Sonos Arc, një shirit zanor me të vërtetë luksoz - Unboxing

Televizionet kanë bërë një rrugë të gjatë ose më saktë shumë kur bëhet fjalë për argëtim në vitet e fundit. Sidoqoftë, edhe modelet më të larta ende kanë një defekt të dukshëm të tingullit. Kjo zakonisht nuk e shoqëron saktë cilësinë e imazhit, dhe për këtë arsye njollos plotësisht një përvojë që duhet të jetë e plotë.

Kur bëhet fjalë për tingullin, ne ndonjëherë kemi të preferuara, dhe këtu në Actualidad Gadget mund të themi se Sonos është njëri prej tyre. Sonos sapo nxori Arc Soundbar të zgjuar, luksoz dhe ne po ju tregojmë zhbllokimin, konfigurimin dhe përshtypjet tona të para.

Më parë ju kemi thënë për të gjitha këto lajme që Sonos kishte prezantuar, ndër të tjera, versionin e ri të sistemit të tij operativ, Sonos S2, si dhe një listë të mirë të produkteve të reja, ndër të cilat e gjejmë këtë mrekulli, Harku Sonos. 

Ju rekomandoj shumë që të kaloni nëpër kanalin tonë YouTube si dhe videon që drejton këtë artikull, në të do të mund të shihni plotësisht zhbllokimin që kemi bërë, përmbajtjen e kutisë dhe natyrisht manualin tonë të konfigurimit. Nëse jeni tashmë të dashuruar mundeni Bleni KETU direkt Arc Sonos, si dhe në faqen zyrtare të internetit.

Shkëputja dhe përmbajtja e paketës

Nëse ka diçka që Sonos e bën shumë të hollë, ajo është paketimi i produkteve të tij. Në linjën e produkteve të tjera të saj ne kemi marrë një kuti të madhe që ka një dorezë mbajtëse, masa të mira mbrojtëse dhe mbi të gjitha dy spiranca që na lejojnë të hapim dhe mbyllim kutinë shpejt dhe në mënyrë të sigurt. Ju nuk do të keni nevojë për gërshërë, thika ose ndonjë lloj tjetër vegël, diçka që vlerësohet shumë. Sinqerisht, paketimi i plotëson pritjet për një produkt me këto karakteristika.

Pasi të hapim kutinë, siç ndodh në produktet e tjera të markës, ne gjejmë pajisjen mbështjellë me një qese tekstili mbyllur me afishe të markës. Vetëm më poshtë gjejmë një kuti të vogël në të cilën do të gjejmë pjesën tjetër të aksesorëve të nevojshëm për funksionimin e tij, kjo është përmbajtja e paketës:

 • DMI ARC / eARC
 • Përshtatës HDMI> Kabëll optik
 • Instrucciones
 • Kabllo të energjisë
 • Harku Sonos

Në këtë rast nuk kemi gjetur kabllon klasike Ethernet (RJ45) që zakonisht përfshin firma, dhe sinqerisht nuk mendoj se është shumë e nevojshme në këto kohë. Cili nëse më ka marrë malli është posteri tipik që përfshin Sonos me udhëzimet.

Dizajni i produktit

Me këtë rast, siç ndodh zakonisht në pothuajse të gjithë gamën e produkteve Sonos, ne do të jemi në gjendje ta blejmë atë në një ngjyrë të bardhë mat ose të zezë mat. Sonos Arc lë pas grila tekstili, duke përqafuar drejtimin e ri të markës, kështu që është bërë tërësisht nga një copë, kjo e bën shumë më të lehtë pastrimin dhe mirëmbajtjen. Një shembull është Sonos Beam, i cili ka një shtresë tekstili.

Siç pritej, ne po përballemi me një produkt prej 6,25 Kg, dhe kjo është për shkak jo vetëm të numrit të madh të altoparlantëve që janë brenda, por edhe për shkak të madhësisë së tij të konsiderueshme. Për të marrë një shembull të shpejtë, është aq i gjatë sa një televizion standard 50 inç. Konkretisht kemi dimensione prej 87 milimetra të larta, 1141,7 milimetra të gjerë dhe 115,7 milimetra të thellë. Definitelyshtë padyshim i madh dhe shumë përdorues mund të mos kenë ku ta vendosin, megjithatë, për këtë ne kemi mbajtësen e murit, të cilën duhet ta blini veç e veç. Shtë e qartë se dimensionet e produktit mund të tërhiqen nga disa përdorues, por ato janë të nevojshme.

Tani flasim pak për modelin përfundimtar të produktit. Ky shirit përmban një fund të sheshtë, të veshur me silikon që do ta mbajë atë në vend dhe do të parandalojë lëkundjen e zhurmës. Si në anët ashtu edhe në pjesën e sipërme gjejmë një formë krejtësisht ovale. Ne kemi pasur qasje në njësinë e zezë, siç mund ta identifikoni në fotografi, megjithatë njësia me ngjyra mat është veçanërisht e përshtatshme për mobilje me ngjyrë druri ose ngjyra të errëta. Dizajni nuk është i shkëlqyeshëm dhe shoqëron pothuajse kudo.

Në pjesën e sipërme qendrore kemi kontrollet multimediale të prekshme që janë kaq të zakonshme në produkte tingull, si dhe ai Treguesi LED i statusit të altoparlantit. Ky ka një sensor të dritës së ambientit dhe gjithashtu mund ta konfigurojmë në mënyrë të pavarur.

Për pjesën e tij në pjesën e prapme Porta HDMI eARC, butoni i sinkronizimit, porta e lidhjes së energjisë dhe hyrja RJ45 mbeten në rast se duhet të zgjedhim një lidhje interneti përmes kabllove. Në këtë rast, treguesi i mikrofonit për të bashkëvepruar me Alexa ose Google Home është në anën e djathtë të Harkut.

Konfigurimi dhe përshtypjet e para

Si gjithmonë, bëni tuajin Harku Sonos është e lehtë, futeni në rrymë dhe prisni që treguesi LED të fillojë të pulsojë. Tani është koha për të shkarkuar aplikacionin Sonos të pajtueshëm me iOS dhe Android.

Tani para së gjithash lidhni kabllon HDMI nga TV në Sonos Arc tuaj dhe filloni aplikacionin Sonos për të ndjekur hapat që ju kemi lënë në videon më sipër.

Përshtypjet tona të para me Sonos Arc kanë qenë shumë të mira, megjithëse ju kujtojmë se mund të ndaleni javën e ardhshme ku do t'ju japim të gjitha detajet në thellësi. Ndërkohë ne kemi testuar përmbajtjen e filmit me Dolby Atmos, i pajtueshëm me këtë Sonos Arc dhe rezultati ka qenë fantastik, performanca e më shumë se dhjetë folësve të saj me TruePlay Ka qenë sinqerisht fantastike, duke mos harruar që është akoma një folës i Sonos, dmth. me të gjitha cilësimet që do të prisni si Airplay 2, Alexa, Google Home, Spotify Connect edhe me shume. Shpresojmë se keni qenë në gjendje të shijoni këto përshtypje të para dhe ju kujtojmë se nuk duhet të humbni analizën e thellë të asaj që synon të jetë shiriti më i mirë i zërit në treg.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)