Soundcore Liberty 3 Pro janë një alternativë e re me ANC dhe definicion të lartë

Zë zanor është një firmë audio që është vendosur në këtë sektor të pangopur përmes prodhimit të produkteve me standarde të larta cilësie, siç është rasti me të tjerat që kemi analizuar këtu në Gadget News të stilit të Cambridge Audio ose Jabra. Kështu që ne i nisemi biznesit tani me Soundcore.

Ne i hedhim një vështrim të thellë Liberty 3 Pro të ri nga Soundcore, kufjet TWS me audio ANC dhe Hi-Res që do të kënaqin përdoruesit. Zbuloni me ne se si spikat Soundcore Liberty 3 Pro dhe nëse ata vërtet i përmbushin të gjitha ato premtime.

Materialet dhe dizajni

Këto Liberty 3 Pro kanë një dizajn diferencues dhe është diçka që vlerësohet në një treg për kufjet TWS ku disa duket se janë kopje të drejtpërdrejta të të tjerëve. Në këtë rast, Soundcore është shumë i përkushtuar për një dizajn diferencues edhe në rastin e tij, kjo duket si një "kuti pilulash" që hapet duke rrëshqitur lart dhe duket mjaft mirë. Përsa i përket ngjyrave mund të zgjedhim të bardhën, grinë e gjelbër, lejlanë dhe të zezën. Ata kanë një sërë gome rreth e rrotull që e përshtatin me veshin tonë, në mënyrë që të mos bien dhe të izolojnë siç duhet. E gjithë kjo pa harruar se realisht jemi përballë kufjeve në vesh, pra futen në vesh.

Në këtë mënyrë, me dizajnin e tyre, ato lejojnë qarkullimin e ajrit përmes një sistemi që redukton presionin brenda veshit dhe e bën përdorimin e përditshëm më të rehatshëm. Ne kemi tre pika kyçe themelore ergonomike, "fin" në krye, goma në pjesën e poshtme dhe kapja që ndodh me jastëkun silikoni. Një dizajn shkatërrues dhe ato janë mjaft të rehatshme.

Karakteristikat teknike dhe "Golden Sound"

Tani kalojmë në atë thjesht teknike. Ato janë prodhuar me një kamerë të përparme dhe një strukturë që lejon zvogëlimin e madhësisë dhe përmirësimin e frekuencave të zërit. Ai përfshin gjithashtu një shofer të blinduar dhe në fund një shofer dinamik 10,6 milimetrash. Kështu, ai përdor teknologjinë e zërit koaksial ACAA 2.0 me anulim aktiv të zhurmës përmes një sistemi personalizimi që përfshin mikrofonat e brendshëm.

Kodekët audio të mbështetur janë LDAC, AAC dhe SBC, në parim do të kemi tinguj me rezolucion të lartë edhe pse nuk shkon paralelisht me standardin aptX të Qualcomm. Duhet të theksohet gjithashtu se ato janë kufje të pavarura të vërteta pa tel, ne do të mund t'i përdorim ato veçmas pa asnjë problem.

Ne kemi këtë mënyrë një tingull i personalizuar përmes sistemit HearID dhe tingull rrethues në tre dimensione. Meqë e dimë që ju ende dëshironi të bëni disa ushtrime me to, nuk mund të humbisni rezistencën e certifikuar ndaj ujit IPX4 që do të zgjidhë shumicën e përdorimeve që mund të presim. Ne nuk kemi informacion të plotë për harduerin e brendshëm për sa i përket lidhjes, e dimë që është Bluetooth 5 dhe se kodiku i lartpërmendur LDAC na lejon të aksesojmë tingullin Hi-Res, domethënë me tre herë më shumë të dhëna se formati standard Bluetooth. . Anker Soundcore ...

Anulimi i personalizuar i zhurmës dhe aplikacioni

Gjashtë mikrofonat e integruar me inteligjencë artificiale e bëjnë eliminimin e zhurmës së këtyre Liberty 3 Pro jashtëzakonisht të mirë dhe që ne kemi qenë në gjendje të vlerësojmë në testet tona. Pavarësisht gjithë kësaj, ne mund të përfitojmë nga tre alternativa të ndryshme në varësi të shijeve dhe nevojave tona. Si e kanë quajtur HearID ANC identifikon nivelin akustik të pjesës së jashtme dhe të brendshme të veshit, kështu që ne mund të rregullojmë tre nivele të anulimit të zhurmës nga më i ulëti në më i larti në varësi të llojit të zhurmës që ne perceptojmë. E gjithë kjo pa harruar "modalitetin e transparencës" mitike që nuk kemi mundur ta testojmë pasi nuk e përfshin deri në një përditësim tjetër, ky sistem quhet Enchance Vocal Mode.

Për të gjitha këto kemi aplikimin e Zë zanor (android / iPhone) me një mori funksionesh dhe një ndërfaqe të mirë përdoruesi. Në këtë aplikacion ne mund të rregullojmë reagimet ndaj prekjeve që bëjmë në kufje për të bashkëvepruar me kontrollet e tyre me prekje, si dhe të ndryshojmë disa cilësime dhe preferenca të lidhjes me pjesën tjetër të pajisjeve. Si mund të ishte ndryshe, ne kemi një sistem barazimi me të cilin mund të luajmë për të përfunduar zgjedhjen e versionit tonë të preferuar.

Autonomia dhe detajet e një produkti "premium".

Anker's Soundcore nuk na ka dhënë informacion specifik në lidhje me kapacitetin e baterisë mAh të këtyre kufjeve. Po na premtojnë 8 orë përdorim me një karikim të vetëm, që janë reduktuar me 10 deri në 15 për qind në testet tona me anulimin e zhurmës të aktivizuar. Ne kemi një total prej Ore 32 po të përfshijmë edhe akuzat e rastit, të cilat në të njëjtën mënyrë kemi qenë rreth 31 orë në total.

Ky rast na lejon të karikojmë kufjet në mënyrë që në vetëm 15 minuta na ofrojnë tre orë të tjera riprodhim. Përveç kësaj, Karikimi i kutisë bëhet duke përdorur një kabllo USB-C, por si mund të ishte ndryshe ne kemi karikimi me valë me standardin Qi në pjesën e poshtme të saj, si dhe tre LED në pjesën e përparme që na informojnë për statusin e autonomisë. Të gjitha këto të dhëna përmirësojnë paksa ato të ofruara nga Liberty Air 3 Pro dhe Liberty 2 Pro. Në nivelin e autonomisë, këto Liberty 3 Pro janë në nivelin e më të mirëve, megjithëse madhësia e tyre tashmë jepte mirëbesim se ata do të kishin një sukses të jashtëzakonshëm në këtë seksion.

Mendimi i redaktorit

Ne jemi befasuar këndshëm nga këto Liberty 3 Pro cilësia e tyre e shkëlqyer dhe e detajuar audio ku mund të gjejmë të gjitha llojet e harmonive dhe frekuencave. Anulimi i zhurmës është i jashtëzakonshëm, si në mënyrë pasive ashtu edhe në mënyrë aktive, dhe mikrofonat e tij të mirë i kanë dhënë një përgjigje të shkëlqyeshme nevojës për të bërë telefonata ose për të mbajtur video-konferenca. Lidhja Bluetooth është e qëndrueshme në të gjitha aspektet. Është befasuese, po, një përmirësim i tepruar i basit dhe se kontrollet e prekjes nuk reagojnë aq mirë sa do të dëshironim. Çmimi i tij është rreth 159,99 euro në Amazon dhe faqen zyrtare të anker.

Liria 3 Pro
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
159,99
 • 80%

 • Liria 3 Pro
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Conectividad
  Redaktori: 90%
 • Cilësia e audios
  Redaktori: 80%
 • karakteristika
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Cilësi e mirë e zërit
 • Një ANC i mirë
 • Aplikim i plotë dhe autonomi

Contras

 • Bas shumë i përmirësuar
 • Kontrolli me prekje ndonjëherë dështon

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.