Nis tastiera e Google Gboard për pajisjet Android

Po, mund të duket e çuditshme, por kjo tastierë që ekziston për një kohë për përdoruesit e pajisjeve me një sistem operativ iOS, sapo ka mbërritur për përdoruesit e Android. Ky është një tastierë që shton një pjesë të mirë të ekstra në tastierën origjinale të smartphone-it tonë dhe pa dyshim rekomandohet shumë ta provoni për sasia e funksioneve që shton. 

Vendosni GIF në mesazhe, 3 gjuhë të njëkohshme për parashikim, motorin e vet të integruar të kërkimit, sugjerimet e kontaktit ose shkurtesat. Esto janë vetëm një pjesë e opsioneve të shtuara nga kjo tastierë e shkëlqyeshme që u lëshua fillimisht për përdoruesit e iOS dhe tani është në dispozicion për përdoruesit e Android, edhe pse është e vërtetë që ju duhet të shkarkoni APK direkt pasi nuk është në dispozicion. zyrtarisht i disponueshëm në Google Play .

Përveç këtyre përmirësimeve, ajo që kemi është një riemërtimi dhe ndryshimi i ikonës së aplikacionit për të përputhur aplikacionin e disponueshëm në iOS, duke mbetur në Gboard dhe gjithashtu duke shtuar rregullimet tipike të defekteve në aplikacion. Kjo është lidhja e shkarkimit APKMirror dhe të jeni të sigurt, është një shkarkim plotësisht i sigurt.

Ishte mjaft e çuditshme për ne të shihnim që ky aplikacion në pajisjet iOS dhe të mos e shihnim atë në pajisjet Android, por tani ky azhurnim i ri ka mbërritur për të përfshirë përfitimet e një prej tastierave më të mira që kemi parë dhe përdorur. Versioni i ri është 6.0.65 dhe Isshtë e vlefshme vetëm për procesorët ARM 64-bit me versionin Android 5.1 ose më të lartë. Nëse kemi të instaluar në pajisjen tonë versionin e mëparshëm, do të mund ta instalojmë sikur të ishte një azhurnim normal.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.