Sony RX10 IV, 'ura' e re me një çmim prej 2.000 euro

Ura e re Sony RX10 IV

Sony japonez bast përsëri në kamera urë; që është, kamera që janë në gjysmë të rrugës midis një SLR dhe një kompakt. Mund të themi gjithashtu se këto janë modele që zakonisht kanë optikë me shumë zoom dhe me mundësi të përparuara që me siguri nuk do t'i gjejmë në një kompakt. Modeli i ri është Sony RX10 IV.

Me celularët që kemi aktualisht, bërja e fotove të mira menjëherë është çështje e futjes së dorës në xhep dhe lëshimit të aplikacionit për foto në smartphone-in tuaj. Prandaj, për të kërkuar një copë byrek, Sony është dashur të punojë për një produkt të drejtuar më shumë drejt duarve ekspertë dhe që dëshiron rezultate më profesionale. Sony RX10 IV është një kamera e fuqishme me rezolucion 20,1 megapiksel dhe montim i lentes ZEISS Vario-Sonnar T 24-600mm [iv] F2.4-F4.

Pamje anësore Sony RX10 IV

Nga ana tjetër, funksionet e saj më tërheqëse dhe për të cilat bast firma japoneze janë të sajat 0,03 shpejtësia e fokusit të dytë. Gjithashtu merrni 24 korniza për sekondë breshëri fotografimi. Gjithashtu, Sony RX10 IV ka një sistem fokusi hibrid me 315 pika. Dhe kjo duket se dëshiron të shikojë ata entuziastë të lëvizjes ose fotografisë sportive.

Gjithashtu, për sa i përket videos, kjo aparat fotografik urë ju gjithashtu dëshironi të jepni rezultate profesionale. Dhe për këtë arsye, nuk kishte zgjedhje tjetër përveç bastit për zgjidhjen në modë. Pikërisht, po flasim 4k në maksimum 30p. Edhe pse nëse zgjedhni një regjistrim me rezolucion të plotë HD, mund të jetë në 120p.

Zmadhimi i Sony RX10 IV u shpalos

Si të dhëna shtesë, ne mund t'ju themi se tuajat ekrani i pasmë përbëhet nga një madhësi 3 inç dhe lloji i prekjes. Ndërsa Sony siguron që RX10 IV të jetë më rezistent ndaj pluhurit. Dhe që ju mund të përdorni teknologji si WiFi, Bluetooth ose NFC. Kjo është, ju mund të lidhni celularin tuaj ose tabletë për të kontrolluar disa parametra të kamerës. Si dhe ndarjen në këtë moment me tuajin Gadgets kapjet që bëni ju.

Së fundmi, siç e theksuam në titull, Sony RX10 IV nuk është i përshtatshëm për të gjitha xhepat. Ju duhet të jeni shumë të qartë për preferencat tuaja. Dhe të dini nëse kjo aparat fotografik është ajo që ju përshtatet më shumë ose do të ishte më mirë të vini bast në një format me lente të këmbyeshme. Ky model do të mbërrijë në Evropë në tetor me një çmim të përafërt prej 2.000 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.