Sonos njofton përputhshmërinë me Ultra HD dhe Dolby Atmos të Amazon Music

Sonos njoftoi mbështetje për audio Ultra HD nga Amazon Music dhe Dolby Atmos Music, duke ofruar mënyra më zhytëse për të shijuar zërin. Me këto formate audio me rezolucion të lartë, kompania është e përkushtuar të ndihmojë klientët e saj të lundrojnë në këtë epokë të re me produkte që janë të lehta për t'u përdorur, tingëllojnë shkëlqyeshëm dhe janë të pajtueshme me çfarëdo argëtimi që ata zgjedhin.

Klientët me një abonim në Amazon Music Unlimited mund të kenë akses në përmbajtje nga altoparlantët e tyre Sonos shkarkimi i softuerit më të fundit në aplikacion Sonos (Cilësimet> Sistemi> Përditësimet e sistemit> Kontrolloni për përditësime). Ata do të shohin gjithashtu sinjale të reja në ekranin "Tani Playing" që tregojnë cilësinë e audios përmes Amazon Music, në mënyrë që të dinë saktësisht se çfarë po dëgjojnë.

Nëse dëshironi të shihni vetë, ekipi i përvojës së zërit në Sonos ka shtjelluar dy lista për luajtje në Amazon Music, të cilat tregojnë muzikën Ultra HD (24 bit) dhe Dolby Atmos Music. Për dëgjuesit që nuk janë të njohur me formatet audio, ne kemi prezantuar gjithashtu një udhëzues fillestar për Audio Hi-Res në blogun tonë. këtu.

Cilat janë lajmet?

 • Ultra HD nga Amazon Music dhe Dolby Atmos Music: Sonos tani mbështet audio Ultra HD nga Amazon Music, kështu që ju mund të dëgjoni këngë audio pa humbje deri në 24-bit / 48 kHz përmes altoparlantëve tuaj Sonos, si dhe me Dolby Atmos Music. Audio Ultra HD nga Amazon Music dhe Dolby Atmos Music ofrohet në Sonos në Shtetet e Bashkuara, Kanada, Mbretërinë e Bashkuar, Gjermani, Francë, Itali, Spanjë dhe Japoni. Dolby Atmos Music mbështet Arc and Beam (Gen 2); ju mund të gjeni një listë të plotë të produkteve Sonos S2 i pajtueshëm me Amazon Music Ultra HD.
 • Cilësia e audios së muzikës në ekranin "Po luhet".: Përdoruesit që shijojnë muzikën në Sonos Radio HD dhe Amazon Music Unlimited tani mund të shohin se çfarë cilësie audio po transmetojnë nëpërmjet një distinktiv në ekranin "Tani po luhet".
  • HD: Tregon një transmetim 16-bit pa humbje
  • Ultra HD: Një transmetim 24-bit pa humbje
  • Dolby Atmos: Një transmetim audio hapësinor i përzier në Dolby Atmos

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)