Thirrni, folësi i Microsoft dhe Harman Kardon me ndihmësin Cortana

Një altoparlant me një ndihmës për përdoruesit? Duket se këtë e kemi parë më parë dhe gjithashtu duket se do ta shohim gjithnjë e më shumë në treg. Në këtë rast po përballemi një folës projektuesi i bërë nga Harman Kardon që pothuajse me siguri do të ketë një cilësi spektakolare të zërit - duke marrë parasysh prodhuesin - dhe se përveç kësaj ai ka një partner luksoz, Microsoft, i cili do t'i sigurojë atij ndihmësin Cortana. Përfshirja, një altoparlant i ri që ka një dizajn kullë dhe që do të jetë i disponueshëm në të zezë ose argjend për ata përdorues që duan të bashkohen me bandën e pjesëmarrësve dhe folësve.

Invoke është ajo që ka qenë rival i Google Home i lançuar së fundmi ose i njëjti veteran Amazon Echo, por në këtë rast ndihmësi është i Microsoft. Cortana mbështet shumë gjuhë dhe mund të jetë interesante nëse ata marrin "aleatë" për të mbështetur përmbajtjen dhe pajtueshmërinë, mos harroni këtë Spotify, Pandora ose TuneIn janë plotësisht në përputhje me ndihmësin e Microsoft Dhe ne nuk dyshojmë në cilësinë e zërit të altoparlantit që është i aftë të riprodhojë tingullin në 360 gradë. Madhësia e vogël dhe opsionet e tjera të disponueshme në këtë altoparlant e bëjnë atë një konkurrencë të vështirë kur është e mundur të bëni blerjen tuaj, padyshim që çmimi mund të bëjë një ndryshim në këtë rast, por ne shpresojmë se nuk është shumë i shtrenjtë.

Tani për tani nëse dëshironi mund të regjistroheni në faqen zyrtare të internetit Harman Kardon për të marrë njoftime dhe natyrisht të jesh ndër të parët që kanë mundësinë për të blerë këtë altoparlant të ri me ndihmësin e kompanisë. Për çmimin e tij ne tashmë themi se duhet të presim që ajo të jetë e kënaqur dhe nuk ka shumë të dhëna në lidhje me të, pretendon firma Harman Kardon vendosni këtë altoparlant në shitje vjeshtën e ardhshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.