Stacionet nga Spotify, aplikacioni i ri eksperimental Spotify

Riparoj veten ose vdes. Kjo është një nga frazat që të gjithë përdoruesit e çdo aplikacioni, pajisje elektronike apo edhe mjeti kanë dëgjuar ndonjëherë. Në këtë rast kemi të renë Stacionet nga Spotify, një aplikacion provë që ka filluar Spotify për pajisjet Android në Dyqanin Amerikan të Luaj me Google.

Në këtë rast dje ajo fillimisht arriti në Australi dhe tani është në dispozicion për të gjithë përdoruesit e Spotify që duan ta provojnë dhe janë banorë të Australisë ose Shteteve të Bashkuara. Aplikacioni i ri është plotësisht falas dhe i ofron përdoruesit një përvojë më të thjeshtë për të dëgjuar listat e dëgjimit, diçka më e thjeshtë se aplikacioni zyrtar që të gjithë e dimë.

 

Në këtë rast ne zgjedhim listat e disponueshme të luajtjes dhe nuk do të duhet të dëgjojmë gjithmonë të njëjtat këngë, duke lënë mënjanë kërkimet nga kënga, artisti, etj. Nga ana tjetër, disa përdorues paralajmërojnë që ne mund të dëgjojmë muzikë pa mundësi për të shkuar në këngën tjetër, diçka që mund të jetë mirë disa herë, por nuk duket se është opsioni më i mirë për të gjithë. Pasi të fillojmë aplikacionin, kjo filloni të luani muzikën tonë drejtpërdrejt.

Ndërfaqja është madje shumë e ndryshme nga vetë aplikacioni muzikor Spotify, me të vërtetë nuk ka asgjë për të bërë nëse shikoni pamjet e ekranit nga dyqani Google Play. Stacionet është një aplikacion shumë i thjeshtë, i ndryshëm që dëshiron të ndryshojë mënyrën e funksionimit të Spotify ashtu siç e njohim ose më mirë dëshiron të shtojë një mundësi tjetër për rishikimin. Ky aplikacion që është falas për shkarkim, por shton reklama për përdoruesit që nuk kanë një llogari premium të filluar në aplikacionin Spotify. Një alternativë interesante për shumë përdorues dhe në të njëjtën kohë një aplikacion i papërdorshëm për të tjerët.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.