Swift 5, Spin 5 dhe Switch 7 janë ultraportabilet e reja të konvertueshme të Acer

Dhe ne vazhdojmë të flasim për lajmet që kompania tajvaneze ka prezantuar në IFA që po mbahet këto ditë në Berlin, lpanairi elektronik par ekselencë. Tani është radha e gamës së laptopëve ultraslimë dhe të konvertueshëm, pajisje që po bëhen modë në fushën profesionale për shkak të shkathtësisë së madhe që na ofron në këtë sektor falë faktit se sistemi i tij operativ nuk është askush tjetër përveç Windows 10. The Kompania Acer ka prezantuar rinovimin vjetor të pajisjeve të saj me modelet Swift 5, Spin 5 dhe Switch 7. Më poshtë ju tregojmë të gjitha karakteristikat e këtyre modeleve.

Karakteristikat e Acer Switch 7 Black Edition

Acer Switch 7 Black Edition është I pari pa ventilator 2-në-1 me ftohje pa ventilator të Acer Dual LiquidLoop. Brenda gjejmë një gjeneratë të tetë Intel Core i7 me një grafikë NVIDIA MX150. Me një peshë prej 1,15 kg pa tastierë, ajo na ofron lëvizshmëri dhe shkathtësi të pabesueshme, edhe në sajë të trupit të bërë nga alumini i krehur. Ky model na ofron një ekran 13,5 inç me teknologji IPS dhe një rezolucion prej 2256 × 1504. Ajo vjen me një majë shkruese Wacom me 4.096 nivele të ndjeshmërisë dhe ndjeshmërisë ndaj animit për të rregulluar trashësinë e goditjes.

Acer Switch 7 Black Edition ka një çmim fillestar prej 1.999 euro, në dispozicion nga dhjetori.

Karakteristikat e Acer Spin 5

Spin 5 është pajisje për profesionistë me peshë 1,5 kg dhe një trashësi prej 15,9 mm në versionin e saj 13 inç, ndërsa në versionin 15 inç, pesha arrin në 2 kg dhe trashësia në 17,9 mm. Brenda gjejmë gjeneratën e tetë të re Intel Core, deri në 16 GB RAM të tipit DDR4 dhe një kartë grafike opsionale të pavarur NVIDIA GeForce GTX 1050 në modelin 15 inç.

Gama e Acer Spin 5 ka një çmim fillestar prej 899 euro për modelin 13 inç dhe 999 euro për modelin 15 inç, të dy modelet në dispozicion nga shtatori.

Karakteristikat e Acer Swift 5

Kjo pajisje është krijuar për ata që kanë nevojë për shkathtësi dhe lëvizshmëri. Falë peshës së tij, më pak se 1 kg, ne mund të lëvizim nga këtu në atje me vështirë se vërejmë se shkojmë krah për krah me ekipin tonë, të pajisur me një Brezi i 8-të Intel Core me XNUMX orë autonomi. Ekrani me teknologji IPS dhe rezolucion të plotë HD na garanton shikueshmëri praktikisht nga çdo kënd.

Çmimi bazë i intervalit Acer Swift 5 është 1.099 euro dhe do të jetë në dispozicion në Spanjë nga dhjetori.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)