të vendosim miun mbi secilën nga faqet, në atë kohë një X i vogël do të shfaqet lart djathtas, njësoj si klikimi mbi të, faqja në fjalë do të zhduket menjëherë.

SmallPDF 05

Pasi të kemi porositur secilën nga faqet e skedarëve PDF që kemi importuar më parë në këtë shërbim SmallPDF, përdoruesi mund të përdorë butonin përfundimtar që thotë «kombinoni PDF«, Kjo për sa kohë që ne dakordohemi me strukturën e re të dokumentit që rezulton.

Siç mund ta admirojmë, SmallPDF Ato ofrojnë alternativa interesante kur punoni me dokumente të ndryshme PDF, një aplikacion në internet që është plotësisht falas dhe që nuk kërkon asnjë lloj regjistrimi të të dhënave dhe informacionit tonë. Zhvilluesi i SmallPDF Ajo nuk ka vendosur asnjë kufizim në përdorimin e secilit prej shërbimeve të saj, duke kërkuar vetëm një donacion të vogël prej 3 dollarësh për ata që dëshirojnë të bashkëpunojnë me punën e saj.

Më shumë informacion - PDF Burger: një menaxher i mrekullueshëm i skedarëve PDF

Ueb - SmallPDF


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.