Dhe ai që mungonte… Spotify do të planifikonte fillimin e altoparlantit të tij

Spotify

Pa dyshim, nuk mund të themi që altoparlantët inteligjentë po kalojnë pa u vënë re në sytë e prodhuesve. Google, Sonos, Amazon, Apple dhe shumë kompani të tjera ata tashmë kanë altoparlantët e tyre në treg Smarter dhe tani edhe Spotify vetë, thuhet se mund të nisë të vetën.

Kjo do të ishte pajisja e parë fizike e Spotify, pasi që siç e dimë të gjithë ne po përballemi me një shërbim dixhital të transmetimit të muzikës, podcast dhe video që ofron qasje në miliona këngë dhe përmbajtje të tjera nga artistë nga e gjithë bota, por ata kurrë nuk kanë pasur një produkt harduer më parë dhe tani thuhet se mund të jetë duke menduar për lirimin e tij.

Zhvillimi i një produkti të këtij lloji supozon një përpjekje shtesë për çdo kompani apo kompani, por në rastin e firmës Suedeze, e tëra çfarë duhet të bëjnë është të bien dakord me një prodhues për çmimin e tij dhe të fillojnë me prodhimin e tij. Në muajt e fundit ata po kërkojnë të zgjerojnë stafin dhe këto pozicione do të lidheshin drejtpërdrejt me modelin dhe punën e mundshme që kërkon një pajisje hardware, disa inxhinierë, një menaxher produkti, një menaxher produkti apo edhe një shef të ri operacionesh, ka të vendeve të lira të punës Ato na bëjnë të dyshojmë për këtë fillim të mundshëm të prodhimit në pjesën e mbetur të vitit 2018.

Sigurisht ne jemi të sigurt se kjo firmë do të përfshihej plotësisht në luftën e pajisjeve audio, por ata me të vërtetë duhet të bëjnë shumë mirë për sa i përket çmimit dhe posaçërisht specifikimeve, pasi që në treg gjejmë disa opsione të disponueshme që janë të konsoliduara dhe ky mund të jetë handikapi kryesor i lançimit të një altoparlanti të ri me vulën Spotify tani. Por, përballur me këtë mundësi, lindin disa dyshime: a do të mbajë ai një lloj ndihmësi inteligjent? A do të lejojë transmetimi i të gjitha shërbimeve që kemi aktualisht? Kush do të jetë ndërmarrja e ngarkuar me prodhimin? Të gjitha përgjigjet për këto pyetje do të vijnë me kalimin e ditëve, shpresojmë që ato të mos zgjasin shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.