TV më të mirë të vitit 2016

TV më të mirë të vitit 2016

Shumica nga të gjithë na pëlqen të jemi në gjendje të shijojmë filmat, serialet dhe sportet tona të preferuara në një TV të mirë në shtëpi, me një ekran të madh dhe cilësi të mirë të figurës dhe zërit, por nuk jemi të gatshëm ta lëmë kartën tonë të kreditit duke u dridhur. Për fat të mirë, televizionet janë një kategori produkti që ne nuk e rinovojmë çdo vit, siç ndodh shpesh me telefonët inteligjentë, por i blejmë ato me qëllim të një cikli jetësor prej pesë deri në dhjetë vjet. Dhe kjo na jep një avantazh të madh përtej faktit se, duke përjashtuar tragjedinë, do të duhet shumë kohë për të investuar përsëri në një televizion.

Kjo avantazh nuk është askush tjetër veçse pushteti shijoni një TV me cilësi të lartë me një çmim të favorshëm, dhe për këtë, diçka aq e thjeshtë sa shikimi i televizioneve që dolën vitin e kaluar. Në përgjithësi, ndonjë nga televizionet më të mira të vitit 2016 ata kanë pak ndryshim me modelet që u shfaqën këtë vit, megjithatë, ne mund të kursejmë një para të mirë, që për shembull, mund të alokojmë për të blerë një sistem zanor, një lojtar të ri BluRay, të na paguajnë një pjesë të mirë të pagesave mujore të Netflix, ose çfarëdo që të ndihet si ajo. Pra, për t'ju dhënë një dorë në misionin tuaj të ri, sot ne ju sjellim një përzgjedhje me disa prej tyre televizionet më të mira të vitit 2016 çmimi më i mirë.

Sony ZD9

Ne fillojmë me këtë Sony ZD9, një televizion i disponueshëm në madhësi të ndryshme të ekranit (65, 75 dhe 100 inç), kështu që nuk është i përshtatshëm për dhoma të vogla. Bëni kujdes, sepse çmimi i tij është i lartë, por edhe cilësia e tij. Numëro me një dizajn shumë i zoti dhe elegantRezolucion 4K në përputhje me HDR, Sistemi i ndriçimit Drita Master Backlight, X1 Procesor ekstrem i imazhit, hajde, do të shijoni cilësinë më të mirë të imazhit. Përveç kësaj, ajo integron Android TV në mënyrë që të mund të përfitoni nga shumë aplikacione.

Sony ZD9 TV më të mirë

Panasonic TX-40DXU601

Me dimensione më modeste kemi televizionin Panasonic TX-40DXU601, një pajisje me të Ekran dhe rezolucion 40 inç IPS i aftë të arrijë 4K UHD 3.840 x 2.160 piksel. Sigurisht, dizajni gjithashtu tërheq vëmendjen tonë, me korniza shumë të hollë dhe këmbë shumë të bukura të pllakosura. Sigurisht, ndryshe nga ai i mëparshmi, ky model nuk është i pajtueshëm me përmbajtjen HDR, por megjithatë, cilësia është tepër e mirë, përfshin Firefox si një sistem operativ për Smart TV dhe ka një numër të mirë dhe larmi të lidhjeve USB, HDMI, Ethernet dhe më shumë.

Panasonic TX-40DXU601

Samsung UE49KS8000

Ne do të shkojmë në Korenë e Jugut për të folur në lidhje me këtë Samsung UE49KS8000, një televizion me të Ekran 49 inç (gjithashtu i disponueshëm në 55 dhe 65 inç) me rezolucion 4K UHD, Teknologjia Quantum Dot Color, sistemi HDR 1000 që, së bashku, na siguron cilësi të pakrahasueshme të imazhit, me zezakë mjaft të thellë, ngjyra shumë të gjalla dhe të gjalla ...

Sistemi smart TV ka sistemin operativ Tizen OS (nga vetë shtëpia), dhe gjithashtu ka një larmi dhe sasi të gjerë të lidhjeve në mënyrë që të mund të lidhni pajisjet tuaja të tjera: HDMI, USB, WiFi, Ethernet ...

Samsung UE49KS8000

LG OLED65E6V

Një tjetër mundësi e shkëlqyeshme me cilësi të lartë është kjo Nuk u gjet asnjë produkt., një televizion me Ekran OLED 65 inç dhe një rezolucion të shkëlqyeshëm 4K UHD me sistemin Dolby Vision HDR. Falë këtij paneli, zezakët do të jenë më të thellët që keni parë ndonjëherë, hijet do të përcaktohen mirë dhe ngjyrat do të jenë tepër të gjalla dhe të gjalla.

Shtë gjithashtu një televizion jashtëzakonisht i hollë i cili gjithashtu ka një sistem të mirë zanor të dizajnuar nga Harman Kardon, një mori lidhësish dhe Smart TV me sistemin operativ webOS. Sigurisht, çmimi i tij është ende i ndaluar për shumë përdorues.

LG OLED65E6V

Sony KDL-40WD650

Ne vazhdojmë në zgjedhjen tonë të TV-ve më të mirë të vitit 2016 me këtë Sony KDL-40WD650, një televizor i fuqishëm dhe elegant, dhe jo ato që ofrojnë një çmim më të lirë dhe më interesant. Ajo ka një Ekran 40 inças me rezolucion Full HD 1.920 x 1.080 pikselë me sistemin Motionflow XR + dhe procesorin e imazhit X-Reality Pro, një mori emrash të çuditshëm që përkthehen në cilësi të shkëlqyera të fotos për dhomën e ndenjes ose dhomën e gjumit.

Su imazhi është i qartë, i mprehtë, me të bardhë të pastër, të ndritshëm dhe zezakë të qëndrueshëm, të thellë. Dhe e gjithë kjo pavarësisht se nuk ka rezolucion 4K.

Sony KDL-40WD650

Gjithashtu thekson saj dizajn, bukur, elegant, shumë tipike për Sony japonez. Duke mos harruar dy portat e saj USB, hyrjen e saj Ethernet, dy portat e saj HDMI, WiFi të integruar dhe sistemin Smart TV.

Samsung UE55KS7000

Ne vazhdojmë me një model tjetër të televizionit koreano-jugor, ky Samsung UE55KS7000, një TV fantastik me ekran 55 inç 4K UHD 3.840 x 2.160 piksel me sistem HDR që gjithashtu përdor teknologjinë Ngjyra kuantike e pikave, çfarë përkthehet në më shumë se një miliard ngjyradhe a imazh i qartë, i pastër, i mprehtë, i përcaktuar shumë mirë, me ngjyra të gjalla, të bardha të shkëlqyera dhe zezakë spektakolarë.

Samsung UE55KS7000

Dhe si zakonisht në firmë, lidhësit shquhen si në larmi ashtu edhe në sasi (USB, HDMI, Ethernet ...), gjithashtu ka lidhje të integruar WiFi dhe Smart TV me sistemin operativ Tizen OS.

LG OLED55C6V

Ne përsërisim markën dhe vendin sepse përsëri duhet të përmendim një TV LG të Koresë së Jugut, këtë herë modelin LG OLED55C6V, një pajisje që përfshin një panel të madh me teknologji LG OLED dhe një madhësi prej 55 inç. Eshtë e panevojshme të thuhet, ky është një televizion për ata që nuk vendosin për asgjë, por duan cilësi më të mirë të mundshme të imazhit. Kjo është arsyeja pse, falë teknologjisë OLED, ju do të jeni në gjendje të përjetoni të zezë aq të thellë sa nuk i keni imagjinuar kurrë më parë, mprehtësi dhe qartësi të habitshme dhe ngjyra të gjalla, rrezatuese, të gjalla. Sigurisht, ajo ofron Rezolucioni 4H UHD me mbështetje për përmbajtjen HDR Dolby Vision, kështu që tani të mund të shijoni cilësinë më të lartë të serialeve dhe filmave tuaj të preferuar.

LG OLED55C6V

Përveç kësaj, ky TV LG OLED55C6V gjithashtu ofron mundësi të gjera të lidhjes (Ethernet, WiFi, tre porta USB, tre lidhje të tjera HDMI) kështu që të mund të lidhni shumë pajisje.

Samsung UE65KS9000

Dhe ne vazhdojmë pa lëvizur nga kufijtë e Koresë së Jugut për të cituar një model tjetër Samsung dhe kjo është se kjo firmë, së bashku me LG, ju shihni që ata e marrin tortën në terma të televizioneve më të mira.

Këtë herë do t'i referohemi Samsung UE65KS9000, një «super TV» për të cilin do të duhet të keni një dhomë të mirë të ndenjes pasi përbëhet nga një dhomë e madhe Ekran 65 inç dhe rezolucionin 4K UHD pajisur me teknologjinë më të mirë të imazhit në kompani: teknologji Ultra e zezë që shmang reflektimet, teknologjinë, Ngjyra kuantike e pikave për të cilin kemi folur tashmë më lart, sistemi Ndriçues i Peakut të Avancuar për të arritur shkëlqim vërtet spektakolar, motorin shkallëzues Motori i Ripërtëritjes SUHD i cili është përgjegjës për përmirësimin e cilësisë dhe rezolucionit të imazhit kur ka rezolucion të ulët dhe, natyrisht, sistemin HDR 1000.

Samsung UE65KS9000

Dhe e gjithë kjo në lidhje me një spektakolare paneli i lakuar që do t'ju ofrojë një përvojë më personale, më të plotë dhe investuese dhe që mund të zgjeroheni falë lidhjes WiFi dhe Ethernet, ose tre portave të saj USB dhe tre lidhësve të saj HDMI.

Oops, gati e harrova! Me Samsung UE65KS9000 mund të shijoni gjithashtu shumë nga aplikacionet tuaja të preferuara sepse sistemi Smart TV Ka sistemin operativ Tizen OS.

Philips 43PUH6101

Por jo të gjithë në aparatet televizive përreth Sony, LG ose Samsung, gjithashtu Philips, së fundmi i njohur më shumë për llambat e veta dhe ne do t’i presim nga të gjitha llojet, ka diçka për të thënë në lidhje me këtë me televizionin Philips 43PUH6101, një pajisje e pabesueshme me një ekran Rezolucion 43 inç LED dhe 4K (3840 x 2160) i cili gjithashtu përfshin Smart TV kështu që ju të mund të shijoni përmbajtjen që ju pëlqen më shumë në platforma si Netflix ose HBO direkt, pa pasqyruar ose diçka të tillë.

Sa edhe me Teknologjia e rritjes së rezolucionit ultra, kështu që ju të mund të shijoni cilësinë më të lartë edhe kur imazhet ofrojnë një rezolucion më të ulët.

Philips 43PUH6101

Ne nuk mund ta lëmë mënjanë tuajin dizajn, elegant dhe modern, pothuajse pa korniza, dhe këmbët që thonë të gjitha spikatjet në ekran. Por më e mira nga të gjitha është çmimi i tij, e imagjinonit të kishit një televizion si ky për rreth katërqind euro? Po po, është e mundur.

A dëshiron më shumë? Tingulli rrethues, kontrolli inteligjent i zërit, audio me 16 W fuqi, katër lidhje HDMI, tre lidhje USB, lidhja WiFi, dalja dixhitale e audios (optike), Ethernet dhe shumë më tepër e shndërrojnë këtë TV në një nga opsionet më të mira në lidhje me cilësinë - çmimin.

LG 43LH590V

Dhe ne përfundojmë me një televizion tjetër me cilësi të shkëlqyeshme dhe çmim mjaft të volitshëm. Si ai i mëparshmi, edhe ky LG 43LH590V 43 "Full HD ... është gjithashtu rreth katërqind euro (ndonjëherë edhe më pak).

Ky model LG na ofron një ekran të 43 inç me rezolucion Full HD (1920 x 1080 piksel), lidhja WiFi dhe Ethernet, Smart TV me sistemin operativ webOS, dy porta HDMI, një port USB dhe një dizajn disi më klasik.

LG 43LH590V

Pozicionet për të zgjedhur, pa dyshim që modeli i mëparshëm Philips ofron cilësi më të lartë të imazhit dhe mundësi më të mëdha të lidhjes, megjithatë, nëse ka një ndryshim të konsiderueshëm të çmimit në kohën e blerjes tuaj, buxheti juaj është i ngushtë dhe nuk ju duhen shumë lidhje, kjo mund të jetë një zgjedhje e mirë.

Dhe deri më tani zgjedhja jonë me disa nga TV-të më të mira të vitit 2016. Mos harroni se ky është thjesht një propozim sepse ka një ofertë të gjerë, ndonjëherë, të markave shumë pak të njohura, por cilësia e të cilave mund të na befasojë. Në çdo rast, krahasoni mirë kur zgjidhni një TV të ri në përputhje me nevojat tuaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.