Tani Apple Music është më e lirë me një pajtim vjetor

Kanë kaluar gati dy vjet që kur kompania Cupertino vendosi të revolucionarizojë përsëri skenën muzikore dhe megjithëse transformimi nuk mund të barazohet me vetë atë revolucion që çoi në lindjen e iPd dhe iTunes në fillim të shekullit XNUMX, është e vërtetë duke marrë

Në vetëm dy vjet (ato do të mbahen të Premten e ardhshme, 30 Qershor), Apple Music ka arritur të fitojë të paktën 30 milion përdorues, ka vendosur një politikë të "ashpër" të lëshimeve ekskluzive dhe, më e rëndësishmja, ka bërë presion për çmimet. Po, çuditërisht Apple Music nisi një plan familjar më të lirë sesa konkursi dhe tani, ajo është kthyer me një pajtim vjetor për çmimin prej dhjetë muajsh.

Apple Music tani është edhe më e lirë

Nëse jeni tashmë përdorues të Apple Music, aktualisht do të paguani 9,99 € në muaj për një pajtim individual, ose 14,99 € në muaj për një pajtim familjar që lejon deri në gjashtë anëtarë. Nëse jeni me fat që të jeni student, atëherë mund të jeni duke shijuar opsionin më të lirë të mundshëm, 4,99 € në muaj. Por tani, Apple ka zgjeruar ofertën e saj me një plan të ri vjetor gjë që do të jetë me interes të madh për ata që hasin situatën e parë.

Plani i ri vjetor Apple Music Ka një kosto prej 99 €, e cila përfaqëson një zbritje të përafërt prej 17,41%, ose marrjen e dy muajve falas në vit, siç preferoni ta shihni. Opsioni i ri mund të kontraktohet në të njëjtën mënyrë si plani individual, pasi që në fakt, ai është një plan individual me një mënyrë tjetër pagese, dhe do të rinovohet automatikisht vit pas viti, përveç nëse e çaktivizoni shprehimisht këtë mundësi.

Pra, me këtë opsion të ri, Apple Music tani kushton 8,25 € në muaj, në vend të 9,99 € të planit individual mujor të këtij shërbimi dhe gjithashtu të konkursit si Spotify, i cili tashmë mund të planifikojë një lëvizje të re me të cilën do të kundërshtojë.

E vërteta është se plani i ri vjetor Apple Music për 99 € nuk është i ri, pasi ekzistonte mundësia për ta blerë atë përmes një karte dhuratë. Ajo që tani ndryshon është mënyra e pagesës, shumë më komode.

Pse nuk shfaqet opsioni i pajtimit vjetor për Apple Music?

 

Shumë prej jush ndoshta po pyesin se cila është arsyeja pse, kur shkoni të merrni me qira shërbimin Apple Music nga iPhone, iPad ose nga iTunes, e vetmja gjë që shfaqet është e mëposhtme:

Siç mund ta shihni në pamjen e ekranit që keni në këto fjalë, kur jeni pajtuar në Apple Music, tregohen vetëm tre opsionet e përmendura në fillim: Plani Individual prej 9,99 € në muaj, Plani Familjar (deri në gjashtë anëtarë) për 14,99 € për muaj, dhe Plani i Studentit për 4,99 € në muaj. Ky ka një shpjegim të thjeshtë: plani i ri vjetor Apple Music për 99 € në muaj është i disponueshëm vetëm për pajtimtarët aktualë të shërbimit të muzikës streaming Apple Music. Me fjalë të tjera, nëse nuk jeni aktualisht përdorues i Apple Music, aplikacioni Music do t'ju lejojë të bëni vetëm ndonjë nga tre pajtimet "normale", por jo pajtimin e ri vjetor. Prandaj, nëse tashmë e shijoni Apple Music me një plan individual, tani mund të kaloni në modalitetin e ri vjetor dhe kështu të merrni ekuivalentin e dy muaj muzikë falas çdo vit.

Dhe në rast se nuk jeni përdorues i Apple Music (siç është rasti im, prandaj unë ju kam treguar pamjen e mëparshme të ekranit), së pari duhet të merrni një pajtim (nga 0,99 € tre muajt e parë nëse jeni i ri), dhe më pas ndryshoni modalitetin e zgjedhur për opsionin e ri vjetor.

Nëse planifikoni të përdorni Apple Music si shërbimin tuaj kryesor muzikor nga tani e tutje, plani vjetor është padyshim opsioni më i mirë, përveç nëse mund të krijoni një grup familjar ose mund të përfitoni nga avantazhet e të qenit student.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.