Sonos prezanton Sonos Amp të ri, 125W për kanal

Deri tani të gjithë dimë më shumë se sa duhet për firmën e altoparlantëve Sonos. Sonos ka selinë në Santa Barbara, California dhe e specializuar në sisteme zanore pa tela me shumë dhoma kështu që ata po vrapojnë si një nga të mëdhenjtë në shtëpinë e zgjuar.

Në këtë rast ne jemi prezantuar me Sonos Amp të ri, një qendër e fuqishme dhe e gjithanshme e zërit në shtëpi që fuqizon altoparlantët tradicionalë me tela nga pothuajse çdo burim i zërit dhe integron plotësisht këto altoparlantë në sistemin e thjeshtë të zërit në shtëpi me valë. Nga Sonos. Amp i ri është dy herë më i fuqishëm se paraardhësi i tij, është i pajtueshëm me Apple AirPlay 2 dhe më shumë se 100 shërbime muzikore streaming dhe përfshin një port HDMI Arc për televizione.

Sonos Amp i ri është krijuar për t'u përshtatur në mënyrë të përsosur në raftet standarde AV të përdorura nga profesionistë të instalimit me porosi. Ai furnizon deri në katër altoparlantë 125W për kanal, gjë që është më se e mjaftueshme për konfigurimet më kërkuese. Me lidhëset hyrëse HDMI dhe linja mund të lidheni lehtë TV, pllaka rrotulluese, CD player dhe përbërës të tjerë audio te Amp për tu bërë pjesë e sistemit Sonos.

Këto janë disa nga specifikimet kryesore teknike të Sonos Amp të ri

 • Priza të dedikuara banane që pranojnë tela me altoparlantë 10-18 AWG (2)
 • Burimet e mbështetura të hyrjes së linjës
 • Pajisja audio me daljen e linjës analoge RCA ose daljen dixhitale optike (kërkon përshtatës optik). Pajisja televizive me dalje HDMI ARC ose dalje optike (kërkon përshtatës optik)
 • Sonos punon pa probleme me shumicën e shërbimeve muzikore, duke përfshirë Pandora, Spotify, Deezer dhe SoundCloud. Për një listë të plotë, vizitoni http://www.sonos.com/music
 • Radio e përputhshme në Internet. Transmetimi i formateve audio MP3, HLS / AAC, WMA
 • Listat e mbështetura të leximit: Napster, iTunes, WinAmp dhe Windows Media Player (.m3u, .pls, .wpl)
 • Prekni kontrollet për ngritjen / uljen e volumit, këngën e mëparshme / të ardhshme (vetëm muzikë), luajtjen / pauzën. Drita LED tregon statusin.
 • Masat prej: 21,69 cm (gjerësi) x 21,69 cm (thellësi) x 6,4 cm (lartësi) dhe një peshë prej 2,1 kg
 • Përfundimi i produktit të zi me tapa banane të zezë dhe argjend
 • Fuqia e amplifikatorit 125 W për kanal me 80 ohm
 • Prodhimi i nën-vuferit
 • Lloji RCA i sensibilizimit automatik me filtër kryqëzues të rregullueshëm (50 deri 110 Hz)
 • Lidhu me rrjetin tënd Wi-Fi të shtëpisë me çdo router 802.11b / g / n për transmetim pa ndërprerje wireless. Cilësimet e rrjetit vetëm 802.11n nuk mbështeten - mund të ndryshoni cilësimet e routerit në 802.11b / g / mos lidhni një produkt Sonos me routerin tuaj
 • Dy porta Ethernet lejojnë lidhjen e Sonos Amp tuaj me një rrjet shtëpiak me tela, si dhe lidhjen e lojtarëve shtesë Sonos

Letra motivuese e Sonos është vërtet e mirë dhe na ofron një gamë të gjerë mundësish që kalojnë në marrjen e një cilësie spektakolare të zërit në një shtëpi të zgjuar. Në këtë rast ne mund të luajmë të gjithë përmbajtjen tonë të preferuar në transmetim, të lidhemi me televizorin përmes daljes HDMI Arc ose të fusim ndonjë pajisje audio, siç është një rrotullues, për të shijuar koleksionin tonë vinil për shembull. Mbështetje për AirPlay 2 Somethingshtë diçka shumë pozitive për përdoruesit e Apple dhe kjo lejon dërgimin e zërit nga një iPhone ose një iPad te çdo altoparlant i sistemit të zërit në shtëpi në një mënyrë të thjeshtë dhe efektive, por është gjithashtu i pajtueshëm me pajisje të tjera të lëvizshme dhe tableta, telekomanda nga TV, tastierë ose zëri juaj në Pajisjet e mundësuara nga Amazon Echo dhe Alexa.

Energjia ka rëndësi dhe me 125 vat për kanal, më shumë se dyfishi i lidhjes origjinale: Amp, Amp i ri sjell tingull me besueshmëri të lartë edhe tek altoparlantët më të kërkuar duke ju lejuar të lidhni deri në katër me një amplifikator të vetëm. Sonos ka një platformë të integruar softuerësh që pret qindra partnerë dhe u ofron klientëve tanë lirinë e pakrahasueshme të zgjedhjes. Amp tani përmban AirPlay 2, hyrjen në partnerët e automatizimit në shtëpi dhe kontrollin e zërit kur lidhet me valë me Amazon Echo ose pajisje të mundësuara nga Alexa, përfshirë Sonos One dhe Beam.

Çmimi dhe disponueshmëria

Në këtë kuptim, Sonos Amp i ri është prezantuar për t'u lansuar gjatë muajit Shkurt 2019 dhe çmimi i tij do të jetë 699 euro. Ne jemi të qartë se çmimet janë të larta për këto pajisje, por komoditeti i përdorimit dhe cilësia e zërit që ato ofrojnë është ajo që i bën ata me të vërtetë një sukses të vërtetë sot.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.