SPC Smart Ultimate, një opsion real shumë ekonomik

Ne kthehemi me SPC, një firmë që na ka shoqëruar me shumë analiza vitet e fundit, edhe pse këtë herë kemi mundësinë të shohim një pajisje që mbase nuk është linja më e fuqishme e biznesit të markës, por që nuk dhemb kurrë të kujtohet, po flasim për telefonat inteligjentë.

Ne analizojmë SPC Smart Ultimate të ri, një opsion ekonomik me gjithçka që ju nevojitet për jetën e përditshme dhe autonomi të madhe për ata që kujdesen për çmimin. Zbuloni me ne karakteristikat e këtij terminali të ri SPC dhe nëse ai pozicionohet vërtet si një alternativë sipas çmimit të tij.

Dizajni: Çmimi dhe qëndrueshmëria për flamur

Para së gjithash, gjejmë një trup plastik, diçka që ndodh edhe në pjesën e pasme, ku kemi një mbulesë të bërë me një teksturë të dyfishtë që na lejon të sigurojmë një kapje më të madhe dhe një pamje, pse jo të themi, diçka më gazmore. Fbërë nga plastika e zezë e pastër në anën e pasme, Gjithë rëndësia mbetet për sensorin dhe blicin LED.

 • matjet: 158,4 74,6 × × 10,15
 • pesha: 195 gram

Ende ekziston pjesa e sipërme për folenë 3,5 mm, ndërsa në pjesën e poshtme kemi portën USB-C përmes së cilës do të kryejmë karikimet. Butoni i dyfishtë në profilin e majtë për volumin dhe një buton "power" në anën e djathtë që, për mendimin tim, mund ta kishte bërë atë pak më të madh. Telefoni ka matje të konsiderueshme dhe një peshë shoqëruese, por ndihet mirë i ndërtuar dhe duket se ka një nivel të mirë të rezistencës ndaj kohës dhe ndikimeve.

Për këtë të fundit kemi një kuti silikoni transparent i përfshirë në paketë, së bashku me kabllon e karikimit, përshtatësin e energjisë dhe sigurisht një film mbrojtës për ekranin që vjen i instaluar. Një dizajn që të lë të lirë, me korniza të theksuara në pjesën e përparme, si dhe një kamerë "tip "drop".

Karakteristikat teknike

Ky SPC Smart Ultimate shoqërohet nga një procesor Unisoc T310 me katër bërthama 2 GHz, diçka ndryshe nga ajo që jemi mësuar të shohim me Qualcomm Snapdragon të mirënjohur dhe sigurisht MediaTek. Cfare ka me shume, Ai shoqërohet nga 3 GB RAM LPDDR3. se në testet tona ka ecur relativisht mirë me aplikacionet më të zakonshme dhe RRSS, megjithëse padyshim që nuk mund të kërkojmë një përpjekje që, për shkak të kapacitetit, do të ishte e pamundur ta bënte.

Ajo ka një GPU IMG PowerVR GE8300 mjafton për të ekzekutuar grafikat e aplikacioneve të lartpërmendura si dhe ndërfaqen e përdoruesit, larg nga ofrimi i performancës së pranueshme në video lojërat e ngarkuara shumë si CoD Mobile ose Asphalt 9. Për sa i përket hapësirës ruajtëse, ne kemi 32 GB memorie të brendshme.

 • Ka USB-C OTG

I gjithë ky grup harduerësh funksionon me Android 11 në një version shumë të pastër, diçka që vlerësohet, duke u larguar nga markat e tjera si Realme që mbushin ekranin tonë me adware, diçka që ata prej jush që më ndiqni për një kohë të gjatë duket se të jem një gabim i pafalshëm.

Kjo do të thotë se poNe do të gjejmë vetëm aplikacionet zyrtare të Google për të drejtuar mirë Sistemin Operativ dhe aplikimin zyrtar të SPC.

Në nivelin e lidhjes do të kemi të gjitha rrjetet 4G e zakonshme në territorin evropian: (B1, B3, B7, B20), si dhe 3G @ 21 Mbps, HSPA + (900/2100) dhe sigurisht GPRS / GSM (850/900/1800/1900). Ne gjithashtu kemi GPS dhe A-GPS së bashku me WiFi 802.11 a/b/g/n/ac. 2.4 GHz dhe 5 GHz shoqëruar me lidhje Bluetooth 5.0.

Na tërheq vëmendjen që ne vazhdojmë me opsionin e shijoni radion FM, diçka që padyshim do të kënaqë një sektor të caktuar përdoruesish. Nga ana tjetër, tabakaja e lëvizshme do të na lejojë të përfshijmë dy karta NanoSIM ose zgjeroni memorien deri në 256 GB më shumë.

Përvoja multimediale dhe autonomia

Ne kemi një ekran 6,1 inç, një panel LCD IPS i cili ka ndriçim të mjaftueshëm, megjithëse mund të mos jetë aq i ndritshëm në situata të jashtme me shumë ndriçim natyral. Ai gjithashtu ka një raport pamjeje prej 19,5: 9 dhe 16,7 milionë ngjyra, të gjitha për të ofruar rezolucion HD +, domethënë 1560 × 720, duke i dhënë përdoruesit një densitet prej 282 pikselësh për inç.

Ekrani ka një rregullim të mjaftueshëm të ngjyrave dhe një panel që është padyshim i lirë. Tingulli, nga një altoparlant i vetëm, është mjaft i fuqishëm, por i mungon karakteri (për arsye të dukshme çmimi).

Për sa i përket autonomisë kemi një Bateri 3.000 mAh, edhe pse për shkak të trashësisë së pajisjes do të kishim imagjinuar se mund të ishte më shumë. Nuk kemi asnjë informacion në lidhje me shpejtësinë e karikimit, nëse shtojmë se nuk është i përfshirë në kuti (pavarësisht madhësisë së tij) nuk ka përshtatës energjie, sepse kemi stuhinë e përsosur.

Sidoqoftë, l3.000 mAh ofron një rezultat të mirë për një ditë e gjysmë ose dy ditë duke marrë parasysh aftësitë teknike të pajisjes dhe se Sistemi Operativ është shumë i pastër, ndaj nuk do të kemi procese absurde në sfond.

kamera

Keni një kamerë të pasme 13 MP i aftë për të regjistruar me rezolucion FullHD (mbi ekran), nuk ka mundësi të modalitetit të natës ose lëvizjes së ngadaltë. Nga ana e saj, kamera e përparme ka 8 MP për më shumë se sa mjafton selfie. Me sa duket, kamerat e këtij SPC Smart Ultimate janë në përputhje me çmimin e tij të ulët dhe qëllimi i tij nuk është tjetër veçse të mund të ndajë disa përmbajtje në Rrjetet Sociale dhe të na nxjerrë nga telashet.

Mendimi i redaktorit

Ky SPC Smart Ultimate Ka një kosto prej vetëm 119 euro, dhe nuk e di nese duhet te kesh dicka tjeter ne mendje. Kërkohet pak nga një terminal që kushton kaq pak. Ne e gjejmë veten me një shpëtimtar, një telefon që na lejon të bëjmë thirrje në kushte të mira, të konsumojmë përmbajtje multimediale në platformat kryesore pa asnjë lloj rreptësie dhe të komunikojmë me të dashurit tanë përmes aplikacioneve më të njohura, asgjë më shumë.

Ofron harduer në kulmin e çmimit, duke rivalizuar drejtpërdrejt gamën Redmi të Xiaomi, por duke na dhënë një përvojë krejtësisht të pastër, pa ndërmjetës, reklama apo aplikacione të panevojshme. Pavarësisht nëse keni nevojë për një telefon për të vegjlit, për të moshuarit apo thjesht një pajisje të dytë shpëtimi, ky SPC Smart Ultimate ju jep pikërisht atë që paguani për të.

Smart Ultimate
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
119
 • 80%

 • Smart Ultimate
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 27 Mars 2022
 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Ekran
  Redaktori: 70%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • Kamera
  Redaktori: 60%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Pro dhe kundra

rekuizitë

 • Një OS plotësisht i pastër
 • Madhësia e mirë
 • çmim

Contras

 • Dhe karikuesi?
 • Diçka e rëndë
 • paneli është HD

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)