Sonos bashkohet me HAY për të hedhur në treg një model One të kufizuar

Firma Sonos sapo ka prezantuar një botim ekskluziv të modelit Sonos Një, një model që ne e analizuam disa ditë më parë në Actualidad Gadget përveç Sonos Play 5,  në bashkëpunim me kompaninë HAY, një kompani që krijon mobilje të frymëzuara nga jeta moderne. Nga ky bashkëpunim dhe angazhimi i tyre për dizajnin dhe teknologjinë HAY për Sonos ka lindur.

HAY për Sonos është një botim i kufizuar që do të dalë në treg në Shtator të këtij viti në një gamë të re ngjyrash: e kuqe, jeshile dhe e verdhë, ngjyra që kombinohen në mënyrë të përkryer me produktet që prodhon HAY dhe që shtojnë bardh e zi që ne Sonos ofron. Ky botim i kufizuar HAY për Sonos, na ofron të njëjtat karakteristika si Sonos One, ndryshimi kryesor me këtë model janë ngjyrat e reja.

Sipas Sonos Zëvendës President i Dizajnit Tad Toulis, ky koleksion është krijuar për bashkohen me mjedisin natyrshëm dhe kalojnë plotësisht pa u vënë re, prandaj kur shtojnë ngjyra të reja në modelin Sonos One, ata kanë zgjedhur një kompani që di saktësisht se çfarë bën, siç është HAY.

Bashkëthemeluesi i HAY shprehet se:

Ngjyra është një nga mjetet më të rëndësishme në procesin e dizajnit për mua, kështu që nuk doja që ne të krijonim vetëm një shkallë ngjyre që ishte tërheqëse vizualisht. Ngjyrat mund të jenë plotësisht të fshehura, të venitura ose kontrast. Krijimi i gamave të produkteve në më shumë ngjyra shkakton një ndikim më të madh dhe na lejon të kombinojmë elemente në dekorimin e brendshëm

HAY për Sonos, do të jetë i pajtueshëm me AirPlay 2, me të cilin mund të menaxhojmë në mënyrë të pavarur nga e njëjta pajisje përmbajtjen që luhet në secilën nga pajisjet e përputhshme me këtë teknologji, e cila na lejon të krijojmë mjedise të ndryshme.

Brenda gjejmë dy përforcues të klasit D, një postues në Twitter dhe një drejtues i mesit, plus gjashtë mikrofonë dhe një algoritëm adaptues të anulimit të zhurmës për t'u përqëndruar tek personi që po flet në këtë moment për të siguruar që pajisjet i kuptojnë komandat zanore.

Falë teknologjisë Trueplay, ne mundemi vendosni Sonos One kudo në dhomë meqenëse kjo teknologji na garanton një tingull me cilësi të shkëlqyeshme, pasi të gjurmoni të gjithë elementët që janë në mjedisin e saj.

Botim i kufizuar HAY për Sonos do të dalë në shitje për 259 euro në shtator, dhe do të jetë në dispozicion përmes Uebfaqja e Sonos, gjithashtu në dyqanet zyrtare të kompanisë në New York, Berlin, London dhe në Shtëpinë HAY në Kopenhagë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.