Cilat janë programet kryesore të menaxhimit të restoranteve?

Softuer për Menaxhimin e Restoranteve

Kur bëhet fjalë për menaxhimin e një biznesi, nëse nuk duam të humbasim në grumbuj dokumentesh, shënimesh e kështu me radhë, më e mira që mund të bëjmë është të jemipërdorni një softuer të fokusuar në biznes, një softuer që do të na ndihmojë jo vetëm në baza ditore, por edhe kur bëhet fjalë për njohjen e përfitimit të biznesit, përgatitjen e taksave, njohjen në çdo kohë të aksioneve, të ardhurave, pagesave ...

Nëse, përveç kësaj, është një biznes me një numër të madh të produkteve, të tilla si një restorant, gjërat bëhen shumë të komplikuara, pasi që të dy punonjësit dhe ne duhet të dimë çmimin e secilit prej shërbimeve që ne ofrojmë. Zgjidhja për këtë problem është përdorimi i një softuer për menaxhimin e restoranteve.

Këto aplikacione na lejojnë të krijojmë lista të të gjitha produkteve dhe / ose shërbimeve që ne ofrojmë së bashku me çmimin e tyre, në mënyrë që personi përgjegjës për tarifimin, të mund të lundrojë lehtësisht përmes aplikacionit për të shkuar duke shënuar të gjitha shërbimet ndaj klientit ndërsa i shërbeni atyre ose drejtpërdrejt kur vendosen porositë, nëse aplikacioni është në përputhje me pajisjet mobile ose tabletët.

Nëse mendoni se ka ardhur koha për të dixhitalizuar biznesin tuaj të hotelierisë, qoftë një bar, restorant, kafene, restorant me ushqim ... atëherë ne ju tregojmë aplikacionet më të mira të menaxhimit të restoranteve.

OfiBarman

OfiBarman

Një nga më të mirat softuer për menaxhimin e restoranteve E gjetëm në OfiBarman. Falë këtij aplikacioni ne mundemi menaxhoni të gjitha nevojat e bareve, akulloreve, picerive, bareve, klubeve, restoranteve, kafeneve... nga kontrolli i aksioneve tek shitjet, pagesat për furnizuesit, zënia e tryezës, shitjet nga kamerierët ...

Për më tepër, përmes aplikacionit OfiComanda, kamerierët mund të kryejnë porosi direkt nga një smartphone ose tabletë dërgimi i porosive në kuzhinë përmes një printeri dhe aplikacionit OfiBarman për menaxhimin e mëvonshëm të grumbullimit.

OfiBarman ka më shumë se 2.550 instalime si në Spanjë ashtu edhe në Meksikë, Peru, Panama, Republika Dominikane dhe ndër të cilat janë ekskluzivitetet e kafeneve dhe restoranteve, hoteleve, klubeve të natës ... Për ata që nuk planifikojnë të shpenzojnë shumë para fillimisht, ky softuer mund të blihet në dy mënyra të ndryshme: blerja ose pagesa për përdorim.

Bar Doscar

Bar Doscar

Një tjetër opsion interesant për të menaxhuar një biznes restoranti gjendet në aplikacionin Doscar Bar.Faleminderit këtij aplikacioni, i cili dallohet se është shumë e lehte per tu mesuar, ne mund të menaxhojmë çdo biznes mikpritjeje.

Aplikacioni ju lejon të kontrolloni ndërrimet e kamerierëve, të kufizoni hapjen e kutisë për punonjës të caktuar, të krijoni dhe modifikoni stokun e magazinave, të krijoni etiketa printimi me barkode, të gjeneroni vlerësime, fatura proforma ... përveç eksportoni raportet në formatet .pdf, .xlsx dhe .docx.

Si një aplikim i mirë që ia vlen kripa e tij, na lejon të krijojmë një harta e tabelave të biznesit ku të lidhni secilën prej porosive, dërgoni porositë në një printer ashtu siç janë bërë, përfshini një sistem rezervimi, printoni një numër të madh raportesh të të gjitha llojeve ...

Mikpritja Glop POS

Mikpritja Glop POS

Mikpritja Glop POS është një platformë për të menaxhuar bizneset e mikpritjes që na lejon punoni me platformat e shpërndarjes së ushqimit si Glovo, Just Eat, Deliveroo ndër të tjera, pasi na lejon të integrojmë porositë nga faqja jonë e internetit me këto platforma.

Përmes këtij aplikacioni, ne mund të dimë në çdo kohë gjendja e përgatitjes së pjatave dhe koha e mbetur derisa ajo të largohet nga kuzhina. Kjo është e mundur falë monitorit të kuzhinës, një aplikacion që mund ta instalojmë në një tabletë ose smartphone ku kuzhinierët shënojnë pjatat ashtu siç janë të përgatitura, duke paralajmëruar kështu kamerierin që t’i dorëzojë ato tek klientët.

Përmes aplikacionit për pajisjet mobile dhe tabletët, kamerierët mund të bëjnë çdo porosi në kuzhinë, përfshirë përbërës shtesë ose heqjen e produkteve nga enët përveç shtoni komente shtesë në kuzhinë në mënyrë që ata të përgatisin gjellën në një mënyrë ose në një tjetër.

Pushimi i përparmë i ICG

Pushimi i përparmë i ICG

ICQ Front Rest është krijuar për të menaxhoni çdo biznes mikpritjejeNga ndërmarrjet e vogla në ekskluzivitetet e mëdha, me një ndërfaqe shumë të lehtë për t’u përdorur, u lejon kamerierëve të bëjnë porosi nga një smartphone dhe t’i dërgojnë në kuzhinë për përgatitje.

Na lejon gjithashtu menaxhoni zënien e tryezës, krijoni skedarë produktesh, menaxhoni aksionet, bëni rezervime dhe gjithashtu, është gjithashtu në përputhje me porositë përmes faqes së internetit të biznesit.

Ndryshe nga aplikacionet e tjera, ne mundemi vendosni sinjalizime për situata të caktuara të tilla si mungesa e stokut, punonjësit që nuk shkojnë në vendin e tyre të punës, kur bëhen mbylljet e parave të gatshme ... Ky aplikacion është krijuar për ekskluzivitetet kryesisht pasi lejon që të gjitha ndërmarrjet të menaxhohen në distancë nga një vend i vetëm.

Loververse

Loververse

Loyverse është një aplikacion që lejon shndërroni smartphone -in ose tabletin tonë në një POS, pavarësisht nëse është një seli e vogël apo dyqane të shumta në format ekskluziviteti dhe që është në dispozicion në më shumë se 170 vende.

Aplikim na lejon të dimë në çdo kohë statusin e inventarit, duke na dërguar sinjalizime kur bie nën minimumin që kemi vendosur, duke na lejuar që automatikisht t'i dërgojmë porosi furnizuesit. Gjithashtu na lejon të analizojmë të ardhurat e krijuara nga secili punonjës, të dimë kohën e hyrjes dhe daljes nga puna e tyre, gjë që na lejon sa orë kanë punuar në fund të muajit.

Përveç kësaj, ajo na ofron një analiza e plotë e shitjeve, me të ardhura, mesatare, përfitime, dini cilat janë artikujt e njohur, hyni në një histori të plotë të shitjeve sipas ditëve dhe orëve (e cila na lejon të dimë se cilat janë orët më të forta të biznesit) përveç eksportimit të të gjithë informacionit në një spreadsheet në të cilat ne mund të aplikojmë formula të tjera për të gjetur të dhëna të tjera që aplikacioni nuk na ofron.

Kamarieri 10

Kamarieri 10

Për shkak të koronavirusit, shumë janë ndërmarrjet që kanë eliminuar shkronjën fizike, duke ofruar këtë informacion përmes një kodi QR, nga ku klientët mund të bëjnë porositë e tyre për të dërguar në kuzhinë nga telefoni juaj.

Camarero 10 integrohet me porositë e vendosura përmes faqes së internetit dhe integrohet me kryesore platformat e shpërndarjes së ushqimitMe Aplikacioni regjistron qasjen dhe përdorimin që bëjnë kamerierët në POS, duke lejuar kufizimin e aksesit në funksione të caktuara, tregon një hartë me shpërndarjen dhe statusin e tabelave ...

Numier POS

Numier POS

Numier POS është një tjetër alternativë interesante që duhet të kemi parasysh kur gjejmë programin më të mirë të menaxhimit të mikpritjes për biznesin tonë. Falë këtij aplikacioni, kamerierët munden përdorni një smartphone për të porositur dhe / ose modifikime para klientit, porosi që lidhen drejtpërdrejt me tabelën.

Ky aplikacion na lejon të kemi një kontroll në çdo kohë funksionimin dhe përfitimin e biznesit tonë, falë menaxhimit të shitjeve dhe shpenzimeve, të ardhurat me para ose kartë, kontrollin e stokut të magazinave, koston e punonjësve, shpenzimet e energjisë elektrike, qiranë ...

Numier gjithashtu na lejon lidhni porositë nga faqja jonë e internetit me platformat e shpërndarjes së ushqimit dhe / ose urdhrat për të mbledhur në ndërmarrje. Gjithashtu na lejon të krijojmë një kod QR për klientët që të kenë akses në ngarkesën tonë përmes smartphone -it të tyre dhe të dinë informacionin e alergjenit, por jo të bëjnë porosi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->