Sony Xperia Touch del në treg, por me një çmim ndalues

Sony XPERIA Çmimi i prekjes

Projectshtë projekti i parë i Sony bazuar në Android. Kjo hapi një sërë mundësish për përdoruesit, që nga viti Sony Xperia Touch Isshtë një projektor që ju lejon të ndërveproni me imazhet që krijoni. Kanë kaluar muaj nga prezantimi i tij, por më në fund tani është hedhur në shitje dhe nuk do të jetë i përshtatshëm për të gjitha buxhetet.

Gjëja e parë është që ju të merrni më të shpejtë në atë që kjo shpikje mund të ju ofrojë. Sony Xperia Touch mund të projektojë një ndërfaqe prekjeje në çdo sipërfaqe të sheshtë: kjo do të jetë shumë e dobishme për t'ju mbajtur të informuar për njoftimet, motin dhe për të pasur një kalendar interaktiv në çdo cep të shtëpisë. Po kështu, një tjetër nga përdorimet që tërhoqi më shumë vëmendjen kur prezantimi i tij është mundësia e luajtjes së lojërave: ajo mund të bëhet një tastierë e tërë familjare dhe të jetë në gjendje të ndajë ato momente të kohës së lirë me familjen dhe miqtë. Dhe e gjithë kjo në një sipërfaqe 23 inç.

Por ka akoma më shumë. Ky Sony Xperia Touch mund të jetë gjithashtu qendra juaj e kinemasë: mund të projektohet në mur ose në ekranin e përshtatur, ekuivalenti i një ekran 80 inç. Gjithashtu, pasi që ky Sony Xperia Touch punon nën Android, çfarë është më e mira? Kjo ju mund të përdorni abonimet tuaja në përmbajtje me kullim si HBO ose Netflix.

Nga ana tjetër, është një nga pajisjet inteligjente të shitura nga japonezët. Dhe si i tillë, falë Sensorët e tij janë në gjendje të njohin praninë e dikujt të jetë në gjendje të projektojë informacionin kudo. Më në fund, gjithashtu janë shtuar një palë altoparlantë stereo dykahëshe, megjithëse gjithmonë mund të përdorni elementë të jashtëm falë lidhjeve Bluetooth ose NFC. Lidhjet HDMI ose USB-C gjithashtu nuk harrohen në rast se është e nevojshme të lidhni diçka përmes kabllove.

Tani, nëse ju pëlqeu kjo shpikje, jini të kujdesshëm, sepse çmimi i saj nuk është mik i të gjitha xhepave. Dhe është se sipas dyqanit online Sony, Xperia Touch arrin një dajak 1.499,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.