5 telefona inteligjentë të mesëm që mburren me bateri dhe çmim

Huawei

Blerja e një pajisjeje mobile sot është një detyrë që mund të jetë mjaft e komplikuar dhe është ajo që numri i telefonave inteligjentë të disponueshëm në treg është i pafund dhe po rritet pothuajse çdo ditë. Disa nga aspektet në të cilat vendosen më shpesh përdoruesit kur zgjedhin terminalin e tyre të ri është kryesisht çmimi dhe gjithashtu se ata kanë një bateri të mirë që lejon që ajo të përdoret pa shumë paraprake. Përveç kësaj, shumë prej jush gjithmonë na pyesin nëse është në gjendje të kapërcejë ditën e autonomisë, diçka që jo shumë terminale arrijnë me përdorim intensiv.

Sot dhe për ta bërë jetën tuaj pak më të lehtë ne kemi vendosur të krijojmë një listë e vogël në të cilën do t'ju tregojmë 5 smartphone me sistem operativ Android, me një çmim të mirë dhe me një bateri të madhe që do të sigurojë që ju të mund të shijoni celularin tuaj të ri gjatë gjithë ditës dhe madje edhe pak më gjatë.

Para fillimit ne duam të sqarojmë se çmimet që do të shihni në këtë artikull, ne kemi gjetur çmime të mira, por nëse ato janë të tepruara për buxhetin tuaj, ju mund t'i hidhni një sy artikullit "7 smartphone që mund t'i blini për më pak se 100 euro" që kemi botuar ditë më parë dhe që me siguri do t'ju ndihmojë shumë.

Xiaomi Redmi Note 4G

Xiaomi

Xiaomi Që nga fillimi i tij në tregun e telefonisë mobile, ajo është karakterizuar duke u ofruar përdoruesve pajisje mobile me çmime shumë konkurruese dhe gjithashtu me specifikime më shumë se të shquara. Një shembull i qartë i kësaj është ky Xiaomi Redmi Note 4G që nuk do të lërë pothuajse askënd të pakënaqur me sigurimin total.

Tjetra, ne do të rishikojmë karakteristikat dhe specifikimet kryesore të tij;

 • Përmasat: 154 x 78.7 x 9.5 mm
 • Pesha: 180 gram
 • Ekrani 5,5? IPS (1280 x 720 pixel)
 • Procesori: Qualcomm Snapdragon 400 në 1.6GHz (MSM8928)
 • GB RAM 2
 • Kamera e pasme 13MP me LED Flash, regjistrim f / 2.2 dhe 1080p
 • Kamera e përparme 5MP
 • 8 GB memorie të brendshme e zgjerueshme nga karta micro SD deri në 64 GB
 • Bateri 3100mAh
 • 4G LTE (versionet TD-LTE dhe FDD-LTE), WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.0 dhe GPS
 • Sistemi operativ Android 4.2 me shtresën e personalizimit MIUI v5

Bateria e tij është siç e imagjinonit tashmë një nga pikat e saj të forta, dhe kjo është se megjithëse "vetëm" arrin 3.100 mAh, kjo do të na japë një më shumë se interes interesant që do ta bëjë atë gjatë gjithë ditës. Çmimi i tij është pika tjetër e fortë e këtij terminali të prodhuesit kinez dhe kjo është se ne mund ta blejmë atë për vetëm 139 euro.

Ju mund të blini Xiaomi Redmi Note 4G përmes Amazon Nuk u gjet asnjë produkt..

Meizu M2 Shënim

Meizu

Meizu është një nga ata prodhues kinezë që në kohët e fundit po arrin të fitojë një terren në tregun e telefonisë mobile, dhe po e bën këtë duke lëshuar aparate të mirë dhe të fuqishëm.

El Meizu M2 Shënim Se sot ne ju tregojmë se është një prej tyre dhe kjo është që për pak më pak se 200 euro ne mund të marrim një terminal me karakteristika dhe specifikime më shumë sesa interesante, një dizajn të lezetshëm dhe argëtues. Sigurisht që gjithashtu ka një bateri që nuk do të sigurojë një autonomi të gjatë prej 3.100 mAh.

Këto janë specifikimet kryesore të Meizu M2 Note;

 • Përmasat: 150,9 x 75.2 x 8.7 mm
 • Pesha: 149 gram
 • Ekran 5,5 inç IPS. Rezolucioni 1080 nga 1920
 • Procesori: Mediatek MT6753 1,3 Ghz okta-core
 • 2 GB RAM memorie
 • Kamera: kamera kryesore 13 megapiksel. Hapja e diafragmës F / 2.2. 5 megapiksel para, hapje f / 2.0.
 • Sensorë Samsung CMOS.
 • 16 0 32 GB hapësirë ​​ruajtëse të brendshme të zgjerueshme përmes kartës microSD
 • Bateria: 3.100 mAh
 • Të dhëna të tjera: SIM dyfishe

Ju mund të blini Meizu M2 Note përmes Amazon KETU.

Ndero 4X

Nder

Nderi, filiali i Huawei ka arritur të befasojë një numër të madh të përdoruesve me të smartphone, me çmim të ulët, por me specifikime që duhet të tregojnë një çmim më të lartë.

Ky Honor 4X është një phablet i fuqishëm, i cili nuk matet sipas standardeve të dizajnit të Honor 6 ose Honor 6 Plus, por mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme për të gjithë ata që kërkojnë një terminal me një ekran të madh dhe autonomi që na lejon të arrini në fund të ditës pa asnjë problem.

Këto janë tiparet dhe specifikimet kryesore të Honor 4X;

 • Përmasat: 152.9 x 77.2 x 8.65 mm
 • Pesha: 170 gram
 • Ekran 5,5 inç IPS me rezolucion 1280 x 720 piksel
 • Procesori: Kirin 620 okta core 1,2 Ghz Cortex A53 dhe arkitektura 64-bit
 • GB RAM 2
 • Kamera e pasme 13MP dhe 5MP
 • 2 GB RAM
 • 8 GB hapësirë ​​të brendshme, e zgjerueshme nga microSD
 • Bateri 3000 mAh
 • Bluetooth 4.0
 • WiFI 802.11 b / g / n
 • SIM dyfishtë dhe 4G
 • Sistemi operativ Android 4.4 me shtresën e personalizimit EMUI 3.0

Në këndvështrim mbetet se jemi para një terminali më shumë interesant që mund ta blejmë për një çmim interesant. Ne gjithashtu mund t'ju themi se çdo smartphone Honor mund të jetë një opsion pasi që shumica kanë një çmim të ulët dhe autonomi të madhe.

Ju mund ta blini Honor 4X përmes Amazon KETU.

ASUS Zenfone Max

ASUS

Të gjithë ne kemi ëndërruar ndonjëherë të jemi në gjendje të kemi një smartphone me një bateri të madhe që do të na lejojë, për shembull, të mos e karikojmë atë për disa ditë. Kjo ëndërr tani është realitet me të ASUS Zenfone Max që do të na ofrojë një bateri e asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 5.000 mAh.

Ne ende nuk kemi qenë në gjendje të shohim shifrat zyrtare të autonomisë që do të na ofrojë, të cilat me siguri do të jenë të mëdha, por posa të dalë në shitje në tetor, ne me siguri do t'i bëjmë që t'i ofrojnë për ju dhe të shohim nëse është ia vlen të blini këtë smartphone me bankën e shpirtit të energjisë.

Këto janë tiparet dhe specifikimet kryesore që ne tashmë i dimë për këtë ASUS Zenfone Max;

 • Ekran 5.5 inç me mbrojtje Gorilla Glass 4
 • Procesori: 410 GHz Quad Core Snapdragon 1,2
 • 2 GB RAM
 • 8 ose 16 GB hapësirë ​​të brendshme të zgjerueshme deri në 128 GB me karta microSD
 • Kamera e pasme 13 megapiksel me f / 2.0, blic Real Tone dhe lazer Auto Focus
 • Kamera e përparme 5 megapiksel me lente me kënd të gjerë f / 2.0 dhe 85 gradë
 • Bateri 5000mAh
 • Të tjerët: 4G LTE / 3G HSPA +, Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.0, GPS
 • Sistemi operativ Android 5.0 Lollipop me Zen UI 2.0

Çmimi i tij për momentin është i panjohur, megjithëse pritet që të mos jetë shumë i lartë për të ngjallur edhe më shumë interes në treg. Do të ketë gjithashtu një version premium të terminalit me një dizajn me përfundime më të kujdesshme, dhe ne supozojmë se ai mund të ketë një çmim më të lartë se versioni më themelor. Në tetor kur ky ASUS të dalë në shitje ne do të jemi në gjendje të pastrojmë të gjitha dyshimet dhe gjithashtu ta provojmë atë në thellësi.

Huawei Ascend G7

Huawei Ascend G7

Disa ditë më parë ne tashmë e kemi analizuar këtë Huawei Ascend G7Ne ishim të befasuar këndshëm nga shumë gjëra, por mbi të gjitha nga dizajni dhe autonomia e tij që ofron. Çmimi i tij është gjithashtu një tjetër nga pikat e forta të këtij terminali, i cili pavarësisht se ka qenë në treg për disa kohë vazhdon të ketë shifra të mira të shitjeve.

Më poshtë mund të shihni të gjitha specifikimet e këtij Huawei Ascend G7;

 • Përmasat: 153.5 x 77.3 x 7.6 mm
 • Pesha: 165 gram
 • Ekran HD 5.5 inç
 • Procesori: Quad Core ARM Cortex A53 në 1.2GHz
 • 2 GB RAM
 • 16 GB hapësirë ​​të brendshme
 • Kamera e pasme 13MP F2.0 / 5MP përpara
 • Bateri 3000mAh
 • Mbështetje 4G LTE
 • Sistemi operativ Android 4.4 KitKat + Emotion UI

Siç e thamë tashmë, pavarësisht nga fakti se është një smartphone që ka dalë në treg për disa kohë, ai nuk i heq disa nga risitë që po arrijnë në treg. Gjithashtu shpresojmë se mund ta blejmë për një çmim më shumë se interesant.

Edhe një herë duhet të themi se Huawei ka një katalog të gjerë të pajisjeve mobile në treg, shumica e të cilave plotësojnë karakteristikat e çmimit të mirë dhe autonomisë. N thisSE ky Huawei Ascend G7 nuk ju bind aspak, mbase një terminal tjetër nga prodhuesi kinez mund t'ju bindë.

Ju mund të blini Huawei Ascend G7 përmes Amazon KETU.

Këto janë 5 smartfonët që kemi zgjedhur sot për këtë listë në të cilën premisat më të rëndësishme ishin autonomia dhe çmimi. Me siguri ka shumë terminale të tjerë që i plotësojnë, por nuk kishte vend për të gjithë dhe ne nuk donim që lista të ishte e pafund. Sigurisht, ne nuk duam të humbasim mundësinë që ju të mendoni se cili është ai që ju pëlqen më shumë nga telefonat inteligjentë që ju kemi prezantuar dhe mbi të gjitha që ju të na tregoni se cilat mundësi të tjera i njihni në treg.

A mendoni se çmimi dhe autonomia janë dy nga aspektet themelore që duhet të ketë një smartphone?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.