Të gjitha tiparet e Google Pixelbook filtrohen

Detajet e Google Pixelbook

Google vazhdon të provojë. Përveç basteve në smartphone, gjigandi i Internetit gjithmonë ka dashur të ketë një këmbë në sektorin e tableta dhe gjithashtu nga laptopët. Siç mund ta dini mirë, Chromebook janë ata laptopë që bazohen në cloud dhe ofrojnë një sistem operativ të bazuar në shfletuesin e kompanisë. Sot ka një ngjarje në Google. Y ndër pajisjet e pritura është Google Pixelbook, një kompjuter portativ karakteristikat teknike të të cilit janë zbuluar tashmë.

Laptopi, i cili gjithashtu do të bazohet në sistemin operativ në cloud, zvogëlon madhësinë e ekranit në krahasim me dy modelet e mëparshme. Në këtë rast po përballemi një model 12,3 inç dhe zgjidhja e tij mbetet për t'u konfirmuar. Mos harroni se dy modelet e mëparshme kishin rezolucione 2.560 x 1.700 pixel.

Specifikimet Google Pixelbook

Sa i përket fuqisë së këtij laptopi, sipas një rrjedhje nga një prej shitësve, ai do të bazohet në një procesor Intel Core i5. Gjithashtu, do të ketë tre versione të ndryshme. Sipas informacionit të publikuar do të ketë një Google Pixelbook me 128, 256 ose 512 GB hapësirë ​​ruajtëse të brendshme Nga ana tjetër, sasia e RAM-it që do të ketë dhe nëse 3 modelet do të kenë të njëjtën frekuencë të orës dhe të njëjtën sasi të RAM-it është gjithashtu për t’u kapur.

Më në fund, jSë bashku me Google Pixelbook, a majë shkruese-tregues për përdorim me ekranin prekës të fletores. Me sa duket, Google ka punuar në këtë pajisje shtesë për ta bërë shkrimin me dorë sa më normal që të jetë e mundur; domethënë duket se po shkruajmë në një fletore. Çmimi i aksesorit do të ishte rreth 99 dollarë. Gjithashtu, Google Pixelbook mund të ketë një çmim që do të fillonte nga 1.199 dollarë deri në 1.749 dollarë për diapazonin më të lartë, ndoshta një çmim shumë i lartë për një kompjuter që nuk ka një sistem operativ që i mbështet të gjitha aplikacionet e tij në shërbim Online.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)