Razer Blade Stealth dhe Razer Core V2, rezultati i fundit në lojëra

Zbulohen detajet e Razer Blade Stealth dhe Razer Core V2 të ardhshëm

Adhuruesit e lojërave video janë me fat sepse kohët e fundit janë zbuluar pajisjet e reja nga një prej kompanive që i kushtojnë më shumë vëmendje sektorit të lojrave në të gjithë botën: Razer.

Bastet e tilla i referohen a edicioni i ri i Razer Blade Stealth 2017 (varianti i përmirësuar i modelit të mëparshëm) dhe Razer Core V2, gjenerata e dytë e GPU-së së jashtme të markës.

Razer Blade Stealth 2017

El Razer Blade Stealth 2017 është një variant i katër bërthamorë të modelit origjinal që, këtë herë, do të dalë në treg me një Procesori Intel Core i7-8550U i gjeneratës së XNUMX-tën dhe një bateri jeta e të cilit është zgjatur.

Zbulohen detajet e Razer Blade Stealth dhe Razer Core V2 të ardhshëm

Në Razer Blade Stealth 2017, i cili integron një ekran dhe cilësi 13 inç Quad HD + Me një rezolucion prej 3200 x 1800 pikselë, kompania ka përfshirë një Paneli i ekranit prekës IGZO me ngjyrë 100% sRGB. Kjo pajisje funksionon me shpejtësi Turbo Boost deri në 4 GHz e cila shoqërohet me 16 GB memorje kujtesë e sistemit me dy kanale, një memorie që, sipas Razer, ka për qëllim të përdoret për "shumë detyra ekstreme".

Min-Liang Tan, Bashkëthemelues dhe CEO i Razer, tha që “Inxhinierët tanë kanë bërë diçka vërtet të mrekullueshme me Blade Stealth të ri duke rritur ndjeshëm fuqinë dhe duke zgjatur jetën e baterisë. Blade Stealth i ri është laptopi më i plotë Windows ndonjëherëe, dhe mund të mbingarkohet me ndihmën e Razer Core V2 të ri.

Razer Core V2

Zbulohen detajet e Razer Blade Stealth dhe Razer Core V2 të ardhshëm

El Razer Core V2 është gjenerata e dytë e GPU-së së jashtme të markës, një pajisje që ka aftësinë të funksionojë në GPU si seritë GeForce 10 të NVIDIA dhe seritë Radeon 500 të AMD (me XConnect). Razer Core V2 fuqizon GPU-në me një i furnizuar me energji elektrike 500W ndërsa përpunon grafikë për një kompjuter portativ të lidhur në Thunderbolt 3 (USB-C).

Razer Core V2 ka kontrolluesin e vet të brendshëm me linja të ndara për grafikë dhe pajisje të lidhura, katër porta USB 3.0si dhe një single Porti Gigabit Ethernet. Dhe e gjithë pajisja është bërë prej alumini me precizion të bluar CNC.

Razer Blade Stealth 2017 do të jetë në dispozicion menjëherë me një çmim prej 1700 dollarë përmes dyqanit online Razer në Shtetet e Bashkuara, Franca, Kanada, Mbretëria e Bashkuar dhe Gjermania. Razer Core V2 do të "dërgohet së shpejti" dhe do të kushtojë afërsisht $ 500, gjithashtu nga dyqani në internet Razer.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)