Sony na tregon kartën SD më të shpejtë deri më tani

Shumë janë kompanitë që sot duket se luftojnë për të ofruar atë që mund të jetë sistemi i ruajtjes me kapacitetin më të madh dhe mbi të gjitha më të shpejtë në planet. Ka shumë pretendentë, edhe pse kësaj here dua që ne të përqendrohemi në atë që ai sapo na ka paraqitur zyrtarisht. Sony që, ndryshe nga disa nga rivalët e tij, përpiquni të përparoni në fushën e kartave SD në vend që të vini bast në disqet e ngurta tradicionale ose disqet SSD.

Si detaj, ju them se larg saj Sony ka arritur të zhvillojë teknologjinë e vet të re, por për të krijuar Kartën e saj të re SF-G ajo ka vendosur të punojë me të. Standardi i klasës 3 UHS-II botuar pak më shumë se dy vjet më parë. Ky standard i ri, siç ka treguar tani kompania japoneze në kartën e saj të re SD, të klasifikuar si më e shpejta në botë, lejon shpejtësi maksimale transferimi deri në 300 MB / s për lexim dhe 299 MB / s për detyrat e shkrimit.


Sony krijon atë që konsiderohet të jetë karta më e shpejtë SD në botë.

Siç mund ta shihni, na është dashur të presim gati dy vjet që një prodhues të vendosë të zbatojë këtë standard të ri. Koha e nevojshme për këtë lloj kartele kujtese të jetë vërtet e nevojshme pasi, siç mund të mendoni, prapa këtij zhvillimi ekziston një nevojë që vjen me gjenerata e re e kamerave DSLR të kompanisë ku, qëllimi kryesor i së njëjtës, është të regjistrojë përmbajtje në 4K.

Nëse jeni të interesuar për kartën e re Sony SD SF-G, më tregoni, siç paraqitet në njoftimin për shtyp të botuar zyrtarisht nga kompania japoneze, e cila do të jetë në dispozicion në treg nga marsin tjeter në kapacitete prej 32, 64 dhe 128 GB. Fatkeqësisht çmimi i secilës njësi do të publikohet brenda disa javësh.

Më shumë informacion: Sony


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.