Njihuni me EZVIZ eLIFE të re

Sot ne flasim për një nga pajisjet më në modë në kohët e funditMe Diçka e paimagjinueshme një dekadë më parë, por sot falë telefonave tanë inteligjentë dhe teknologjisë që ata kanë është gjithnjë e më e zakonshme. A kamera e mbikqyrjes wifi që ne mund të kontrollojmë 100% me celularët tanë, EZVIZ eLife.

Numëroni në shtëpi me një sistem sigurie nuk është i disponueshëm për të gjithëMe Shpenzimet e instalimit, për të mos përmendur tarifat mujore, shpesh as nuk lindin. Por ky koncept ka ndryshuar rrënjësisht kohët e fundit. Falë këtij lloji të pajisjeve, ne mund të mbështetemi një sistem modern sigurie pa pasur nevojë për një investim të lartë.

Kjo është kamera më e madhe e mbikëqyrjes së baterisë në treg

Ne gjetëm një aparat fotografik që mund ta përdorim sa më shumë për hapësirat e brendshme dhe të jashtme falë dizajnit të tij, cilësinë e materialeve të tij dhe rezistencën e tyre. e tij cilindrike  dhe ngjyrat e zgjedhura, gri dhe e zezë, ofrojnë një pamje të produkt cilësor, diçka që ne e vërtetojmë kur e mbajmë në duart tona. Ka një peshë, të cilën megjithëse mund të duket disi e lartë, ne mund ta konsiderojmë "normale" dhe kemi paqen e mendjes se mbahet në mënyrë perfekte me mbështetësen e vidhosur ose të magnetizuar.

Mund ta vidhosim në mur duke përdorur një mbështetje e magnetizuar i fuqishëm por i thjeshtë për tu instaluar. Pra, kur duhet të ngarkojmë baterinë, do të na duhet vetëm ta heqim nga magneti, ta lidhim për kohën e nevojshme me portën e tij USB Type C dhe të shijojmë edhe një herë autonominë e tij të jashtëzakonshme. Firma EZVIZ ofron mundësia e një karikuesi diellor që mund ta instalojmë pranë kamerës kështu që nuk do të kemi nevojë ta heqim atë në çdo kohë nga mbështetja e tij.

Si funksionon EZVIZ eLife?

El funksionimi të këtij lloji të kamerave është shumë më e thjeshtë nga sa mund ta imagjinojmëMe Në fakt, vështirë se kemi nevojë për një konfigurim të duhur, pasi faleminderit një Aplikacion super i plotë i dedikuar, mund ta përdorni që nga minuta e parë pa pasur njohuri paraprake. Rrjeti Wi-Fi në shtëpi Do të ndihmojë smartphone -in tonë, kudo që të jemi, të mbajë kontakte me kamerën gjatë gjithë kohës. Përmes komandave zanore nga pajisja jonë ne mund të aktivizojmë ose çaktivizojmë porositë, të luajmë një mesazh të regjistruar paraprakisht ose të bëjmë një kapje në kohën e dëshiruar.

Përmes aplikacionit dhe skanimi i kodit qr që e gjejmë në vetë kamerën mund ta shtojmëMe Dhe një herë në Aplikacion mund ta përdorim me kapacitet të plotë. Ne mund të bëjmë regjistrime edhe gjatë natës falë saj vizion nate me ngjyra të përparuara. Ne kemi tingull me dy drejtime kështu që falë mikrofonit dhe altoparlantit të tij ne mund të ndërveprojmë nga distanca. 

Merrni të EZVIZ eLIFE me çmimin më të mirë në Amazon

Çfarë ofron EZVIZ eLife?

Një nga karakteristikat që e bën EZVIZ eLife të dallohet nga konkurrenca e tij është ajo bateri e brendshme. Ne jemi më parë një nga opsionet e pakta që gjejmë në treg që mund ta përdorim pa kablloMe Ajo ka një bateri të 7800 mAh duke ofruar një të pabesueshme autonomia deri në 210 ditë nuk ka nevojë të ngarkoni. Pa dyshim, një jetëgjatësi e baterisë që shënon pikë për t'u bërë një opsion për t'u marrë parasysh.

Për më tepër, EZVIZ eLife ka një 32 GB memorie të brendshme ku mund të ruajmë imazhet në foto ose video që na duhen. Detektori juaj i lëvizjes dhe a teknologji e avancuar e ndjeshmërisë së formave njerëzore do të na bëjë të kemi kontroll absolut mbi shtëpinë ose biznesin tonë. Diçka që do të shmangë alarmet e panumërta të rreme nga kafshët ose nga lëvizja e pemëve nga era.

EZVIZ eLife është një mjet i shkëlqyeshëm për mbikëqyrje të një biznesi, zyre, depoje, shtëpie private ... Por ne nuk do të duhet të shqetësohemi për motin e keq ashtu siç është projektuar dhe përgatitur për t'i bërë ballë ujit dhe pluhurit dhe ka për të një Certifikimi IP66Me Cilësia e Regjistrimi i imazhit në HD të plotë Video në dispozicionin tonë në çdo kohë duke parë smartphone -in tonë.

La ndërveprimi midis EZVIZ eLife dhe telefonit tonë celular është i shpejtë dhe efikasMe Nëse kamera zbulon ndonjë lëvizje të dyshimtë, ajo automatikisht merr një fotografi dhe na dërgon një njoftim. Shumë ne mund të regjistrojmë një mesazh parandalues ​​në vetë kamerën dhe bëni që ky mesazh të luajë automatikisht ose të bëjë atë që themi në këtë moment të dëgjohet nga distanca. Alsoshtë gjithashtu e dobishme ta dini këtë Alexa mund të na ndihmojë për ta bërë edhe më të lehtë përdorimin.

Nëse në atë që po kërkoni një alternativë ndaj sistemeve të shtrenjta të sigurisë duke ofruar besueshmëri dhe performancë të lartë, pa shpenzuar një pasuri, EZVIZ eLIFE mund të jetë një opsion i mençur. Merrni për shtëpinë ose biznesin tuaj atë siguri shtesë që po kërkoni pa pasur nevojë për tarifa mujore, pa nënshkruar kontrata të qëndrueshmërisë dhe me operacion vërtet i thjeshtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.