Sonos ka zbuluar një komplet zëvendësimi të baterive për Sonos Move

Disa ditë më parë marka e njohur e zërit Sonos ka prezantuar diçka që i ka bërë shumë të lumtur të gjithë klientët e saj, disa Kits baterie zëvendësues për altoparlantë të shquar Sonos Move. Isshtë një komplet mjaft i thjeshtë për tu instaluar dhe që do të zgjidhë menjëherë problemet e mundshme të baterisë që ne kemi. Kjo nuk është zakonisht zakonisht për sa i përket altoparlantëve pa tel, por as në rastin e Sonos çmimi i tij nuk është i zakonshëm. Kështu që ata që investojnë paratë e tyre do të vlerësojnë se janë në gjendje të zgjasin jetën e pajisjes së tyre.

Ky komplet përfshin gjithçka që ju nevojitet për të zëvendësuar baterinë pa nevojë për mjete të tjera shtesë, kështu që çdokush do të jetë në gjendje ta bëjë atë pa problem. Në pako gjejmë diçka shumë të ngjashme me marrjen e kitarës me të cilën mund të ngremë mbulesën mbrojtëse, një lloj T që do të na ndihmojë të heqim vidat, 2 vida rezervë dhe logjikisht baterinë me të njëjtin kapacitet si origjinali.

Bateri për të zgjatur jetën e Sonos Move tonë

Sonos ka renditur këtë komplet zëvendësimi për 79 € dhe është në dispozicion në të njëjtat ngjyra si altoparlanti pa tel Sonos Move. Në faqen tuaj të internetit zyrtar, ne do të shohim të gjithë katalogun tuaj në të cilin tashmë është bashkangjitur kompleti i zëvendësimit të baterisë. Vini re se transporti i këtij kompleti zëvendësues është plotësisht i lirë nga dyqani i tij zyrtar. Rëndësia e këtij lajmi është jashtëzakonisht e madhe, pasi ka pasur shumë përdorues që kanë pretenduar një bateri duke parë degradimin që kishte pësuar ai që vjen brenda, diçka që ndodh në të gjitha pajisjet, veçanërisht në smartphone.

Bateria ka saktësisht të njëjtat specifikime si origjinale, me një autonomi prej 11 orësh që do të varet shumë nga vëllimi, temperatura ose distanca në pajisjen emetuese, pa dyshim një lajm i mrekullueshëm. Nëse dëshironi të shihni analizën tonë të thelluar të Sonos Move klikoni në këtë link, ku ne e testuam atë plotësisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.