Sonos lançon Arc, një shirit zanor të pabesueshëm dhe më shumë produkte

Në këtë faqe interneti ne e njohim Sonos nga afër, ato ofrojnë altoparlantë me sinkronizim automatik të shërbimeve të shumta muzikore, si dhe pajtueshmëri me asistentët kryesorë virtualë, si dhe AirPlay 2 dhe protokollet e tjerë. Firma e Amerikës së Veriut ka parë një venë të rëndësishme në shiritat e zërit, një shembull ka qenë Rreze Sonos që ka dhënë rezultate kaq të mira. Kjo është arsyeja pse Sonos ka vendosur të nisë Arc, një shirit zanor që vjen për të zëvendësuar Playbar, si dhe Five dhe Sub, i njeh të gjitha produktet e reja Sonos me ne, Dhe qëndroni të akorduar, së shpejti do të kemi një analizë të thelluar.

Harku Sonos - Zëri i Vërtetë

Siç kemi thënë, Sonos Arc vjen për të zëvendësuar Sonos Playbar, shiritin e zërit me lidhje të shumta që Sonos ofronte deri më tani, dhe kjo është që megjithëse Sonos Beam shërben edhe si shirit i zërit, ai është më i dizajnuar për riprodhimin multimedial , është më i madh dhe nuk ka aq shumë lidhje sa Playbar. Në rastin e tij, ndryshimi i parë është ridizajnimi i madh minimalist që ai ka pësuar, Sonos Arc tani përfshin dizajnin e rrjetit të produkteve të gjeneratës së fundit si Sonos Move dhe Sonos One. Si gjithmonë, do ta kemi në të zezë dhe të bardhë.

Për sa i përket zërit, ne do të kemi njëmbëdhjetë përforcues dixhitalë të klasës "D", tetë woofera eliptike dhe tre cicërima me një dizajn specifik. Përveç kësaj, për të analizuar vazhdimisht tingullin do të kemi katër mikrofonë të vendosur në mënyrë strategjike, kështu që ju mund të përmirësoni përvojën përmes sistemit të njohur të kalibrimit Trueplay. Padyshim që do të kemi "Modë Nate" dhe një barazues të rregullueshëm përmes aplikacionit, i cili meqë ra fjala do të azhurnohet për të rinovuar Sistemin Operativ të pajisjeve Sonos të gjeneratës së fundit, me shumë gjëra të tjera një ridizenjim të rëndësishëm. Padyshim në një nivel teknik ky Sonos Arc tregon mënyra.

  • Çmimi: 899 €

Lidhur me lidhjen, ne do të kemi një port Ethernet deri në 100 Mbps me një lidhje RJ45, lidhje WiFi 2,4 GHz dhe, si më parë, lidhje përmes protokollit Apple të AirPlay 2. Do të kemi gjithashtu një marrës IR i cili do të na lejojë ta sinkronizojmë me BroadLink ose telekomandën tonë. Padyshim që ky Sonos Arc ka një përshtatës për hyrjen optike dhe gjithashtu një HDMI. Teknologjia eARC e këtij Sonos Arc do të na lejojë të kontrollojmë drejtpërdrejt televizionin dhe padyshim që kemi pajtueshmëri me HomeKit, Google Assistant dhe Amazon Alexa. Por ne nuk duam të lëmë gjënë më të rëndësishme, kjo pajisje do të jetë në përputhje me Dolby Atmos për të ofruar tingull realist 3D.

Sonos Sub - Kompania e Përsosur

Sub është një produkt shoqërues që, megjithëse nuk është menduar për të gjithë audiencat, është shoqërimi perfekt për ata që kanë mundësi për sa i përket hapësirës dhe zërit. Sonos Sub është në thelb një "nën-vufer" i një madhësie të konsiderueshme që përfiton nga karakteristikat e markës dhe në këtë mënyrë shoqëron gamën e produkteve që mund të kemi në një dhomë. Ky Sonos Sub gjithashtu miraton një ridizenjim të lehtë dhe do të ofrohet në dy ngjyra, e zezë dhe e bardhë.

Sa i përket zërit kemi dy përforcues të klasit dixhital "D", dy njësi anulimi për të përmirësuar cilësinë e zërit të prodhuar dhe gjithashtu një portë akustike të dyfishtë. Sa i përket frekuencës, Sonos premton se arrin 25Hz që është një fakt shumë i rëndësishëm për t'u marrë parasysh në një nivel teknik. dhe në nivelin e cilësisë së zërit që është i aftë të ofrojë. Sa për pjesën tjetër të karakteristikave, ne do të kemi të njëjtat aftësi si pjesa tjetër e produkteve Sonos në nivelin Trueplay dhe gjithçka që është në gjendje të bëjë aplikacioni Sonos.

  • Çmimi: 799 €

Kjo pajisje gjithashtu ka lidhje WiFi 2,4 GHz si dhe një port Ethernet përmes RJ45 në rast se lidhja WiFi e shtëpisë tuaj nuk plotëson kërkesat. Do të jetë në dispozicion nga 10 qershori i ardhshëm në një listë të mirë të vendeve përfshirë Spanjën, Gjermania, Franca dhe e gjithë Amerika Latine ku Sonos ka një prezencë. Ky Sonos Sub është një produkt dytësor teknikisht sepse produktet Sonos zakonisht ofrojnë bas mjaft të fuqishëm, por pa dyshim, kur duam një përvojë totale, një nën-vufer shoqëron domosdoshmërisht çdo pajisje audio.

Sonos Five - Formula e duhur

Kalojmë te produkti më i madh dhe më i fuqishëm i Sonos, Five. Ky gjigant gjithashtu ka marrë një ridizenjim të lehtë, i dizajnuar për tu martuar në mënyrë të përsosur me pjesën tjetër të produkteve Sonos për sa i përket grilave, një shembull është se tani Five ka një grilë të bardhë gjithashtu në modelin e saj të bardhë. Padyshim që ridizajnimi i Sonos Five të ri është më i lehti nga të gjithë, por bën ndryshime shtëpiake në procesor dhe në seksione të ndryshme të harduerit, pa dyshim interesante në të gjitha aspektet.

Ky Sonos Five përmban gjashtë amplifikatorë dixhitalë të klasit "D" të shoqëruar nga tre cicërima dhe tre midwoofer. Siç kemi thënë, ne do të kemi një lidhje 3,5 mm Jack përveç pjesës tjetër të funksionaliteteve të tilla si TruePlay. Ne gjithashtu kemi kontrollet klasike të prekjes në krye dhe pajtueshmërinë me Amazon Alexa, Google Assistant si dhe AirPlay 2 dhe Apple HomeKit, është padyshim një nga produktet më të plota që Sonos ka në katalogun e saj për sa i përket fuqisë, cilësisë së zërit dhe barazimit plotësisht të rregullueshëm.

Ne gjithashtu do ta kemi produktin të disponueshëm më 10 qershor 2020 nga 579 €, më i lirë nga tre produktet e paraqitura por padyshim një nga më thelbësorët. Sonos Five ofron fuqi të jashtëzakonshme dhe përmbajtje interesante dhe kjo është arsyeja pse ajo është bërë e preferuara e shumicës së njohësve të markës. Ne do të jemi shumë të vëmendshëm ndaj këtyre lajmeve dhe do t'ju informojmë sa më shpejt që ato të jenë patjetër në treg për të qenë në gjendje t'i analizoni ato dhe t'ju tregojmë se cila ka qenë përvoja jonë.

A ia vlen këto produkte të reja Sonos? Na tregoni mendimin tuaj në kutinë e komenteve dhe mos harroni se ne jemi aktivë në rrjetet sociale për çdo gjë që ju nevojitet, shtoni Gadget News në të preferuarat tuaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)