Tastiera HyperX Alloy Core dhe miu Pulsefire Core, shokë të përsosur të lojërave [SWEEPSTAKES]

Aksesorët e emëruar Lojrave janë një produkt që kërkohet gjithnjë e më shumë nga ata që kalojnë ditë të gjata argëtimi para monitorit, prandaj, një mi i mirë dhe një tastierë e specializuar janë elementë thelbësorë për të marrë rezultate të mira në pasditet tona të gjata të betejës dixhitale. HyperX Ajo ka ofruar produkte cilësore për më shumë lojtarë për vite me radhë, dhe këto që ne analizojmë sot janë dy ato themelore që nuk mund të mungojnë në konfigurimin tuaj.

Ne ju tregojmë tastierën Alloy Core dhe miun e lojërave Pulsefire Core nga HyperX, në mënyrë që të tregoni aftësitë tuaja me mjetet më të mira. Sikur të mos ishte e mjaftueshme, për më tepër ju mund t'i merrni plotësisht falas me këtë lotari që ne po bëjmë për ju, a do ta humbisni?

Kohët e fundit kemi arritur në 10.000 abonentë në YouTube, ku mund të gjeni analizat dhe mësimet tona më të mira, kështu që ne kemi vendosur ta festojmë me të gjithë ju me dorën e HyperX, firma donte të bashkëpunonte duke na ofruar një tastierë Bërthama e aliazhit dhe një mi Pulsefire Core, dy nga produktet e tij më thelbësore për një konfigurim të mirë, kështu që ne ju lëmë këtu analizën e secilit prej këtyre produkteve, dhe mbi të gjitha Ju ftojmë të merrni pjesë në lotari dhe ju lëmë nën kushtet e pjesëmarrjes:

 • Ndiqni së pari HyperX dhe ActualidadGadget në Twitter
 • Abonohuni në kanalin YouTube të ActualidadGadget
 • 3 Jepni RT cicërimës së barazimit
 • Komenti i 4 -të me hashtag #HyperXActGadget
 • 5 Ju do të fitoni një pjesëmarrje shtesë nëse komentoni videon

Po përballemi me një barazim kombëtar, fituesi duhet të ketë vendbanim në territorin kombëtar (Spanjë). Ne do t'i ofrojmë fituesit si në komentet e videos në YouTube ashtu edhe përmes llogarisë sonë në Twitter. Fituesi i shortit do të shpallet në RRSS dhe kanalin tonë më 10/09/21 në orën 12:00.

Tastiera HyperX Alloy Core

Kjo tastierë membranore HyperX ka disa përmasat 443,2 milimetra e gjerë; 175,3 milimetra të thella dhe 35,6 milimetra të larta, ne gjejmë kështu një tastierë me madhësi të plotë, domethënë midis 104 dhe 105 çelësa sipas standardeve të tregut. Në lidhje me pesha, pak më shumë se një kilogram për ta vendosur mirë në tryezë (konkretisht 1.121 gram).

Ne po flasim për një tastierë me një kabllo të thurur, e cila ka një gjatësi prej 1,8 metra, mjaftueshme për të qenë në gjendje të "fshehim" kabllot siç duhet nga konfigurimi ynë dhe t'i bëjmë sa më të lehta.

Lidhur me specifikimet teknike, kujtojmë se është një tastierë membranore, ka një lidhje USB 2.0 dhe një shpejtësi votimi prej 1.000 Hz. Viousshtë e qartë se ai ka një sistem anti-fantazmë me shumë çelësa dhe në të njëjtën kohë ka çelësa të dedikuar për kontrollin e multimedias.

Ne kemi një "mënyrë loje" për të maksimizuar veçoritë, dhe si çdo tastierë e mirë Lojrave membrana, ne po përballemi me një tastierë që është rezistente ndaj derdhjes së lëngjeve. Ne gjithashtu kemi një seri butonash për qasje të shpejtë që na lejojnë të rregullojmë shkëlqimin, mënyrat e ndriçimit dhe mënyrën e lojës, diçka që ne e vlerësojmë kur bashkëveprojmë me menutë e ndryshme për të kursyer kohë.

Ne madje mund të bllokojmë tastierën, nëse dëshirojmë. Ka një shirit të lehtë me gjashtë efekte të paracaktuara në krye: Cikli i ngjyrave, vala e spektrit, frymëmarrja, e ngurtë, pesë zona dhe aurora. E gjithë kjo ndriçim nga ana tjetër transferohet në zonën kryesore, e cila kështu ndizet në mënyrë homogjene, por nëse preferojmë, përmes softuerit ne mund të rregullojmë në mënyrë të pavarur çelësat. pesë zona shumëngjyrëshe.

Duke qenë një tastierë membranore, ajo ofron një përgjigje të mirë dhe natyrisht një ndryshim i dukshëm nga tastierat mekanike, fakti që është jashtëzakonisht i qetë. Në të njëjtën mënyrë, udhëtimi i çelësave është shumë i ngjashëm me atë të tastierës mekanike dhe ka një përgjigje mjaft të shpejtë. Kjo tastierë, përveç përputhshmërisë me Windows, Isshtë në përputhje me PS4, PS5, Xbox Series X / S dhe Xbox One. Pa dyshim, një alternativë shumë interesante që është rreth 50 euro në faqen zyrtare të HyperX dhe daljet e zakonshme.

Miu HyperX Pulsefire Core

Miu është po aq i rëndësishëm ose më shumë se një tastierë e mirë, kështu që tani ne vazhdojmë të analizojmë shoqëruesin e përsosur, Pulsefire Core nga HyperX. Ne kemi një mi simetrik ergonomik që ka dimensione të 119,3 milimetra në gjatësi, me 41,30 milimetra në lartësi dhe 63,9 milimetra në lartësi. Pesha, nëse nuk llogarisim kabllo është 87 gram, me kabllo shkon deri në 123 gram, kështu që ky mi është relativisht i lehtë brenda segmentit të tij.

Kabllo, detaj i rëndësishëm, 1,8.shtë e gjatë XNUMX metra, të jemi në gjendje të fitojmë lëvizshmëri dhe të përshtatemi lehtësisht me nevojat e konfigurimit tonë. Ky kabllo USB është i teknologjisë 2.0.

Trajtoni performancën me sensorin Pixart PAW3327 me një rezolucion prej 6.200 dpi dhe një seri paravendosjesh me butonin e lartë 800/1600/2400 dhe 3200 dpi sipas shijes së secilit përdoruesMe Shpejtësia është 220 IPS dhe nxitimi maksimal është 30G. Le të xhirojmë gjithsej 7 butona, të cilët garantojnë një jetëgjatësi të përafërt prej 20 milion klikimesh.

Dritat nuk mund të mungonin LED RGB me një zonë ndriçimi dhe katër nivele shkëlqimi kështu që ne mund ta rregullojmë atë sipas shijeve ose nevojave tona. Nga ana e saj, ajo ka një Shkalla e votimit 1000 Hz dhe një format të dhënash të 16 bit / aks. Ashtu si me tastierën e mëparshme, ky mi është i pajtueshëm me PC, si dhe PS5, PS4, Xbox Series X / S dhe Xbox One, kështu që përputhshmëria nuk duhet të jetë një çështje.

Ne kemi një seri patina me madhësi të spikatur dhe që gjithashtu kanë pjesë këmbimi në vetë kutinë. Njësoj si tastiera, shkarkoni softuer falas HyperX Genuitet Do të na lejojë të kryejmë çdo rregullim, veçanërisht në personalizimin e ndriçimit. Shtatë butonat e tij janë gjithashtu plotësisht të programueshëm. Nga ana e tij, miu ka një çmim mjaft të moderuar që do të qëndrojë në afërsisht 35 euro në faqen zyrtare të HyperX dhe shitore të tjera.

Kombinimi ideal i tastierës dhe miut për shumicën e lojtarëve me çmime shumë të arsyeshme, Çfarë prisni për të marrë pjesë në lotarinë tonë dhe për të marrë këtë paketë krejtësisht falas të tastierës dhe miut? Mos e humbisni këtë shans.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Asgor dijo

  Pjesëmarrja në shorte