Kygo XENON, Tingulli Premium dhe Ndërtimi me Anulimin e Zhurmës [Rishikimi]

Kygo Ksenon

 

Ne kemi rishikuar disa nga kufjet Kygo në të kaluarën dhe ato gjithmonë na kanë bërë përshtypje. Unë ju rekomandoj që të shihni rishikimin tonë të Kufje Kygo E7 / 1000 si një shembull i cilësisë që ofron kjo markë. Tani ata po lëshojnë «Ksenon", Te Rejat kufje për anulimin e zhurmës që janë aprovuar dhe zhvilluar nga vete DJ Kygo. Një produkt për ata që kërkojnë tingull me cilësi të lartë me anulim aktiv të zhurmës që i përgjigjet pjesës tjetër.

Këtë herë është një kufje me kutinë e vet mbajtëse, nëse doni të dini në detaje se si funksionojnë dhe nëse ia vlejnë, ndiqni analizën tonë.

PROJEKTIMI: Elegante dhe moderne

Gjëja e parë që na godet në lidhje me Ksenon është prezantimi i tyre, i cili tashmë tregon se ne jemi më parë një produkt shumë i kujdesshëm deri në detajet më të vogla, gjejmë një kuti kartoni të fortë dhe të trashë me një hapje anësore magnetike, në stilin e telefonit inteligjent Premium Range.

Kur hapim kutinë gjëja e parë që shohim është një rast i zi ku kufjet janë palosur dhe mbrojtur, ku janë të pajisura plotësisht pa asnjë xhoko, kemi edhe 2 xhepa te vegjelNjë brenda për të ruajtur kabllot dhe një tjetër jashtë në rast se duam të ruajmë një çantë ose një bateri të vogël të jashtme. Kur vazhdojmë të hapim këtë rast dhe të prekim kufjet, kuptojmë se kemi të bëjmë me një produkt me cilësi të lartë.

 

Përmbajtja Kygo Xenon

 

Materialet dhe konstruksioni

Ky model i veçantë është ai i ngjyra gri e hapur, shumë më tërheqëse sesa zezakët tipikë të mërzitshëm që zakonisht shohim, kjo ngjyrë është e përzier me të ngjyra alumini e përbërësve të saj gjë që na bën të kuptojmë në shikim të parë se është një produkt superior. Çka nuk ishte rasti Kygo A11 / 800, që tashmë ne analizojmë këtu, ku përfundimi dhe materialet nuk ishin në përputhje me performancën e tij.

Në prekje ndihet me cilësi të barabartë, duke u ndërtuar nga një kombinim i aluminit dhe plastikës. Jastëku i veshit dhe shiriti i kokës ato janë shumë të këndshme në prekje dhe ato janë mjaft të buta për të kaluar nëpër seanca të gjata pa ndjerë asnjë shqetësim. Ato mund të rregullohen për çdo madhësi të kokës. Ka një X nga jashtë që ndizet kur i ndezim dhe i jep asaj një estetikë shumë moderne.

Theksoni që ata ndihen shumë të fortë, si kur i trajtojmë, ashtu edhe kur i palosim për t'i ruajtur brenda kutia juaj e bartjes, e cila është e përfshirë në kutinë. Kjo më ka uruar pasi përvoja ime me veshët e tjerë të palosshëm pa tel nuk ka qenë aq e mirë sa do të doja, nga kërcitja te ndjenja e shkëputur. Këto ksenone janë padyshim më të mirat që kam qenë në gjendje të provoj në këtë drejtim. Një detaj tjetër kurioz është vendndodhja e simboleve tipike L dhe R (majtas dhe djathtas) për të njohur pozicionin në të cilin vendosni kufjet është në pjesën e brendshme të jastëkëve të veshit, të ekranit të mëndafshit në të zezë.

 

Kygo Ksenon

 

Portet dhe tastiera

Apprecshtë vlerësuar që kemi USB - Porta e karikimitMeqenëse është standardi aktual, por nuk prisja më pak të isha kufje e këtij lloji, shpresojmë që prodhuesit e tjerë të marrin një shembull. Ato përfshijnë një kabllo karikimi dhe një kabllo Jack 3.5 mm, pasi që ne kemi një fole për të lidhur kufjet me kabllo. Këto të dhëna janë shumë të rëndësishme pasi falë kësaj, jo vetëm Mund t’i përdorim nëse na mbaron bateria në një udhëtim të gjatë ose për shkak të një gabimi, nëse jo kemi gjithashtu mundësinë e lidhjes së tij me ndonjë pajisje, pa marrë parasysh sa e vjetër është, pa nevojë për Bluetooth. Pa harruar atë puristët e zërit preferojnë gjithmonë një lidhje me tela, pa marrë parasysh sa e mirë është lidhja aktuale Bluetooth 5.0, ajo kurrë nuk do të jetë e krahasueshme me atë të një kablli.

Në veshin e djathtë kemi kontrollet si për vëllimin ashtu edhe për pauzën, pak më i lartë çelësi për të aktivizuar ose çaktivizuar anulimin e zhurmës (ANC), diçka që nuk më pëlqeu në këtë pjesë, është se butonat e volumit të bërë nga silikoni janë ngjitur në pauzë dhe kanë lehtësim të vogël, në disa raste unë kam marrë butonin e gabuar, megjithëse ju jeni mësuar me të. Pulsimi është i mirë dhe nuk ka xhoko, çelësi i anulimit të zhurmës është shumë i fortë dhe i ndërtuar mirë.

 

Butonat Kygo XENON

 

Specifikimet teknike

 • Bluetooth : 5.0
 • Fole 3.5 mm
 • ANC : Po
 • autonomi : 24 orë
 • Codec : SBC, AAC, aptX, aptX-LL
 • Shofer : 40mm
 • Presioni i zërit : 98 ± 3dB
 • frekuencë : 20Hz-22KHz
 • Impedanca : 32? ± 15%
 • Autonomia në qetësi : 200 orë
 • Kapaciteti i baterisë : 250 mAh
 • mikrofon me komanda zanore
 • Diapazoni pa tel : 10 metra
 • I pajtueshëm me iOS dhe Android 
 • peshë : 250 gram

 

KyGo XEnOn

 

Konfigurimi dhe Autonomia

Sinkronizimi dhe konfigurimi

Sinkronizimi i këtyre kufjeve është shumë i thjeshtë, aq sa aq shumë nuk ju duhet asnjë manual udhëzimi, ju thjesht duhet të mbani butonin e mesit (pauzë) deri në udhëheqësi vezullon blu, në atë moment ata janë duke kërkuar pajisjen me të cilën duam të sinkronizohemi. Pasi të bëhet kjo, ne duhet të zgjedhim vetëm Kygo Xenon në menunë e cilësimeve të Bluetooth-it të asaj pajisje me të cilën duam të lidhemi.

Kygo ka nje aplikim për një përshtatje më të detajuar barazimi i kufjeve, por nuk është akoma në përputhje me këto ksenone kështu që në analizën time nuk kam qenë në gjendje të eksperimentoj me të. Prandaj unë kam qenë në gjendje të përdor vetëm barazimi që ata sjellin si parazgjedhje, është i ekuilibruar mirë edhe pse thekson më shumë basin, sesa për trefishin.

Për t'i fikur ata thjesht duhet mbajeni butonin qendror për disa sekonda derisa të pulsojë me të kuqe, një zë femre në Anglisht Kjo do të tregojë se ato janë fikur saktë. Për ndezjen e njëjtë, por me një të vogël blink blink, i njëjti zë do të na paralajmërojë se ato janë aktive.

 

Bateria dhe Autonomia

Ne kemi një bujare Bateri 250mAh, e tha kete me timen teste të kryera gjatë 2 javëve, Unë kam qenë në gjendje të verifikoj që autonomia është praktikisht ajo që specifikimet teknike të markës së produktit, kjo rrallë ndodh por pas Rreth 20 orë rishikim pa anulim aktiv të zhurmës, më kishte mbetur akoma 18% bateri.

Me anulimin e zhurmës, autonomi aktive e ulët deri në 14 ose 15 orë të riprodhimit, testet e mia janë kryer me një vëllim midis 50% dhe 70%, autonomia nuk varet vetëm nga volumi, por edhe nga burimi i audios, cilësia e tingullit që ne riprodhojmë dhe sinjali. Në rastin tim testet janë kryer me një smartphone dhe një laptop duke përdorur Spotify në cilësinë më të lartë.

Ne mund të dimë në çdo kohë sa është përqindja e baterisë nga smartphone, në rastin e iPhone mund ta shohim në të njëjtën gjë widget ku eshte Apple Watch ose AirPods.

Drejtimin e Kygo Xenon

Përfundime dhe përvoja e përdoruesit

Përvoja ime e përgjithshme me këto kufje ka qenë shumë e këndshme, mund të them pa dyshim se ato janë kufjet më të mira aktive për anulimin e zhurmës që kam provuar ndonjëherë. Ata janë kufje komode, nuk shtrëngohen ose shqetësohen për tu veshur, madje Unë kam dalë për një vrap me ta dhe përvoja ka qenë shumë e kënaqshme.

Kur bëhet fjalë për të shijuar tingullin, duhet të tregoj se Ksenonët janë projektuar kryesisht për muzikë elektronike, instrumentale ose reggaeton, me një bas mjaft të theksuar që do të kënaqet për këtë lloj muzike. Pasi të aktivizoni anulimin e zhurmës, basi zvogëlohet, duke përcaktuar më mirë gjurmët audio ku zëri është më protagonist.

Vini re se përveç dëgjimit të muzikës, ato rekomandohen shumë për të luajtur lojëra video, për të parë seri Netflix ose HBO, për të parë filma ose video në YouTube ose për të bërë thirrje. Ata nuk kanë ndonjë vonesë (seksioni në të cilin vuajnë disa kufje Bluetooth). Ata i kanë përmbushur me shkëlqim në secilën nga pjesët që unë kam qenë në gjendje të provoj.

Pista Sporti Xenon

Anulimi i zhurmës funksionon shumë mirë si jashtë ashtu edhe brendaPër ta aktivizuar nuk keni nevojë të ndizni kufjet, me ato të fikura mund ta aktivizoni dhe të vëreni se si largohet nga të gjitha zhurmat mjedisore. Sapo të aktivizoheni në ambiente të mbyllura, do të jeni të izoluar mjaftueshëm në mënyrë që të mos shqetësoheni nga asnjë tingull ambiental, për shembull televizioni në ose njerëzit që flasin përreth jush.

Anulimi i zhurmës në natyrë do të përjashtojë të gjithë tingullin e ambientit përveç disa prej tyre si: lehjen e një qeni, bririn e një makine ose shkarkimin e një motoçiklete me shpejtësi të lartë. Diçka që vlerësohet për sigurinë

Çmimi dhe lidhja e blerjes

Ne po përballemi me një produkt prej 199 € që për ato që ofron nuk është aspak i çmendur, është për shitje në faqen e tij zyrtare, si në KJO LIDHJE nga Amazon.

rekuizitë

 • Ndërtim i mirë dhe përfundime
 • Të rehatshme dhe të lehtë për tu transportuar, përfshijnë një rast
 • Cilësi e mirë e zërit, veçanërisht bas
 • Lehtësohet sinkronizimi
 • Autonomi e pabesueshme
 • Pa vonesë për të parë përmbajtjen audiovizive

Contras

 • Paraqitja e butonit të gabuar
 • Ato nuk janë në përputhje me aplikacionin Kygo
 • Sensori i afërsisë mungon
 • Mund të përfshijë ngarkuesin e murit
Kygo Ksenon
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
199,00
 • 80%

 • Kygo Ksenon
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 95%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 90%
 • pajtueshmëri
  Redaktori: 90%
 • Conectividad
  Redaktori: 100%
 • autonomi
  Redaktori: 95%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.