Syzet e reja të realitetit virtual të Google tani janë në dispozicion në Evropë

google-ëndërrim

Më 4 tetor, Google prezantoi rinovimin e syzeve të saj të realitetit virtual të kartonit, të pajtueshëm me pajisje të ndryshme dhe që na lejuan të zhytemi në realitetin virtual. Daydream View janë syzet e reja të Google të bëra prej plastike dhe të mbuluara me pëlhurë, me të cilat gjigandi i kërkimit dëshiron të popullarizojë realitetin virtual me një çmim të volitshëm. Por pak ose asgjë nuk do të merrni me syze që janë në përputhje vetëm me Pixel dhe Pixel XL të reja ndryshe nga modelet e mëparshme të kartonit. Këto syze janë tashmë në dispozicion në Mbretërinë e Bashkuar dhe Gjermani.

shikim ëndërr

Google dëshiron të marrë botën me Pixel dhe Pixel XL të reja por me sistemin e shpërndarjes që ai ka mbledhur, pak ose asgjë nuk do të arrihet. Hapja e dy dyqaneve, njëri në New York dhe tjetri në Londër nuk do ta bëjë terminalin të shet si hotcakes. Nëse dëshironi të shisni terminale si Apple ose Samsung, duhet të zgjeroni numrin e pikave të shitjes.

Ardhja e Daydreams në Dyqanin Google në MB dhe Gjermani Kjo mund të tregojë se Pixels të reja nuk do të vonojë shumë për të arritur ato vende, pasi nuk ka kuptim të fillosh të shesësh syze të realitetit virtual për një terminal që nuk është i disponueshëm në asnjë nga vendet ku mund të blihen.

Daydreams janë në dispozicion për shitje në Mbretërinë e Bashkuar për 69 paund, ndërsa në Gjermani do t'i gjejmë për 69 euro. Koha e vlerësuar e transportit është 2-3 javë. Ndoshta gjatë kohës së largimit djemtë nga Mountain View vendosni Pixel-in e ri të disponueshëm për përdoruesit në ato vendeAjo ka marrë vlerësime kaq të mira që kur embargoja e rishikimit e vendosur nga Google u hoq kur u huazohen terminaleve blogeve kryesore të teknologjisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)