Snapchat ofron filtra të rinj si dhe aftësinë për të krijuar grupe

Snapchat

Funnyshtë qesharake sesi deri më tani gjithmonë komentonim se si, në një mënyrë apo në një tjetër, në fund të fundit ishte gjithmonë Snapchat disavantazhi që Instagram, Facebook Messenger, WhatsApp ... kopjoi një pjesë të madhe të asaj funksionaliteti që e bën atë kaq tërheqës në mesin e të rinjve ndërsa e konfiguron fjalë për fjalë si një rrjet social shumë të ndryshëm nga gjithçka që ishim mësuar deri më sot.

Këtë herë duhet të flasim për lajmet që paraqet azhurnimi i fundit i Snapchat për iOS, tani për tani përdoruesit e platformës që përdorin Android do të duhet të presin një kohë që nuk është zbuluar ende për të marrë këtë azhurnim. Ndër më të goditurat, nënvizoni mundësinë e krijimit grupe deri në 16 persona ose ardhja e të reja filtros.

Kthejeni kujtimet tuaja në Snapchat në vepra arti të vërteta falë filtrave të rinj.

Duke u përqëndruar për një moment tek grupet, nënvizoni se, siç ndodh shpesh, Snapchat është disi ndryshe nga pjesa tjetër e rrjeteve sociale. Me këtë në mendje është me siguri më e lehtë për tu tretur që, për shembull, mesazhet e dërguara në grup do të fshihen pas 24 orësh dhe fotografia mund të luhet vetëm një herë për secilin anëtar të grupit.

Nga ana tjetër, është koha të flasim për filtrat e rinj. Këtë herë ishte Snapchat që kopjoi Prisma në mënyrë që tani të mund të ktheni fotot që ngarkoni nga Kujtimet tuaja në vepra të vërteta arti që mund t'i ndani me të gjitha kontaktet tuaja.

Snapchat gradualisht është bërë një Referues Brenda botës së komplikuar të rrjeteve sociale, për shkak të kësaj ata duhet të vazhdojnë të përtërijnë me një ritëm frenetik, njësoj si rrjetet e tjera sociale kopjojnë një pjesë të madhe të funksioneve ekskluzive që ato ofrojnë, nëse duan të vazhdojnë të konsiderohen aq mirë sa ato janë sot nga të gjithë përdoruesit e saj.

Më shumë informacion: Snapchat


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)