Acer prezanton gamën e saj të re të fletoreve Chromebook në IFA 2019

Acer Chromebook 315

IFA 2019 fillon me Acer si protagonist kryesor. Kompania sapo ka përfunduar konferencën e saj për shtyp në të cilën na kanë lënë me një mori lajmesh. Ndër produktet që ata na kanë lënë është gamën e tyre të re të laptopëve Chromebook. Ata na lënë gjithsej katër modele në të (315, 314, 311 dhe Spin 311).

Këto janë katër laptopë idealë për studentët, krijuar për të dhënë performancën më të mirë në të gjitha kohërat. Dizajni modern, veçoritë e mira dhe vlera e madhe e parave janë çelësat për këtë gamë të Acer Chromebook. Pra, ata kanë gjithçka për të qenë një nga më të njohurit në këtë segment.

Diapazoni mund të ndahet në dy grupe, me dy modele që janë një hap më lart për nga madhësia dhe performanca. Ndërsa kemi dy modele të tjera me madhësi më të vogël, por që ruajnë tipare shumë të plota për studentët mbi të gjitha. Kjo është diapazoni i ri i markës Chromebook.

Artikulli i lidhur:
Acer bëhet partner i programit FIRST LEGO League në Spanjë

Chromebook 315 dhe Chromebook 314: Modelet kryesore

Acer Chromebook 315

E para janë dy modelet me një madhësi më të madhe. Këto janë Chromebook 315 dhe Chromebook 314, të cilat janë më të mëdhatë dhe më të fuqishmet në të. E përsosur për të punuar dhe për të na dhënë një performancë të mirë, megjithëse gjithashtu ideale kur bëhet fjalë për shikimin e përmbajtjes multimediale, falë ekraneve të tyre të mëdha dhe cilësore. Pra, ato dallohen brenda diapazonit.

Chromebook 315 ka një ekran 15,6 inç, ndërsa Chromebook 314 ka një ekran 14 inç. Në të dy rastet ata kanë një rezolucion Full HD (1920 x 1080 p) me teknologji IPSii dhe kënde të gjera të shikimit. Chromebook 315 gjithashtu përfshin një tastierë numerike të dedikuar, duke e bërë atë një pajisje të shkëlqyeshme për përdoruesit dhe pronarët e bizneseve të vogla.

Acer ofron në rastin e Chromebook 315 opsionin e integroni një procesor Intel Pentium Silver N5000. E gjithë diapazoni përdor procesorin Intel Celeron N4000 me dy bërthama ose N4100 me katër bërthama, por ky model ka një mundësi shtesë. Për sa i përket RAM dhe hapësirës ruajtëse, 315 ka deri në 8 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse eMMC. Në rastin e 314, përkatësisht është 8 GB dhe 64 GB. Të dy laptopët ofrojnë 12,5 orë autonomi.

Acer Chromebook Spin 311 dhe Chromebook 311: Modelet e Vogla

Chromebook Spin 311

Diapazoni i këtyre Chromebook plotësohet nga këta dy laptopë, të cilët janë më të vegjlit për nga madhësia. Marka na lë me Chromebook Spin 311 dhe 311, dy modele shumë të lehta dhe ideale për t'i mbajtur në baza ditore në çdo kohë. Të dyja Ata kanë ekrane 11,6 inç. Acer Chromebook Spin 311 (CP311-2H) ka një dizajn të konvertueshëm 360 gradë, kështu që ekrani me prekje prej 11,6 inç HD mund të përdoret në katër mënyra të ndryshme: tabletë, laptop, ekran dhe çadër.

Modeli i dytë në këtë varg është Chromebook 311, e cila ka të njëjtën madhësi të ekranit 11,6 inç. Në rastin e tij, ai ka një dizajn tradicional laptop, dhe është shumë i lehtë, peshon pak më shumë se 1 kg. Pra, është e lehtë për tu transportuar në çdo kohë. Ky laptop vjen në versione si në ekran prekës ashtu edhe në ato që nuk preken. Të dy laptopët na japin deri në 10 orë autonomi.

Acer na ofron deri në 8 GB RAM dhe 64 GB hapësirë ​​ruajtëse në Chromebook Spin 311. Ndërsa në Chromebook 311 ju mund të zgjidhni përkatësisht deri në 4 GB dhe 64 GB. Intel Celeron N4000 me dy bërthama ose N4100 me katër bërthama përdoren si procesorë në këtë rast. Për sa i përket lidhjes, të gjithë kanë dy porta USB 3.1 Type-C Gen 1 dhe kanë një kamerë të përparme HD për thirrje video.

Artikulli i lidhur:
Acer Swift 7, një kompjuter portativ i hollë me një çmim të parespektueshëm [Rishikimi]

Çmimi dhe nisja

Acer Chromebook 314

Acer ka konfirmuar që diapazoni i Chromebook do të dalë në shitje këtë vjeshtë, gjatë gjithë muajit tetor. Edhe pse datat mund të jenë të ndryshme në varësi të tregut në fjalë, ne mund t'i presim ato këtë muaj. Kompania gjithashtu ka ndarë çmimet e secilit prej këtyre laptopëve:

  • Chromebook 315 do të jetë në dispozicion nga tetori me një çmim prej 329 euro.
  • Chromebook 314 do të lançohet në tetor me një çmim prej 299 euro.
  • Chromebook Spin 311 do të jetë në dispozicion nga tetori me një çmim prej 329 euro.
  • Acer Chromebook 311 do të jetë në dispozicion nga tetori për një çmim prej 249 euro.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.