Tani mund të bllokoni Mark Zuckerberg në Facebook

Rrjeti social Facebook është bërë një pikë takimi ku çdo muaj më shumë se 2.000 milion njerëz mblidhen së bashku për të shprehur veten, për të ndarë përvojat e tyre ose fotografitë ... Aktualisht Facebook është larg nga të qenit ajo që ishte në fillim, pasi që i është dashur të përshtatet nevojat e reja të përdoruesve duke kopjuar haptazi konkursin, ose në Twitter ose Snapchat kryesisht.

Praktikisht që kur u krijua rrjeti social, llogaria e Mark Zuckerberg është bërë një nga më të ndjekurat dhe pak pasi u martua me Piscilla Chan, ajo gjithashtu është bërë një nga më aktivet dhe më të ndjekurat nga përdoruesit. Por nëse herë pas here jeni lodhur duke lexuar postimet e tyre, Ju nuk keni pasur mundësinë t'i bllokoni ato përkohësisht, vetëm mund t'i hiqni ndjekjen e tyre.

Deri më tani, nëse do të donit të bllokonit secilën nga dy llogaritë, Facebook do të na tregonte një mesazh që na informonte se një problem ishte bllokuar me Mark Zuckerberg dhe duke na kërkuar që të provojmë përsëri më vonë. Padyshim, sipas BuzzFeed News, nuk ishte një problem funksional, por të dy llogaritë, Zuckerberg dhe Priscilla ishin të vetmit që nuk mund të bllokoheshin.

Për fat të mirë, kjo tashmë ka hyrë në histori dhe ne mund t'i bllokojmë të dy llogaritë në mënyrë që afati kohor të ndalet duke na treguar secilën nga historitë që ata botojnë. Është gjithashtu mundësia për të ndaluar ndjekjen e tyre drejtpërdrejt, por nëse jeni përdorues të Facebook-ut, sigurisht që ndiheni mirë që ndjeheni me mundësinë e të qenit në gjendje të bllokoni llogarinë e rrjetit më të rëndësishëm social në botë. Për momentin dhe siç pritej, media të ndryshme kanë kontaktuar Facebook për të pyetur në lidhje me këtë ndryshim, por tani për tani askush nuk ka marrë një përgjigje zyrtare.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Imazhi i mbajtësit të vendit të Carlos Arroyo dijo

    E shkëlqyeshme tani ai nuk do të më spiunojë më: ​​v