Budme Realme Q2 - Një Zbulesë me një Çmim Ekstrem

Kufjet TWS Ata janë bërë aq të popullarizuar sa që çmimet e tyre tashmë kufizohen me koston e kufjeve tradicionale me tela të dikurshme. Nëse kësaj i shtojmë se shumë pajisje tani nuk kanë as një port Jack 3,5 mm ku të lidhin kufjet, të bardhë dhe në shishe: qumësht.

Realme në padurimin e saj për të vazhduar prodhimin e pajisjeve me një vlerë shumë të rregulluar për para paraqet Realme Buds Q2, kufje me një çmim jashtëzakonisht të ulët nëse marrim parasysh funksionalitetet e tij. Zbuloni këto kufje të reja Realme, veçoritë e tyre dhe pse ato janë bërë automatikisht një pajisje e dëshirueshme e nivelit të hyrjes.

Si në shumë raste të tjera, ne kemi vendosur të shoqërojmë këtë analizë të videos që do të gjeni në krye të saj. Në të mund të shihni zhbllokimin e plotë të Realme Buds Q2 me përmbajtjen e kutisë, testet tona të zakonshme, si dhe një udhëzues për konfigurimin, në mënyrë që ta përdorni. Nëse ju pëlqeu, na ndihmoni të vazhdojmë të rritemi duke u pajtuar, duke na lënë një pëlqim dhe natyrisht duke përfituar nga kutia e komenteve për çdo pyetje që mund të lindë.

Materialet dhe dizajni

Unë vërtet kam hedhur bast për këto Sythat Q2 për një dizajn jashtëzakonisht të njohur, aq sa ato janë shumë të ngjashme me modelin e mëparshëm. Rasti është shumë kompakt dhe është bërë nga një plastikë mat që i reziston mirë gjurmëve të gishtërinjve. Shtë mjaft komode si në nivelin e xhepit ashtu edhe për trajtimin e tij në dorë. Përkundër materialeve të ndërtimit, ne kemi një dizajn të qëndrueshëm dhe të qëndrueshëm. Ne kemi një microUSB në pjesën e pasme që do të na lejojë të karikojmë pajisjen, ndërsa zona e përparme mbetet me një Tregues LED për statusin e autonomisë së Gonxheve Q2 ndërsa në krye lexon logon e Realme pa shumë bujë.

 • Pesha e kufjeve: 4,1 gram secila
 • Pesha e kutisë së karikimit: 31 gram

Mund t'i blini në të zezë (njësia e analizuar) dhe në blu. Nga ana e tyre, ata kanë cCertifikimi IPX4 që do t'ju lejojë t'i përdorni ato për stërvitje dhe ata lehtë do t'i rezistojnë spërkatjeve pa shumë problem. Kufjet në vetvete kanë një dizajn mjaft industrial, janë në vesh dhe vijnë në kutinë me tre jastëk veshësh zëvendësues, përveç atyre që janë të paracaktuara. Kablli i karikimit USB-A në microUSB është jashtëzakonisht i shkurtër, afërsisht dhjetë centimetra dhe është prodhuar në një ngjyrë të verdhë aq përfaqësuese të markës.

Karakteristikat teknike

Këto Realme Buds Q2 kanë një sistem të lidhjes Bluetooth 5.0 aq e zakonshme. Kjo na lejon zona të mira të zërit, ne nuk kemi gjetur probleme në lëvizjen midis 10 dhe 15 metra larg burimit të zërit. Në të njëjtën mënyrë, do të na ndihmojë të shijojmë lidhjen automatike kur i nxjerrim nga kutia dhe do të ndalet së luajturi sapo t'i vendosim përsëri. Unë nuk kam hasur ndonjë problem gjatë zhvillimit të analizës në nivelin e lidhjes, tTë dy në nivelin e prerjeve dhe në lidhje me stabilitetin e lidhjes së bërë me pajisjen Android, specifikisht Huawei P40 Pro që kemi përdorur për provat.

 • Sistemi i anulimi i zhurmës në thirrje
 • Sistem Ultra Boost për të përmirësuar performancën e basit

Realme Buds Q2 janë në përputhje me një sistem me vonesë të ulët që mund të menaxhohet përmes sistemit të lidhjes për të cilin do të flasim më vonë. Kjo do të na lejojë të shijojmë vonesat 88ms kur luajmë, kështu që ne do të heqim qafe atë vonesë të pakëndshme që zakonisht përjetohet në këtë lloj kufjesh me kosto të ulët kur luani lojëra si dhe kur luani përmbajtje në YouTube ose Netflix. Në këtë drejtim, Realme Buds Q2 kanë dhënë.

Cilësia e tingullit dhe autonomia

Ne gjejmë kufje që montoni drejtuesit 10 mm për secilën prej njësive. Ato nuk janë të vogla, as tepër të mëdha. Ne do të themi se ato janë të mjaftueshme për përvojën që duan të na shesin. Me sistemin e tij në vesh dhe jastëkët e veshëve relativisht të mirë, ne gjetëm anulimin pasiv të zhurmës të mjaftueshëm për të shijuar muzikë. Sa i përket thirrjeve, mikrofonët bëjnë punën e tyre, diçka që është interesante nëse do t'i përdorim gjatë punës. Ju mund ta shihni cilësinë e tyre në videon që shoqëron këtë analizë.

 • Baset e stabilizuara mirë, mos i mbuloni pjesën tjetër të shënimeve
 • Mesataret dhe lartësitë që vuajnë jashtë muzikës komerciale, diçka shumë e kuptueshme duke marrë parasysh çmimin e kufjeve

Ka 400 mAh autonomi në kuti, në teori na jep rreth 20 orë autonomi totale, rreth tre orë kur flasim për riprodhim të vazhdueshëm në secilin kufje.

Realme Link dhe përvoja e përdoruesit

Aplikacioni Realme Link, i disponueshëm për Android dhe iOS, Isshtë një mjet themelor në përdorimin e kufjeve. Ne mund t'i sinkronizojmë me lehtësi dhe kjo do të na tregojë si baterinë, ashtu edhe mund të rregullojmë midis tre mënyrave të ndryshme të audios:

 • Përmirësoni basin
 • Përmirësoni telefonatat
 • Audio dinamike

Duke marrë parasysh këtë, aplikacioni bëhet një element pothuajse i domosdoshëm për këtë qëllim, gjithmonë një vlerë e shtuar. Ne nuk kemi parë një gjurmë të një azhurnimi të mundshëm të softuerit, diçka që na ka befasuar duke marrë parasysh se ajo do të dalë relativisht shpejt.

Nga ana e saj, Gjetëm një përgjigje të mirë përsa i përket kontrollit të prekjes së kufjeve, diçka për t’u vlerësuar. Sidoqoftë, për shkak të dizajnit dhe peshës së tyre, ne nuk habitemi që pas shumë "trajtimesh" ata përfundojnë duke rënë nga veshi. Nëse jeni nga ata përdorues që keni probleme kur bëhet fjalë për të mbajtur kufje në vesh, këto Realme Buds Q2 nuk do të jenë tepër komode.

Kufjet do të lëshohen në Më 18 maj në pikën tuaj të zakonshme të shitjes dhe ata do të arrijnë me një çmim prej 29,99 euro, duke konkurruar drejtpërdrejt me produkte me kosto të ulët në tregun e kufjeve TWS. Ata duhet të marrin parasysh punën që Realme ka bërë me Buds Q2 që konsiderohen si një alternativë shumë interesante për shkak të vlerës së saj për para, natyrisht tingulli i tij korrespondon me produkte me çmim më të lartë edhe pse dizajni dhe materialet na kujtojnë qartë se është një produkt me kosto të ulët.

Sythat Q2
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
29,99
 • 60%

 • Sythat Q2
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: Maj 11 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 60%
 • Conectividad
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 70%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Operacion i mirë me prekje
 • Shoqëruar nga Realme Link
 • Çmim shumë i ulët me zë të mirë

Contras

 • Përdorni microUSB në mes të vitit 2021
 • Projektimi në vesh që tenton të bjerë
 • Ata ndihen me kosto të ulët pranë
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.