Telefonatat me video në WhatsApp tani janë në dispozicion për të gjithë

Dy javë më parë patëm mundësinë të provojmë thirrjet video në WhatsApp falë implementimit të kësaj veçorie në programin beta që e ka këtë shërbim mesazhesh në Google Play. Disa thirrje video që janë përveç thirrjeve audio që kemi pasur për disa kohë, për një aplikacion që në fillimet e tij ishte thjesht një për mesazhet me tekst.

Sot shërbimi në pronësi të Facebook ka njoftuar se thirrjet video janë tashmë në dispozicion për të gjithë përdoruesit në iOS, Android dhe Windows Phone. Një risi që u shton shumë të tjerave që kanë ndodhur kohët e fundit, siç është opsioni për të luajtur shënime zanore në sfond ose funksionaliteti i statusit me të cilin synohet të imitojë shërbime të tjera.

Për të përdorur veçorinë e re të thirrjeve me video, thjesht klikoni në butonin e thirrjes i cili ndodhet në pjesën e sipërme të djathtë të ekranit ku ju bisedoni me një mik apo anëtar të familjes. Shfaqet një dritare e vogël që shfaqet duke pyetur nëse doni të bëni një thirrje audio ose video.

WhatsApp

Gjatë asaj telefonate, mund të ndryshoni midis kamerës së përparme ose të pasme, hesht atë ose shtyp butonin e kuq që thjesht e mbyll atë. Gjëja qesharake është se ka disa ndryshime të vogla midis ndërfaqes së thirrjes së iOS dhe Android, të tilla si vendndodhja dhe renditja e elementeve të ekranit, siç janë butonat ose vetë videoja.

WhatsApp tashmë ofron një larmi karakteristikash interesante, por thirrjet me video kanë qenë të tilla një nga më të kërkuarat sipas vetvetes. Ky kapacitet i ri do ta vendosë atë plotësisht në kundërshtimin e fronit me disa aplikacione interesante si Skype, FaceTime, Viber, Line dhe shumë të tjerë.

Pra, nëse jeni një super adhurues i WhatsApp, tani mundeni azhurnoni dhe filloni një telefonatë për të parë miqtë ose familjen tuaj ashtu si ata ju shohin juve.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
zhvilluesi: I panjohur
Çmimi: Free

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)