Njihuni me kufjet e reja me Bluetooth Samsung Galaxy Buds

Prezantimi i sythave Galaxy

Ne kishim 20 shkurt të shënuar në kalendar për një kohë të gjatë. Sot më në fund ishte dita e Samsung dhe pritja ia vlente. Përveç që më në fund u takua me protagonistin e vërtetë të sotëm në versionet e ndryshme të disponueshme, Samsung Galaxy S10, nuk ishte aty pajisje të tjera të firmës që gjithashtu kishin rritur pritjet. Gjatë kësaj jave gjithashtu ishte folur shumë Kufjet e reja të Samsung. Por nuk ishte plotësisht e sigurt që do të kishim mundësinë t’i takonim këtë pasdite.

Pas shumë surprizave që ka sjellë ky format i ri i ngjarjes, ka pasur edhe hapësirë ​​për të Galaxy Buds të ri nga Samsung, kufjet më në fund janë të gatshme t'i qëndrojnë AirPod-ve të vetë Apple. Pa komplekse dhe duke e ditur që ato kanë përfitime mbi çdo model tjetër, ata kanë ardhur për të paraqitur një alternativë serioze në sektor.

Lajmet e prezantuara nga Galaxy Buds

Kufjet Galaxy Buds të Samsung dorëzojnë më në fund lajme interesante për sektorin, dhe ishte koha. Ata kanë qenë të parët që kanë arritur këtë vit dhe për atë arsye, dhe për shkak se është Samsung, ata do të jenë subjekti i të gjitha dritave. Qëllimi është që të bëjë një ndryshim me opsionet e disponueshme aktualisht në treg. Ne shohim se si Samsung vë bast për risitë, dhe ato demonstrojnë me fakte se ka ende vend për të. Mirë për Samsung.

Nuk është një risi dhe është diçka që tashmë ekziston në disa modele. Galaxy Buds kanë versionin më të fundit të lidhje Bluetooth 5.0.Një standard i pajtueshmërisë midis pajisjeve që e bën lidhjen të qëndrueshme dhe të vazhdueshme në çdo kohë. Samsung zgjedh të pajisë kufjet e saj të reja me të një nivel stabiliteti në lidhje që ofron përvojën më të mirë të përdoruesit e mundshme Rezultatet mbështesin këtë lidhje, dhe firma koreane e përshtat atë me modelin e saj të ri.

La karikimi pa tel Isshtë një nga cilësitë e filtruara përgjatë këtyre javëve. Më shumë pikë pozitive për këtë pajisje të shumëpritur që na pëlqyen shumë. Cfare ka me shume, Pas konfirmimit të karikimit të kundërt wireless në Samsung Galaxy S10 të njohur kohët e fundit, ata bëhen shoqëruesi ideal. Pasja e karikimit pa tel i bën ata një vegël tjetër e gjeneratës tjetër. Fjalët wireless blejnë më shumë kuptim.

Galaxy Buds me karikim wireless

Një risi në formën e përmirësimit është rritja e performancës së baterisë. Kufjet e reja Samsung kanë një Bateri 58 mAh çfarë premtojnë ata deri në 6 orë përdorim i vazhdueshëm. Shumë më tepër se paraardhësi i tij. Për më tepër, me një karikim i vetëm 15 minutësh në rastin e tij mund të kënaqemi një orë e gjysmë shtesë të autonomisë.

Ne kemi një prekni sipërfaqen e ndjeshme me të cilën ne mund të bashkëveprojmë për të kontrolluar muzikën dhe thirrjet. Përveç Asistent zëri Samsung, Bixby, Përfshihet në mënyrë që ata të mund të gëzojnë inteligjencën artificiale në maksimumin e aftësive të tyre.

Materialet dhe dizajni i nivelit të lartë

Samsung është përqendruar në ofrimin e një versioni të ri të kufjeve të saj pa tel që tejkalojnë për shumë arsye. Icon Xs nuk i arriti rezultatet e pritura nga prodhuesi. Dhe ideja është që kjo të mos ndodhë më. Pa qenë kufje me cilësi të dobët, shitjet e tyre nuk u larguan kurrë nga toka dhe ishte ngecur pothuajse nga fillimi i saj.

Autonomia ishte thembra e madhe e Akilit të Ikonës X. Megjithëse Të jetosh në kohë me lëshimin e AirPods nuk ishte e lehtë as. Tani me një model të rinovuar dhe shumë më të pajisur se kushdo, Samsung vendos të gjitha kartat në tryezë me kufjet më të plota në treg deri më tani.

Ne fillojmë nga rreth materiale me cilësi të lartëdhe ato përfundimet që përmbushin ato që mund të presim. Zgjedhja e ngjyrës është gjithashtu e mençur. Ngjyra e bardhë duket e mrekullueshme në këtë model kufjesh, dhe pamja e kutisë / ngarkuesit është shumë e habitshme. Mund t’i gjejmë në ngjyra të zeza, të bardha dhe të verdha.

Gonxhe të verdha të Galaxy

Kufjet kanë një format të quajtur intraurale, nga ato që janë pothuajse plotësisht brenda veshëve. Një format që ose e doni ose e urreni. "Ana e dobët" që ata zakonisht paraqesin është se niveli optimal i rregullimit është i vështirë për tu arritur për disa. Nuk vendoset në vesh në mënyrën ideale Possibleshtë e mundur që perceptimi i cilësisë që marrim nuk ka asnjë lidhje me atë që pajisja është e aftë të ofrojë.

Për të arritur një përshtatje të përsosur dhe për të shijuar tingullin që ata ofrojnë me gjithë shkëlqimin e tij, Samsung përfshin tre madhësi të ndryshme të "gomave"që hyjnë brenda vetë veshit. Një detaj që mund të bëjë ndryshimin midis një përvoje të shkëlqyeshme të përdoruesit dhe një mediokre.

Galaxy Buds është një rival superior ndaj AirPods

Për shkak të mungesës në gjithnjë e më shumë pajisje të portit të kufjeve 3.5 Jack,  Kufjet pa tela janë në kohët e fundit pajisja më e "domosdoshme". Të kesh kufje pa tel është diçka që ne i japim përparësi shumë aksesorëve të tjerë. Dhe nëse gjithashtu nuk na duhen kabllo për karikim, shumë më mirë.

Me modelet më të fundit të telefonave inteligjentë kërkohet një përshtatës i vështirë për të qenë në gjendje të përdorë çdo kufje. Duke marrë parasysh shkallën me të cilën zhvillohet tregu, kabllot po vjetrohen. Samsung bashkohet me këtë trend duke siguruar një model cilësor dhe me karakteristika të mjaftueshme për të mos pasur ndonjë kompleks.

Sythat e Galaktikës së Bardhë

Galaxy Buds largohen nga një dizajn shumë i kujdesshëm që shkon mirë nga shikimi. Megjithëse mund të themi se ato duken si shumë pajisje të tjera. Shtë vlerësuar që ata nuk kanë "frymëzim" në rivali kryesor për të mundur, AirPods. Prezantimi i një produkti unik dhe origjinal po bëhet gjithnjë e më i ndërlikuar, dhe Samsung ka bërë një përpjekje për ta arritur këtë.

Duke marrë parasysh specifikimet e tyre, modelin e tyre dhe gjithçka që ata janë të aftë të ofrojnë, mund ta themi atë AirPods nuk e mbajnë më fronin. Nëse do ta kishin ndonjëherë. Për më tepër, është e rëndësishme të dimë që çmimi i këtyre kufjeve të reja do të jetë nën atë që mund të presim. Çmimi i tij do të jetë 130 dollarë, poshtë asaj që kushton modeli aktual i AirPods.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.