Leica C-Lux, super zoom i ri kompakt me dizajn të bukur dhe sensor 1 inç

Ari Leica C-Lux

Shtë e vërtetë që tregu për kamera kompakte është goditur rëndë nga smartphone. Shtë e vërtetë që ato zënë pak hapësirë ​​në xhep, çantë shpine ose çantë. Sidoqoftë, duhet të mbash dy Gadgets sipër saj është diçka që jo të gjithë janë të gatshëm. Rezultati? Unë marr "të gjitha në një" dhe voila; që do të thotë: celulari inteligjent.

Thënë kjo, ka kompani që vazhdojnë të bëjnë bast për modele kompakte, por që e ofrojnë këtë plus sesa një celular, pa marrë parasysh se si prim çfarëdo, unë nuk mund të ofrojë. I fundit për të arritur është Leica C Lux, një aparat fotografik me dizajn të shkëlqyeshëm - si gjithçka që ofron Leica -, si dhe cilësi të shkëlqyera për të qenë shoqëruesi juaj besnik kudo që të shkoni.

Ngjyrat Leica C-Lux

Ju mund ta gjeni Leica C-Lux në dy nuanca të ndryshme: ari ose blu. Ndërkohë, dhe siç thamë, ai ka një dizajn kompakt, edhe pse kjo nuk do të thotë se ofron rezultate të mira. Per te filluar, sensori i tij është 1 inç; Me fjalë të tjera, copa e tortës do të kontestohet me modele konkurruese të tilla si Sony ose Panasonic. Gjithashtu, rezolucioni maksimal në të cilin mund të kapni imazhe është 20 megapiksel.

Gjithashtu, ky Leica C-Lux përfshin një zoom deri në 15 rritje; ofron blic të integruar; ekrani i pasmë i tij është 3 inç dhe me shumë prekje; përveç ofrimit të një Pamje LCD me rezolucion deri në 2,3 milion pika. Çfarë tjetër mund të themi në lidhje me të? Epo, në pjesën e lidhjes do të kemi Bluetooth dhe WiFi, diçka që me popullaritetin e celularëve dhe tableta është integrim pothuajse i detyrueshëm.

Sa i përket pjesës video të kësaj Leica C-Lux, nëse kompania dëshiron që modeli i saj të ketë një mundësi, ajo nuk mund të injorojë rezolucionin më të popullarizuar të momentit: saktësisht, kjo mund me klipe 4k. Më në fund, ju them se çmimi i tij nuk do të jetë i lirë: ai do të dalë në shitje korrikun e ardhshëm dhe do të dalë në dyqane me një çmim prej Dollarit amerikan 1.050.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.