Rishikimi i shiritit të zërit të Xiaomi Mi TV Soundbar

Telefoni im i shëndoshë

Këtë herë ju sjellim një përmbledhje mbi një produkt që është shfaqur kohët e fundit midis blerjeve të pajisjeve për shtëpinëMe Mund ta lidhim me televizorin ose muzikën, por mbi të gjitha me zërin. Ne kemi qenë në gjendje të dëshmojmë shiritin e zërit nga Xiaomi, Telefoni im i shëndoshë, dhe ne ju tregojmë atë që kemi menduar.

Në nivelin e produktit, që vjen nga Xiaomi, ne kemi minimumet e garantuara të cilësisë dhe dizajnit që vërehen menjëherë. E materiale përdoret për ndërtimin e tyre, kombinimin e tyre dhe pamja e jashtme Ato ofrojnë janë në nivelin e shumë produkteve të tjera të firmës.

Shiriti më i mirë i zërit në treg?

Do të ishte e padrejtë të filloni duke e pohuar këtë, veçanërisht pa qenë në gjendje të provoni opsionet e panumërta që na ofron tregu sot. Por ne mund t'ju themi për një përvojë shumë e kënaqshme e përdoruesit praktikisht në të gjitha zonat në të cilat një shirit zanor mund të bëjë një ndryshim.

El plotësues ideal për televizionin të dhomës së ndenjes. Për shikuesit e filmave ose seriofilët, tingulli që shoqëron imazhet është me të vërtetë i rëndësishëm. Dhe është se me një tingull më të ngjashëm me atë që mund të kemi në kinema, përvoja e shikimit të një filmi ose një serie përmirësohet ndjeshëm.

Gjithashtu, shiriti i zërit të Xiaomi është i gjithanshëm falë mundësive të ndryshme të lidhjes ajo ofron. Ne mund ta përdorim atë me kapacitet të plotë në kohën e shikimit të kapitullit të serialit tonë të preferuar. Por ne gjithashtu mund ta shijojmë atë në një moment relaksi duke luajtur muzikën nga smartphone -i ynë.

Blini tani Telefoni im i shëndoshë me transport falas

Dizajni dhe pamja fizike e shiritit zanor Mi TV

 

Soundbar TV im në TV

El dizajn e një shiriti zanor, edhe pse mund të mos duket si i tillë, mund të jetë shumë i rëndësishëm. Duke marrë parasysh që përdoret pothuajse gjithmonë si një shtesë e televizorit kryesor në shtëpi, pamja që shfaq nuk është e parëndësishme. Për më tepër, dizajni i shiritit të zërit mund të bëhet përfundimtare të vendoset për njërin ose tjetrin model.

Në këtë rast, që vjen nga produkti Xiaomi, dizajni si rregull i përgjithshëm tenton të jetë deri në nivelin e barabartë. Konkretisht, në shiritin e zërit gjejmë një kopertinë e përparme e altoparlantëve të bërë nga tekstili me cilësi të lartë ne ngjyre gri. Një material që duket rezistente, është e këndshme në prekje, dhe mbi të gjitha ajo është me një ngjyrë neutrale, mund të përshtatet me pothuajse çdo lloj dekorimi ose stili.

Trupi i shiritit të zërit, dhe sipas pjesës së përparme, është bërë në ngjyrë plastike të bardhëMe Një kombinim perfekt që, siç themi, nuk do të përplaset në asnjë hapësirë. Me linja moderne dhe qoshe të rrumbullakosura, ofron një imazhi aktual në mënyrë që ose të bëhet qendra ose të kalojë plotësisht pa u vënë re. Nëse jeni duke kërkuar një produkt cilësor për shtëpinë tuaj, pa dyshim që Mi TV Soundbar është ai, dhe tani mund ta blini me çmimin më të mirë.

Soundbar që shkon me gjithçka

Në krye gjejmë kontrollet në butona të ndryshëm rreshtuar në qendër. Në anët gjejmë butonat e volumen. Ne mund ta kontrollojmë atë manualisht, përmes pajisjes sonë celulare ose me kontrollin e vet të televizorit me të cilin e lidhim. Për të ngritur ose ulur shpejt volumin në pajisje, thjesht shtypni dhe mbani njërën ose tjetrën kontroll.

Përveç vëllimit, gjejmë opsione të ndryshme lidhjeje me të cilat llogaritet. Midis tyre spikat ai i Bluetooth për celularin tonë. Ne gjithashtu gjejmë lidhje të porti optik, nga Porti SPDIF, dy porte RCA dhe dalja Fole 3.5 mmMe Padyshim që ekzistojnë disa opsione që zgjerojnë mundësitë për të shijuar këtë shirit origjinal të zërit Xiaomi.

pasme janë portat e lidhjesMe Ka të gjitha ato që ne kemi komentuar përveç hyrje kështu që ne mund ta lidhim atë me rrymën meqenëse kjo shirit zëri nuk ka baterinë e vet. Ne gjithashtu gjetëm një ndërprerës manual kështu që ne mund ta fikim atë kur do të jemi për një kohë të gjatë pa e përdorur atë.

fund gjetëm disa kunja gome të vendosura në skajet dhe në qendër. Këto mishra, përveç shërbimit në mënyrë që shiriti të mos rrëshqasë mos lëviz, edhe ato përmbushin një funksion tjetër shumë të rëndësishëm në mënyrë që tingulli të jetë i pastërMe Goma gome shmangni dridhjet e bezdisshme prodhuar nga tingujt e basit dhe zhurma që mund të shkaktohen nga vetë kabineti i altoparlantëve.

Ne gjithashtu kemi mundësinë e varni Xiaomi Mi TV Soundbar në mur falë disa vrimave të pasme. Në kuti gjejmë edhe aksesorë për ta vidhosur në mur. Do të na duhet të bëjmë nja dy vrima në vendin ku duam ta gjejmë. Dhe mbani në mend se ne do të duhet ta bëjmë atë pranë një prizë për ta dhënë atë aktuale. A është ky shiriti i zërit që po kërkoni? Tani mundesh blini Xiaomi Mi TV Soundbar këtu çmimi më i mirë.

Karakteristikat e shiritit të zërit Mi TV

Përveç sa e bukur është, duhet të themi se cilësia e tingullit që ata janë në gjendje të ofrojnë është gjithashtu vërtet e mirë. Ajo ka disa përmasat e zgjatur për t'iu përshtatur çdo TV modern të madh. Masat e saj 830 x 72 x 86 mm.

Ne gjetëm një Fuqia totale 28W dhe ka 8 folës shpërndahet krah për krah për të dhënë tingull të qartë, por gjithnjë zhytës. Diçka që do t'i bëjë filmat dhe serialet tuaja të tingëllojnë shumë më mirë dhe që dhoma juaj e jetesës do të fitojë shumë pikë si një dhomë për luajtje.

Tabela e specifikimeve teknike

Markë Xiaomi
Model Telefoni im i shëndoshë
Conectividad Bluetooth
portet Optike - SPDIF - RCA - 3.5 Jack
folësit 8
potencia 28 W
Madhësi 830 x 72 x 86 mm
peshë 1.920 gram
çmim 76.49 €
Lidhja e blerjes Telefoni im i shëndoshë

Të mirat dhe të këqijat e Mi TV Soundbar

rekuizitë

Pa dyshim, dizajni i tij është një nga pikat kryesore të tij.

Cilësia e zërit është vërtet e mirë, një plotësues perfekt nëse nuk keni një televizor "modern".

Fuqia prej 28 W është më se e mjaftueshme për ta bërë dhomën e ndenjes të ketë jehonë si kinema.

rekuizitë

 • Dizajn
 • Cilësia e tingullit
 • potencia

Contras

Nuk ka lidhje HDMI

Me lidhjen "aux" me televizorin ne duhet të rrisim dhe ulim volumin në vetë pajisjen.

Nuk ka bateri të brendshme për përdorim pa tela.

Contras

 • Pa HDMI
 • Papajtueshmëria me disa kontrolle
 • Pa bateri

Mendimi i redaktorit

Shiriti zanor Xiaomi Mi TV
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
76,49
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 40%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)