Olympus Pen E-PL9: Një dizajn retro me regjistrim 4K

Stilolaps Olympus E-PL9

Olympus ka njoftuar lansimin e kamerës së saj të re Pen E-PL9. Isshtë modeli i fundit që i përket gamës Pen Lite dhe ne po përballemi me një version të azhurnuar të E-PL8 të lançuar dy vjet më parë. Ky model i ri kërkon të përmirësojë disa aspekte të kësaj kamere të lansuar dy vjet më parë. Për atë, azhurnohen me kërkesat aktuale të tregut.

Për sa i përket dizajnit, ky Olympus Pen E-PL9 ruan stilin retro të modelit të mëparshëm. Edhe pse aty ku ka vërtet ndryshime është në specifikimet e tij. Meqenëse na ofron shumë më tepër se modeli i mëparshëm. Midis tyre Regjistrim 4K.

Nëse përqendrohemi në specifikimet tuaja, kjo kamerë e re Olympuis ka një sensor 16 megapiksel CMOS, i cili është i ngjashëm me modelin e mëparshëm. Për më tepër, stabilizimi me tre boshte është akoma i pranishëm në këtë model. Olympus ka azhurnuar Auto fokus nga një sistem 81 pikësh në një sistem 121 pikësh me këtë E-PL9.

Stilolaps Olympus E-PL9

Përdoruesit gjithashtu do të jenë në gjendje të ndani imazhe direkt me smartphone-in tuaj duke përdorur Bluetooth. Ai gjithashtu ka WiFi, kështu që ne kemi të dy opsionet. Për më tepër, kjo kamerë është në përputhje me gamën e markave të lenteve Micro Four Thirds.

Kjo kamerë premton të jetë më e lira në interval. Prandaj, shihet si një model i krijuar për përdoruesit që përdorin smartphone-in për fotot e tyre dhe duan të fillojnë të përdorin një aparat fotografik me të vërtetë Meqenëse ka gjithashtu modalitetin automatik, një ekran që rrotullohet për të bërë selfie dhe funksione të tjera të dizajnuara për ta bërë përdorimin e tij shumë të rehatshëm për përdoruesit. Përveç përmendur tashmë regjistrimi në 4K në 30 fps.

Olympus Pen E-PL9 do të dalë në treg në tre ngjyra të ndryshme (e bardhë, e zezë dhe kafe). Nisja e tij pritet të bëhet në Mars në Evropë. Edhe pse data e saktë nuk është zbuluar ende. Për çmimin e saj, thuhet se do të jetë rreth 699 euro. Do të vijë me një komplet aksesorësh që përfshin një lente 14-42 mm F3.5-5.6 EZ Pancake. Nëse ajo që dëshironi është vetëm kamera, atëherë do të kushtojë 549 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.