Sonos azhurnon altoparlantët e tij duke i bërë ato të përputhshëm me Alexa në Spanjë

Asistentët virtualë janë tërbuar, një mënyrë e re për të bashkëvepruar me internetin që na lejon mundësi të pafundme. Dhe nëse flasim për asistentë virtualë, do të flasim për Alexa, asistentin virtual të Amazon që ka arritur i fundit në Spanjë dhe është ndoshta një nga më të mirët që kemi për momentin.

Por shumë herë këta asistentë virtualë na bëjnë të jemi të lidhur me folësit e vetë kompanisë, disa altoparlantë që jo gjithmonë ofrojnë një cilësi të shkëlqyeshme të zërit në krahasim me altoparlantët e tjerë të lidhur që kemi në treg. Sonos është ndoshta prodhuesi që bën altoparlantët më të mirë të lidhur, një sistem i pabesueshëm me shumë dhoma që duket i përsosur për shtëpitë tona. Më e mira? është se ato janë gjithashtu në përputhje me Alexa ... Sonos do të azhurnojë altoparlantët e tij sot duke i bërë ata të pajtueshëm me Alexa në Spanjë. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e mbërritjes së Alexa në Sonos në Spanjë.

Po, siç themi, pas mbërritjes së Alexa në Spanjë më 30 tetor, prodhuesit e jashtëm po vendosin bateritë për të na sjellë një nga asistentët më të mirë virtualë në treg për pajisjet e tyre. Alexa vjen në Sonos One dhe Sonos Beam në mënyrë që të mund të kërkojmë nga ju që të na luani një muzikë specifike (përmes më shumë se 50 shërbimeve që ka), apo edhe të ndizni televizionin falë protokollit HDMI ARC që ka Sonos Beam (ne mund ta shohim këtë drejtpërdrejt dhe të vërtetën është se nëse keni një televizion me një HDMI ARC do të jeni në gjendje ta bëni televizionin tuaj inteligjent edhe nëse nuk është serioz).

Ne kemi qenë në gjendje ta provojmë atë në një demo që na kanë bërë djemtë nga Sonos dhe e vërteta është se Kjo ardhje e Alexa në Sonos surprizon, veçanërisht pasi keni provuar Amazon Echo më parë. Alexa në Sonos do të thotë të kesh asistentin e fundit virtual në një sistem zanor të pabesueshëm, Ne nuk duhet të kemi më një altoparlant kushtuar Alexa, në sistemin e zërit Sonos mund të kemi të gjithë fuqinë e Alexa. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund t'i kërkojmë Alexa-s të luajë muzikë në secilën nga dhomat që kemi përcaktuar në sistemin Sonos.

Dhe më e mira nga të gjitha, nëse kemi më shumë se një shërbim muzikor të vendosur në Sonos, Alexa mund të komunikojë me të gjithë ata, madje edhe mund të përdorni Apple Music dhe Spotify pa ndonjë problem. A nuk e dini se çfarë muzike po luan? pyesni Alexa pa asnjë problem. Duhet thënë që integrimi i Alexa në Sonos është një integrim i plotë, nuk po flasim për një aftësi siç ndodh me integrimet e tjera që kemi parë me Alexa.

Qëndroni në rregull sepse siç ju themi Gjatë ditës së sotme (në fund të ditës) mund të shkarkoni azhurnimin për altoparlantët Sonos (One and Beam) kjo ju lejon përdorni ndihmësin Amazon, Alexa. Ne rekomandojmë shumë azhurnimin e tyre pasi që ardhja e Alexa në Sonos do të rrisë pafundësisht mundësitë e saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.