Torrentët e Kickass rilindin nga një domen i ri

Vetëm kur pak më pak se gjysmë viti pas mbylljes së faqe e njohur Torrent Kickass, ajo rilind nga hiri i saj me një domen të ri dhe një pjesë të krijuesve të saj në ballë. E vërteta është se deri më sot faqe ose kopje të ngjashme të Kickass Torrents janë shumëzuar, por kthimi i kësaj faqe gjigande uebfaqe duket se do të plotësojë përsëri boshllëkun e lënë pas mbylljes.

Tani për tani ne mund të shohim se dizajni, përdorimi dhe ndërfaqja e faqes në internet është shumë e ngjashme me atë që kishte kur qeveria amerikane mbylli faqen. Tani të gjithë ata përdorues që u zhgënjyen pasi dëgjuan lajmet zyrtare të mbylljes, kanë arsye të jenë të lumtur.

Rrjeti ka pak më pak përmbajtje tani, por është e sigurt që do të funksionojë në mënyrë që Katcr.co çfarëdo që të ishte në kohën e saj. Miliona përdorues morën duart e tyre në kokë me mbylljen e tij dhe tani udhëheqja e ngarkuar me administratorët dhe modët e ngarkuar për të drejtuar përsëri uebin, siguroj që ajo ka një bazë të dhënash shumë më të sigurt dhe të përmirësuar sesa versioni i përdorur në faqen e internetit të vjetër.

Possibleshtë e mundur që gjatë këtyre ditëve të jetë disi e ngopur ose me dështime të një lloji që sapo është hapur dhe duket se vizitat nuk janë ndalur pasi që dihet kthimi i tij. Këto mete do të zgjidhen kur kalojnë ditët të sigurt dhe me kontributet e komunitetit të madh që ata krijuan në kohën e tyre dhe që sot kthehen në mënyrë të sigurt, kështu që duhet të jesh pak i durueshëm me të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)