Telefoni Surface mund të montojë një Snapdragon 835

microsoft

Disa ditë më parë Satya Nadella konfirmoi se ata ishin duke zhvilluar një smartphone të ri me Windows 10 Mobile, të cilin nuk do ta lançonin derisa të ishin plotësisht të gatshëm dhe që do të befasonte më shumë se një me dizajnin, fuqinë dhe performancën e tij. Sigurisht, askush nuk dyshon se ai po fliste për atë që pritej Telefon Sipërfaqja që do të kishte fuqi të madhe dhe një dizajn shumë të ngjashëm me atë të pajisjeve sipërfaqësore.

Thashethemet në lidhje me pajisjen e re mobile Redmond vazhdojnë dhe orët e fundit ka dalë se Mund të montoja një procesor Snapdragon 835, të njëjtin që mund ta gjenim edhe në Samsung Galaxy S8.

Rrjedhja është zbuluar nga Përdoruesi i energjisë Nokia , i cili ka goditur në më shumë raste me këtë lloj thashethemi. Sipas këtij mediumi Microsoft do të punojë në dy prototipa të Surface Phone, i cili në të dy rastet do të montojë të njëjtin procesor, megjithëse në një rast do të kishte 4 GB dhe në një tjetër me 6 GB RAM.

Për momentin dhe fatkeqësisht kemi folur për Surface Phone për një kohë të gjatë, por për momentin nuk ka asnjë datë referimi për ardhjen e tij të mundshme në treg. Në fillim, u bisedua për mesin e vitit 2016, por duke parë që viti po mbaron duket se nuk do ta shohim smartphone-in e pritur të Microsoft-it deri në mes të vitit 2017. Sigurisht, shpresojmë që pritja t’ia vlejë dhe më në fund do ta shohim një pajisje mobile me Windows 10 Mobile që mund të qëndrojë përballë terminaleve të mëdhenj në treg.

A mendoni se Surface Phone do të arrijë një vend të rëndësishëm në treg kur të arrijë në treg në një mënyrë zyrtare?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   rodo dijo

    A ka blerë dikush një celular të papërfunduar?

bool (e vërtetë)