Cilat janë bloget më të mira të IT dhe teknologjisë?

top-bloge

Shpatë cilat janë bloget më të mira një lëndë e caktuar është diçka shumë e vështirë për tu zbuluar; Ka bloge të stileve të ndryshme dhe secili lexues është një botë e ndryshme. Ju pëlqen një blog dhe shokut tuaj mund t’i pëlqen një krejtësisht tjetër dhe të dy shijet janë plotësisht të vlefshme dhe të respektueshme.

Këtë herë ne duam të flasim për teknologji dhe bloge kompjuterike, një temë ku ka padyshim oferta më e madhe. Kjo është logjike pasi normalisht që profili i njerëzve që zhvillojnë faqe interneti është zakonisht shumë teknik, kështu që është normale që teknologjia është diçka që ju pëlqen dhe për këtë arsye krijoni një faqe në internet për të folur në lidhje me hobi tuaj.

A janë të dobishme renditjet apo konkurset?

Për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje renditjet dhe konkurset zakonisht krijohen. Konkursi Bitacoras 2015 është duke u zhvilluar. Ky është një nga konkurset me më shumë reputacion (kolegët tanë nga Lajmet motorike ata fituan çmimi për blogun më të mirë motorik vitin e kaluar) që ekziston në Internet. Dhe vetëm ne ne jemi në pozicionin e 3-të në renditjen e Blogs të Teknologjisë kështu që nëse ju pëlqen faqja jonë në internet dhe doni të na mbështesni, ju duhet vetëm shkruani këtë lidhje y votoni për ne. Shtë e nevojshme të regjistroheni por mund ta bëni lehtë me llogarinë tuaj në Facebook ose Twitter.

shembull_buton_188

TOP 10 IT dhe bloge IT

Por përsëri në temën e blogjet më të mira të teknologjisë dhe veglave, secili person do të ketë mendimin e tij. Këtu do të vendosim zgjedhjen tonë. Shpresojmë të ju pëlqejë!

Engadget

xataka

Engadget është një nga bloget më të vjetër për teknologjinë. Ata kanë një ekip shumë të mirë të redaktorëve dhe gjenerojnë një vëllim shumë të lartë të lajmeve dite pas dite. Nëse juaji duhet të jetë në azhurnim me gjithçka që gatuan në teknologji në përgjithësi. pa dyshim që është një blog për tu marrë në konsideratë.

Lajmet e iPhone

aktual-iphone

Nëse ju pëlqen iPhone ose gjithçka që ka të bëjë me Apple, atëherë Lajmet e iPhone është një blog thelbësor për ju. Përveç blogut ata gjithashtu kanë një podcast për Apple e cila është një nga më të dëgjuarat në iTunes.

Gizmodo në Spanjisht

gizmodo

Gizmodo në spanjisht, Versioni Spanjoll i faqes së madhe amerikane është padyshim një nga bloget më të mirë në teknologji dhe vegla, kështu që nuk mund të mungojë as në listën tonë.

Mashable

i ndreqshëm

Mashable Shtë një faqe e shkëlqyer në anglisht që është një referencë në botën e teknologjisë. Nëse ju pëlqen të jeni në gjendje të azhurnoni me gjithçka që po ndodh në sektor dhe nuk keni problem të lexoni në anglisht, kjo është një faqe në internet që nuk mund ta humbni.

Android falas

android falas

Android falas është një blog i shkëlqyer për Android, smartphone, tableta, etj. Ka shumë informacione cilësore për të përfituar sa më shumë nga sistemi operativ celular i Google.

Androidsis

androidsis

Një faqe në internet që Ju nuk mund ta ndaloni vizitën nëse keni një terminal Android es Androidsis. Ata kanë shumë informacione rreth ROM-eve, lojërave dhe aplikacioneve Android. Cfare ka me shume ka një kanal në Youtube me shumë komente të produkteve.

omicron

omicron

omicron, është një faqe në internet e shkëlqyer në Spanjisht që adreson çështje që lidhen me teknologjitë më të fundit dhe në të cilat do të gjejmë shumë artikuj të orientuar në botën e shkencës ose në internet.

Prag

në prag

Një tjetër nga peshat e rënda në gjuhën angleze. Prag është një nga bloget më të mirë në lidhje me teknologjinë në një fushë shumë të përgjithshme që nga blogu merret me shumë tema të tjera si shkenca, dizajni, makinat, po, të gjitha nga pikëpamja teknologjike.

ZDNet

ZDNet

ZDNet është një nga faqet e internetit më me reputacion për çështje të teknologji për profesionistët e IT-së. Seksioni i tij i rishikimeve të produkteve teknologjike është një nga më të mirët që ekziston.

Engadget EN

Engadget

La Versioni spanjisht i Engadget është një tjetër nga ata bloge që nuk mund të mungojnë në këtë listë. Isshtë një nga standardet në sektor dhe të dy versionet në anglisht dhe spanjisht janë dy faqe me cilësi të lartë që nuk mund t'i humbni.

Dhe në fund

Epo këto kanë qenë tonat 10 bloge kryesore të teknologjisë. Ato nuk janë rregulluar në asnjë lloj mënyre pasi që të gjitha janë me cilësinë më të lartë dhe ne nuk do të ishim në gjendje të bënim një renditje të drejtë mes të gjithë atyre. Shpresojmë t'ju pëlqejnë!

Sigurisht, së fundmi, nuk mund ta harrojmë këtë blog; Lajmet e veglave është një blog i shkëlqyeshëm i teknologjisë që raporton çdo ditë për të gjitha më të fundit në teknologji dhe pajisje që nga viti 2006. Ne jemi një nga bloget më të vjetër në lidhje me teknologjinë në Spanjisht dhe ne premtojmë të vazhdojmë të japim shumë luftë në të ardhmen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

26 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i vendit mbajtës të Miguel Andres Delgado Cruz dijo

  Pershendetje mik, me pelqen shume blogu juaj, po filloj te krijoj blogun tim dhe punoj me google adsense dhe po kerkoj ofrues te tjere te reklamave me pagese qe mund ti perdor shikoj qe ne shtepine tuaj keni reklama nga kompani te tjera vec nga google, a mund të më ndihmoni duke më thënë pse Cilat janë ato dhe ku mund të regjistrohem që të mund të kem këtë lloj reklame. Faleminderit shume.

  1.    Michael Gaton dijo

   Përshëndetje Miguel Andres,

   Në rastin tonë ne përdorim reklama nga agjencitë e reklamave + marrëveshje private me klientë. Problemi është se ju mund të përdorni këtë lloj reklame vetëm nëse keni një trafik të madh dhe sipas asaj që tregoni duket se nuk është çështja juaj.

   Në vend të kësaj është më mirë të përdorni Google Adsense pa dyshim dhe disa lloj mjetesh plotësuese të tilla si Buysellads.com ose të ngjashme.

   Përshëndetje,

 2.   Taksi dijo

  Artikull shumë i mirë, të paktën ato janë portalet që azhurnohen më shumë.

 3.   katia montellanos dijo

  Shpjeguar shumë mirë, një nga më të mirat që kam lexuar.

 4.   Rodrigo Paredes dijo

  Post te mbare Informacion i saktë dhe i detajuar.

 5.   Santiago Montes dijo

  E shkëlqyeshme, vetëm informacioni që po kërkoja.

 6.   Maritza duran dijo

  Shkëlqyeshëm, më shumë blogerë si ju nevojiten.

 7.   Ivan dijo

  Unë do të doja të rekomandoja faqen më të lirë në laptopë tecoinfor.com

 8.   gerar dijo

  Unë u jap atyre një pëlqim për gjithçka që kapin

 9.   Marco Antonio Noriega-Ramirez dijo

  Marco Antonio Noriega Ramirez.- Teknologjia është rruga për zhvillimin e shoqërisë sonë.

 10.   Sergio Emilio Gallo Leon dijo

  Sergio Emilio Gallo Leon.- Teknologjia është magjepsëse.

 11.   Tabletë 10 inç dijo

  Faleminderit shumë për rekomandimet. Ajo që ndjek më shumë është Xataca, mendoj se është një nga faqet më të mira në spanjisht për teknologjinë. Pershendetje

 12.   Gjeneza e A dijo

  Teknologjia sot na ndihmon të kryejmë aktivitete të ndryshme në punën tonë, në akademi, në shëndetësi. etj falë teknologjisë janë zhvilluar shpikje të mëdha që janë të nevojshme për njerëzimin. Aq shumë ne studentët, teknologjia është delikate aq mirë, pasi që përmes kompjuterit ne mund të kryejmë aktivitetet dhe detyrat tona të ndryshme.

 13.   Joaquin Bresan dijo

  Informacion i mirë Faleminderit për shpërndarjen.

 14.   Mariana dijo

  Informacion interesant

 15.   NPC dijo

  Kontribut shumë i mirë. Në të vërtetë, këto janë portalet më të mira të teknologjisë dhe llogaritjes, megjithëse ka edhe bloge që përpiqen të ofrojnë informacione cilësore në këtë sektor, dhe unë shfrytëzoj rastin të përmend blogun tonë Net Punto Cero 😉 Përshëndetje

 16.   Okodia Translator Group dijo

  Përshëndetje! Ky artikull na ka ndihmuar shumë. Faleminderit shume. Ne zakonisht jemi të vetëdijshëm për revolucionet më të fundit teknologjike pasi që edhe pse ato kurrë nuk zëvendësojnë punën e profesionistit të përkthimit, ato zakonisht janë shumë të dobishme për ditë për ditë.

  Përshëndetje.

 17.   Sofi dijo

  Kontribut i mirë, faleminderit për ndarjen.

  Përshëndetje.

 18.   Riparimi i celularëve Murcia dijo

  Përshëndetje Miguel, personalisht lexoni Genbeta, TICbeat dhe Xataca, por gjithashtu, përveç pjesëmarrjes në forume.
  Përshëndetje!

 19.   Ian dijo

  hyrje e shkëlqyeshme, dhe për të gjithë ata që janë dashamirës të sigurisë kompjuterike këtu është një faqe në internet me një udhëzues të mirë mbi piraterinë etike -> cronicasethicalhacking.com

 20.   Më shumë informacion dijo

  Unë kam qenë duke kërkuar goxha pak për postime me cilësi të lartë ose postime në internet për këto tema. Googling Më në fund gjeta këtë blog. Duke lexuar këtë post, jam i bindur se kam gjetur atë që kërkoja ose të paktën kam atë ndjenjë të çuditshme, kam zbuluar pikërisht atë që më duhej. Sigurisht që do të sigurohem që mos ta harroni këtë blog dhe ta rekomandoni, kam ndërmend t'ju vizitoj rregullisht.

  të fala

 21.   Shtyllë dijo

  Më pëlqeu shumë, faleminderit për këtë artikull shumë interesant.

 22.   Shtyllë dijo

  Me pelqeu shume. Faleminderit për shpërndarjen

 23.   përshëndetje chedas dijo

  sy etieeee
  faleminderit që la këtë pjesë të blogut

 24.   hostes në Peru dijo

  faleminderit që la këtë pjesë të blogut

 25.   katerina dijo

  Artikull shumë i mirë, Teknologjia është rruga për zhvillimin e shoqërisë sonë.

bool (e vërtetë)