SoundPeats Q30, ne analizojmë audion kryesore me çmime me kosto të ulët

Kufjet krejtësisht pa tel janë tashmë diçka mjaft e demokratizuar, mjaft larg nga ajo që ndodhi në të kaluarën, kur këto karakteristika i gjetëm vetëm në pajisje më të shtrenjta dhe me një audiencë jashtëzakonisht të vogël. Sot ne kemi në duart tona (ose më mirë në veshët tanë) SoundPeats Q30, kufje pa tel me shumë mundësi dhe një çmim shumë tërheqës.

Si zakonisht, ne do të analizojmë aspektet më interesante të këtyre kufjeve në mënyrë që të përfitojmë sa më shumë nga paratë tona dhe di nëse jemi përballë një kufjeje në masën tonë. Kështu që qëndroni me ne si gjithmonë, vlerësimet më të mira janë në veglën Actualidad.

Dizajni i kufjeve

Ne filluam me modelin e zakonshëm, me flamur. Këtu SundPeats nuk ka dashur të përtërijë shumë duke zgjedhur një model që është mjaft i pranishëm sot dhe kjo ju siguron suksesin në minimum. Këto kufje kanë një sistem në vesh të shoqëruar me grepin e jashtëm klasik që do të përshtatet me palosjet e veshit tonë (jo në formën e pirgut) dhe do t'i parandalojë plotësisht ato të ulen për shkak të një mbikëqyrjeje. Kjo veçori, ndër të tjera, i bën kufjet SoundPeats Q30 ideale për të bërë sport duke dëgjuar muzikën tonë të preferuar, për shembull.

Përmbajtja e paketës

 • Kufje SoundPeats Q30
 • Rubberët përshtatës x5
 • Grepa x3
 • Kapëse kablli dhe pirg
 • Çantë lëkure me imitim
 • USB kabllor
 • Manuali i përdoruesit (5 gjuhë, përfshirë spanjisht)

Të dy kufjet lidhen me një kabllo të hollë të ndërprerë vetëm nga butoni i kontrollit multimedial. Përveç kësaj, ne do të kemi një çantë që do të përfshijë deri në gjashtë sythe veshi dhe dhjetë kapëse veshi të këmbyeshme në mënyrë që të ndihemi rehat me to në pothuajse çdo rrethanë. Këto kufje kanë dimensione të përgjithshme të 63,5 x 2,5 x 3,2 centimetra, ndërsa ato janë mjaft të lehta, ne po përballemi vetëm 13,6 gramë të peshës totale.

Karakteristikat teknike

Hardueri është gjithashtu i rëndësishëm dhe në kufje gjëja e parë, pa dyshim, është cilësia e audios. SoundPeats, megjithëse ofron produkte mjaft të lira, ka një sistem Aptx, kodekun i pajtueshëm me audio me rezolucion të lartë, për këtë përdor një chipset Versioni Bluetooth CSR8645 4.1 gjë që do të ofrojë transferim të mirë të të dhënave dhe konsum të ulët. E gjithë kjo kombinohet me drejtuesit e saj gjashtë milimetër, me pak fjalë, tingulli është i përshtatshëm dhe me cilësi të mjaftueshme duke marrë parasysh çmimin e pajisjes, sNdërsa nuk është në përputhje me standardet e alternativave si JayBird, mbani në mend se ato kushtojnë afërsisht pesë herë më pak.

Autonomia është jashtëzakonisht e rëndësishme në një produkt aq pa tel sa ky. Ne kënaqemi 8 orë kohë bisede ose riprodhim muzike (Koha e luajtjes ndryshon nga niveli i vëllimit dhe përmbajtja audio, e zgjedhur). Këto kufje pa tel kanë gjithashtu deri në 100 orë kohë gatishmërie me një ngarkesë prej rreth një orë e gjysmë. Kjo karikim bëhet përmes kabllos microUSB që përfshihet në përmbajtjen e paketës. Padyshim, autonomia është e mirë, afër tetë orëve që premton SoundPeats, le të themi se është disi më e ulët, por më shumë se takohet për përdorim praktikisht të përditshëm.

Gati për pothuajse çdo situatë

Një aspekt tjetër në të cilin shquhen këto kufje është pikërisht në shkathtësinë e tyre. Për të filluar kemi rezistencë ndaj ujit IPX6 që do të na lejojë të ushtrohemi me ta pa frikë se do t'i thyejmë për shkak të djersës, gjë që nuk i bën ata të zhytur, por mjaft rezistentë për të luajtur sporte me ta pa frikë. Një pikë mjaft e theksuar në këto kufje. Ne kemi qenë duke testuar performancën e tyre duke bërë sport dhe mund të themi se ato mbahen mirë në vesh pa ndonjë problem., as ne nuk kemi provuar ndonjë humbje audio.

Një tjetër tipar i dukshëm i pajisjes është se ata kanë një magnet në pjesët e jashtme të tij që do të na lejojë të bashkohemi me ta, t'i kthejmë ato në një lloj gjerdani, i cili është shumë i rehatshëm në kufje si kjo për të qenë në gjendje të alternojmë heqjen dhe futjen pa pasur nevojë t'i ruajmë përsëri në çantë, dhe më e rëndësishmja, pa frikë nga duke i humbur ato. Kjo do të na bëjë t'i përdorim ato më shpesh, ne gjithashtu e kemi vënë këtë magnet në provë dhe është e qëndrueshme dhe më se e mjaftueshme për të mbajtur kufjet të lidhura në mënyrë të sigurt.

Mendimi i redaktorit

SoundPeats Q30, ne analizojmë audion kryesore me çmime me kosto të ulët
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
20,99 a 24,99
 • 60%

 • SoundPeats Q30, ne analizojmë audion kryesore me çmime me kosto të ulët
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

Ne kemi provuar shpesh këto SoundPeats Q30 dhe realiteti është se ato ofrojnë zë shumë më të lartë se kufjet në vesh në këtë rang çmimesh, veçanërisht kur bëhet fjalë për kufje pa tel. Pjesa tjetër e seksioneve për sa i përket shkathtësisë si magneti dhe doreza për sportet janë një tërheqje më shumë kur bëhet fjalë për marrjen e kësaj pajisje, në dispozicion në Amazon nga 22,29 euro.

Sigurisht që duket si një blerje logjike nëse po kërkoni një qasje të parë ndaj një pajisjeje me këto karakteristika, vështirë se do të jeni në gjendje të merrni më shumë për më pak, duke marrë parasysh ndër të tjera cilësinë e audios dhe materialeve.

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • autonomi
 • çmim
 • ?

Contras

 • Karikimi i kabllove
 • Kabllo e rrumbullakët
 • ?


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.